Strona internetowa Parlamentu Europejskiego przestała działać po przyjęciu rezolucji przeciwko Rosji

0
22

Oficjalna strona internetowa Parlamentu Europejskiego stała się tymczasowo niedostępna zaledwie kilka godzin po tym, jak posłowie do PE przegłosowali a mocno sformułowana rezolucja uznanie Rosji za „państwowego sponsora terroryzmu”.

Nie było natychmiastowego oficjalnego wyjaśnienia, dlaczego strona nie działała dla użytkowników, ale zbieg okoliczności wywołał alarm.

Całkowity czas trwania awarii był nieznany, ale po raz pierwszy wykryto ją po rosyjskim głosowaniu, które miało miejsce wczesnym popołudniem.

O godzinie 15:30 czasu środkowoeuropejskiego witryna stała się ponownie dostępna.

Euronews skontaktował się z rzecznikiem prasowym Parlamentu Europejskiego, prosząc o oficjalne oświadczenie w sprawie przyczyn tajemniczej awarii.

„Mamy do czynienia z atakiem z zewnątrz. Najbardziej wyrafinowanym w najnowszej historii” – powiedział urzędnik Parlamentu Europejskiego, zastrzegając sobie anonimowość ze względu na drażliwość tematu.

„Oczywiście nie możemy powiedzieć, kogo winić, ale przyjęliśmy dziś rezolucję nazywającą Rosję państwowym sponsorem terroryzmu” – powiedział Euronews urzędnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj