Ryzyko chemiczne największe zagrożenie dla konsumentów ze strony produktów niespożywczych

0
80

Zgodnie z nowym raportem UE ryzyko związane z substancjami chemicznymi i zadławieniem stanowiło w ubiegłym roku największe zagrożenie dla zdrowia konsumentów w przypadku produktów niespożywczych.

Coroczne badanie systemu Safety Gate, które wykrywa niebezpieczne produkty niespożywcze, wykazało, że większość zagrożeń pochodzi z zabawek zawierających nadmierne ilości zakazanych chemikaliów, a także z odłączanych części, które mogą spowodować uduszenie. W raporcie identyfikowane są również samochody z wadliwymi częściami.

E-commerce stał się wyzwaniem dla europejskich władz odpowiedzialnych za usuwanie niebezpiecznych produktów z rynku.

Dzięki łatwiejszemu dostępowi do sklepów internetowych z całego świata europejscy konsumenci są również bardziej narażeni na ryzyko.

Ale Didier Reynders, unijny komisarz ds. praw konsumentów, uważa, że ​​mechanizm wykrywania wadliwych produktów działa.

„Żeby być bardzo jasnym, w zeszłym roku wykryliśmy wiele niebezpiecznych produktów, ale widzieliśmy, że główne rynki mogły usunąć te produkty ze swoich platform w mniej niż dwa dni robocze, bardzo szybko” – powiedział w poniedziałek .

Według raportu spośród wszystkich produktów oznaczonych jako niebezpieczne 50% pochodziło z Chin, 22% z Europejskiego Obszaru Gospodarczego i 28% z reszty świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj