UE musi „dopasować się do oczekiwań” nadziei Ukrainy na członkostwo – Metsola

0
68

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola rozmawiał z Euronews w Strasburgu w Dniu Europy.

Zdaniem Metsoli Unia Europejska musi sprostać oczekiwaniom związanym z aspiracjami akcesyjnymi Ukrainy, upewniając się, że udzielona zostanie właściwa pomoc, a jednocześnie zadaje właściwe pytania stoczonemu krajowi.

„Kiedy już mamy tę wolę polityczną, to z naszej strony Unia Europejska musi sprostać oczekiwaniom odpowiednimi zadaniami” – powiedziała Euronews.

„Oznacza to zadawanie pytań, które należy zadać, upewnianie się, że pomoc jest udzielana i krok po kroku osiągamy ten cel”.

Maltański polityk, który przemawiał w Dniu Europy, dodał, że trzeba wspierać ludzi i gospodarkę, jeśli chodzi o skutki wojny na Ukrainie.

„Gdzie jesteśmy dzisiaj? Patrzymy na sytuację, w której inflacja jest niezwykle wysoka, gdzie stopy procentowe zostały podniesione, gdzie wartości zostały wymazane z mieszkań, emerytur, aktywów, wartości, przedsiębiorstw i firm.

„Rodziny patrzą na nas i mówią: Nie mam pieniędzy na opłacenie rachunków na koniec miesiąca. W tym miejscu musimy zareagować.

„I dlatego sposób, w jaki łagodzimy społeczne i gospodarcze skutki tego, co nazywam polikryzysem, byłby sprawdzianem, któremu musimy poddać [sic] my sami.”

Metsola została również zapytana o wiarygodność UE, jeśli chodzi o skandal związany z pieniędzmi za wpływy, który wstrząsnął Parlamentem Europejskim, mówiąc, że proponowane przez nią reformy sposobu działania posłów do PE są w toku, mimo krytyki ich osłabienia.

„W tej chwili przechodzimy szereg bardzo trudnych… bo zmiany nigdy nie są łatwe, reform. Niektóre mają charakter natychmiastowy, niektóre będą wymagały trochę więcej czasu, zanim rozpocznie się kolejna kadencja. W innych Słowem, w przyszłym roku po zakończeniu tej kadencji legislacyjnej” – powiedziała Euronews.

„Do końca kadencji zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że wszystkie podjęte przez nas działania i wyniki są mierzone w odpowiedzi na trudności, z jakimi borykaliśmy się w ostatnich miesiącach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj