Sześciu mężczyzn uznanych za winnych morderstw terrorystycznych podczas ataków w Belgii w 2016 roku

0
124

Ława przysięgłych wydała we wtorek werdykt w sprawie belgijskich samobójczych zamachów bombowych na brukselskim lotnisku i ruchliwej stacji metra w 2016 roku, w których zginęły 32 osoby podczas fali przemocy w Europie, o którą twierdzi grupa Państwa Islamskiego.

Sześciu mężczyzn zostało uznanych winnymi morderstw terrorystycznych, w tym Oussama Atar (uznany za zmarłego), Mohamed Abrini, Osama Krayem, Salah Abdeslam, Ali El Haddad Asufi i Bilal El Makhoukhi.

Werdykt kończy największy proces w historii sądownictwa kraju, w którym uczestniczyło ponad 900 powodów. Trwało to siedem miesięcy w specjalnym sądzie zajmującym się tą wyjątkową sprawą.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz udziału w działaniach grupy terrorystycznej

Wśród 10 oskarżonych jest Salah Abdeslam, który odsiaduje we Francji wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia za udział w atakach, które miały miejsce w paryskich kawiarniach, teatrze Bataclan i na stadionie narodowym Francji w 2015 roku.

Nasi dziennikarze pracują nad tą historią i zaktualizują ją, gdy tylko pojawi się więcej informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj