8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Watchdog składa skargi dotyczące śledzenia migrantów przez GPS w Wielkiej Brytanii

Musisz przeczytać

Privacy International, organ nadzorujący inwigilację, złożył dwie skargi do brytyjskich organów nadzoru przeciwko nowemu systemowi śledzenia migrantów przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Od czerwca brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaczęło używać bransoletek GPS na kostki u osób ubiegających się o azyl.

Te tagi śledzą ruchy migrantów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez nieograniczony czas, czekając na decyzję w sprawie ich statusu imigracyjnego.

Privacy International twierdzi, że ta praktyka jest nieludzka i zagraża prawom danych w Wielkiej Brytanii.

Grupa Prywatność złożyła skargę do Biura Komisarza ds. Informacji i Regulatora Nauk Sądowych.

Ten roczny program pilotażowy dotyczy migrantów, którzy przedostają się do Wielkiej Brytanii nieregularnymi trasami, takimi jak na przykład małe łodzie przez kanał La Manche.

Urządzenia GPS są podobne do tych, które są wykorzystywane w systemie wymiaru sprawiedliwości do monitorowania przestępców.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uzasadniło ten program jako eksperyment, aby sprawdzić, czy może to powstrzymać niektórych migrantów przed znikaniem, a także zapobiec nadużyciom systemu imigracyjnego.

Jednak zgodnie z wnioskiem organizacji Migrants Organisation w sprawie wolności informacji, te uciekające stawki wynosiły zaledwie 1% w 2020 roku i 3% w 2019 roku.

Według Privacy International i innych organizacji pozarządowych, system ten boryka się z wieloma problemami technologicznymi i może powodować szkody psychologiczne u osób ubiegających się o azyl.

Na przykład organizacja zgłosiła kwestię jakości baterii bransoletek na kostkę.

„Istnieje ogromny problem z żywotnością baterii tych tagów. Ludzie muszą godzinami podłączać się do ściany. Boją się wychodzić z domu, ponieważ może się rozładować. naruszenie prawa do zwolnienia za kaucją i mogą być ścigane – powiedziała Euronews Camilla Graham-Wood, prawnik Privacy International.

Ponadto stały nadzór może powodować duży stres dla wielu osób ubiegających się o azyl.

„Tagi są bardzo duże i ciężkie. Trudno jest uprawiać jakikolwiek sport lub prowadzić normalne życie” – powiedział Graham-Wood. „To nie tylko poczucie ciągłego nadzoru, to fakt, że stale śledzisz wszystko, co robisz”.

Privacy International twierdzi również, że lokalizacja danych na tych urządzeniach GPS nie jest wystarczająco dokładna.

Może to spowodować, że niektórzy migranci zostaną niesłusznie oskarżeni o złamanie ich ograniczeń i staną przed sądem.

Na przykład strażnik mówi, że te bransoletki na kostkę nie działają w londyńskim metrze ani w miejscach o słabym sygnale telefonicznym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych planuje wykorzystywać dane lokalizacyjne GPS osób zamiast dowodów od osób trzecich w celu informowania o decyzjach dotyczących ich wniosków o azyl i imigrację.

Ale to, co najbardziej martwi Privacy International, to fakt, że nadal nie jest jasne, w jaki sposób ta ogromna ilość bardzo poufnych i wrażliwych danych dotyczących osób ubiegających się o azyl będzie przetwarzana i wykorzystywana.

„To ogromna zmiana w inwigilacji osób w Wielkiej Brytanii… Ministerstwo Spraw Wewnętrznych również chce przetwarzać dane do analizy zachowań. Dzieje się o wiele więcej niż to, co rząd przedstawia schemat w sposób, w jaki dokładnie chcą wykorzystaj dane” – powiedziała Camilla Graham-Wood.

Wielka Brytania w ostatnich latach uruchomiła ogromny program nadzoru próbować zniechęcić migrantów do przekraczania kanału La Manche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -