Zagrożenie terrorystyczne w Brukseli „mało prawdopodobne” po tym, jak Komisja otrzymała alarmujący e-mail

0
89

Według belgijskiej policji federalnej atak terrorystyczny w Brukseli jest „mało prawdopodobny”, po tym jak Komisja Europejska otrzymała dwa e-maile z pogróżkami, ostrzegające o „wybuchu” w miejskim metrze.

W rozmowie z Euronews w środę zarówno policja federalna, jak i prokuratura federalna stwierdziły, że „zagrożenie zostało potraktowane poważnie”, ale „nic nie znaleziono” podczas przeszukiwania brukselskiej linii metra.

Nastąpiło to po tym, jak ambasada USA w Belgii wydała alert bezpieczeństwa ostrzegający o „groźbie możliwego ataku metra, który ma zostać przeprowadzony dzisiaj”. Wezwali ludzi do „zachowania ostrożności podczas podróżowania po Brukseli i jej okolicach oraz unikania tłumów”.

Według doniesień lokalnych mediów, z Komisją kontaktowano się dwukrotnie, raz 16 lutego i drugi raz 3 marca, po czym we wtorek późnym wieczorem zaalarmowała władze. Oba e-maile były napisane w języku rosyjskim.

belgijska gazeta Le Soir donosi, że ostrzeżenie od nadawcy brzmiało: „W świetle ciągłej agresywnej polityki UE niniejszym ostrzegam przed poważnymi atakami terrorystycznymi na terytorium UE”.

W oświadczeniu, które Euronews widziało w Parlamencie Europejskim skierowanym do posłów do PE, stwierdzono, że „uważnie monitoruje sytuację” wraz z władzami krajowymi.

Policja federalna twierdzi, że chociaż ryzyko ataku jest niskie, pozostaje czujna. Obecnie trwa dochodzenie mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj