Rosja twierdzi, że dokonała pierwszej spłaty zadłużenia i uniknęła niewypłacalności

0
270

Rosja twierdziła, że ​​w czwartek dokonała płatności na rzecz inwestorów, mimo że jej aktywa zostały zamrożone na mocy zachodnich sankcji i unikając niespłacania długów.

“Zrealizowano polecenie zapłaty odsetek od obligacji (…) o łącznej wartości 117,2 mln dolarów…” – podało w komunikacie rosyjskie Ministerstwo Finansów.

W tym tygodniu pojawiły się obawy, że Rosja nie wywiąże się z płatności, biorąc pod uwagę surowe środki wobec rosyjskich banków w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie.

Zachodnie sankcje nałożone na rosyjski Bank Centralny uniemożliwiają tej instytucji wykorzystanie prawie połowy z 640 miliardów dolarów rezerw walutowych na spłatę wierzycieli.

Co to jest wartość domyślna?

Kraje zbierają pieniądze na finansowanie swoich budżetów, emitując obligacje rządowe. Inwestorzy i instytucje na całym świecie kupują te obligacje z założeniem, że odzyskają pieniądze przy wyższych stopach procentowych. Spłaty mają być dokonywane terminowo.

Ten dług państwowy jest zwykle posiadany w walutach obcych, co oznacza, że ​​walczący rząd nie może po prostu dodrukować więcej pieniędzy ze swojej waluty krajowej, aby mieć szybki dostęp do płynności i uspokoić wierzycieli.

Kiedy kryzys gospodarczy staje się szczególnie trudny, zadłużony kraj może nie być w stanie spłacić części, a nawet całości narosłych długów.

Jeśli rząd nie honoruje płatności, kraj oficjalnie popada w stan niewypłacalności.

Poza ogromnymi stratami dla inwestorów, niewypłacalność często pociąga za sobą katastrofalne konsekwencje dla obywateli i przedsiębiorstw oraz może prowadzić do trwałego uszczerbku na reputacji.

Obejrzyj film instruktażowy, aby dowiedzieć się więcej o tym, co oznacza wartość domyślna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj