Rok 1975 zachwiał malezyjskimi prawami antygejowskimi, gdy członkowie męskiego zespołu się pocałowali

0
95

Los brytyjskiego zespołu pozostaje niejasny po „gejowskim pocałunku na scenie”, a władze Malezji zapewniają, że nie będzie „kompromisu z żadną partią, która kwestionuje, pomniejsza lub łamie” jej prawa.

Brytyjscy indie rockowcy The 1975 popadli w konflikt z władzami Malezji, protestując przeciwko surowym przepisom antyhomoseksualnym w tym kraju.

Wokalista Matty Healy wywołał wściekłość w rządzie, atakując antygejowskie przepisy i całując kolegę z zespołu podczas ich występu na początku Good Vibes Festival zeszłej nocy.

Healey użył wulgaryzmów w swoim przemówieniu, zanim pocałował basistę Rossa MacDonalda. Nagranie z fiaska zostało opublikowane w mediach społecznościowych i wywołało reakcję w przeważającym stopniu muzułmańskim kraju.

W odpowiedzi minister ds. komunikacji i cyfryzacji Malezji, Fahmi Fadzil, opisał zachowanie Healy’ego jako „bardzo niegrzeczne”.

Po spotkaniu z organizatorami festiwalu w sobotę Fahmi powiedział, że festiwal, który miał się odbyć w ten weekend, zostanie odwołany.

„Nie będzie kompromisu z żadną stroną, która kwestionuje, pomniejsza lub łamie prawo Malezji” – powiedział w oświadczeniu na Facebooku. Homoseksualizm jest w kraju przestępstwem zagrożonym karą do 20 lat więzienia i chłostą.

Agencja odpowiedzialna za zatwierdzanie występów zagranicznych artystów wyraziła rozczarowanie zachowaniem zespołu, nazywając je „zniewagą i brakiem szacunku dla prawa kraju”. Mówi się, że grupa zostanie umieszczona na czarnej liście przed występami w Malezji.

To nie był pierwszy raz, kiedy Healy użył sceny do obrony praw lesbijek i gejów. W 2019 roku pocałował fana podczas koncertu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które według doniesień medialnych zakazują również aktów homoseksualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj