10 najlepszych programów w Apple TV+ już teraz

0
93

Powoli ale pewnie Apple TV+ stawia na nogi. Usługa przesyłania strumieniowego, którą w momencie premiery nazwaliśmy „dziwną, wściekłą i napaloną jak diabli”, przekształciła się w różnorodną bibliotekę dramatów, filmów dokumentalnych i komedii. Jest również dość tani w porównaniu z usługami takimi jak Netflix — a Apple często dorzuca trzy bezpłatne miesiące przy zakupie nowego iPhone’a, iPada, komputera Mac lub Apple TV.

Jesteś ciekawy, ale nie wiesz, od czego zacząć? Poniżej znajdują się nasze typy najlepszych programów w serwisie. Kiedy skończysz, przejdź do naszych przewodników po najlepszych programach Netflix, serialach Amazon Prime i programach Disney+, ponieważ telewizji nigdy za dużo.

Teda Lasso

Na papierze, Teda Lasso brzmi okropnie. Niewyobrażalna historia trenera futbolu amerykańskiego, który nigdy nie oglądał meczu piłki nożnej, jakimś cudem zostaje trenerem (fikcyjnego) klubu Premier League AFC Richmond i próbuje nadrobić swój całkowity brak kwalifikacji byciem miłym facetem. Brzmi nie do oglądania, prawda? I jeszcze Teda Lasso podbił serca i umysły widzów po obu stronach stawu swoją obsadą jak żywcem i nieodparcie zdrowym przekazem, zbierając przy tym nagrody dla zabawy. Ponieważ sezon 3 nadchodzi tej wiosny, teraz jest idealny czas, aby nadrobić zaległości.

Sługa

W kinie M. Night Shyamalan może być trochę chybiony, ale Sługa, którego producentem wykonawczym jest producent filmowy, a czasami reżyseruje, jest znakomity. Skupiając się na parze z Filadelfii – szefie kuchni i prezenterce wiadomości – która traci dziecko tylko po to, by w tajemniczy sposób (być może) powróciło do życia wraz z przybyciem ich nowej niani. (Naprawdę wystarczy obejrzeć program, żeby to miało sens.) Nastrojowy, dziwaczny, a czasami nawet zabawny, wciągnie cię. A teraz, gdy jest czwarty sezon, jest mnóstwo radości.

Wąż z Essex

Claire Danes robi, co w jej mocy, grając z drżącym podbródkiem w stroju z epoki; Tom Hiddleston jako wikariusz miejski; plotki o tajemniczym mitologicznym wężu — czy coś tam jest nie kochać ten program? Nie, nie ma. Wąż z Essex, oparty na powieści Sarah Perry, podąża za niedawną wdową (Danes), która udaje się na wieś w hrabstwie Essex, aby zbadać „morskiego smoka”. Tam spotyka pastora Willa (Hiddleston), który jest znacznie bardziej sceptyczny co do istnienia węża. Bujna i zachęcająca, to idealna tajemnica z epoki.

Odcięcie

Spośród wszystkich programów na tej liście, Odcięcie może być tym, który ugruntował pozycję Apple TV+ jako odtwarzacza strumieniowego z ostrymi, prestiżowymi treściami. Adam Scott gra Marka, mężczyznę zrozpaczonego śmiercią żony, który decyduje się na zerwanie, procedurę, która oddziela jego wspomnienia z pracy od tych z życia w domu. Jest całkiem zadowolony z konfiguracji, dopóki były współpracownik Lumon Industries nie wytropi go, gdy jest poza biurem, rozpoczynając serię wydarzeń, które sprawiają, że kwestionuje nie tylko Severance, ale także pracę wykonywaną przez jego firmę. Stamtąd z każdą minutą robi się coraz bardziej dziwnie i ponuro. Ten trzymający w napięciu i rozdzierający serce program, którego większość wyreżyserował Ben Stiller, przez cały czas będzie cię zmuszał do zgadywania i zadawania pytań.

Mała Ameryka

Pierwotnie wydany, gdy Donald Trump był jeszcze prezydentem Stanów Zjednoczonych, Mała Ameryka był i pozostaje aktualnym przypomnieniem tego, co tak naprawdę czyni Amerykę wielką. Każdy odcinek tej serii antologii skupia się na innej historii imigrantów żyjących w Ameryce. Od nieudokumentowanej uczennicy liceum, która odkrywa talent do gry w squasha, po „zaklinaczkę staników” na Brooklynie, każda z tych 30-minutowych winiet — wszystkie oparte na prawdziwych osobach — jest inspirującym i ważnym doświadczeniem.

Mityczna misja

Zbyt rzadki przykład programu telewizyjnego z grami wideo, który naprawdę działa, Mityczna misja to jedna z najlepszych nowych komedii pracowniczych ostatnich kilku lat. Prezentowany w doskonale wciągających półgodzinnych odcinkach, serial podąża za fikcyjnym studiem gier znanym z tego Świat Warcrafta– jak MMO, Mityczna misja, jak ludzie, którzy robią to slalomem przez ich wiele dziwacznych związków. Pisanie jest doskonałe, konsekwentnie zabawne i emocjonalne, kiedy najmniej się tego spodziewasz, a serialowi udaje się stawić czoła prawdziwym problemom w branży bez poświęcania śmiechu.

Fundacja

Dzwoniliśmy Fundacja „wadliwe arcydzieło” w naszej recenzji, co wciąż jest bardzo chwalone, biorąc pod uwagę złożoność adaptacji rozległego klasyka science-fiction na potrzeby telewizji. Oparta na serii książek Isaaca Asimova o tym samym tytule, zawrotnie ambitna Fundacja występuje Jared Harris jako Hari Seldon, profesor matematyki, który wraz ze swoimi wiernymi wyznawcami zostaje wygnany za przepowiadanie zbliżającego się końca imperium galaktycznego, które nimi rządzi. Wygląda niesamowicie i chociaż program może ucierpieć pod ciężarem jego ogromnego zakresu, to Gra o tron-in-space wannabe wciąż jest tym, którego warto sprawdzić.

Poranny program

Każda usługa przesyłania strumieniowego potrzebuje błyskotliwego głównego nurtu dramatu z hollywoodzkimi gwiazdami wagi ciężkiej, aby przyciągnąć widzów. Apple TV+ ma Poranny program. Gwiazdy Jennifer Aniston, Reese Witherpoon i Steve Carell są w szczytowej formie jako członkowie zespołu ekranowego, który tworzy Poranny programpopularny program śniadaniowy. Poranny program nie marnuje czasu na rozpoczęcie, od razu pokazując, że twój współtwórca, Mitch Kessler (Carell), zostaje zwolniony z powodu oskarżeń o niewłaściwe zachowanie seksualne. Od tego momentu program bada konsekwencje skandalu #MeToo i chociaż nie zawsze działa, często jest to ekscytujące oglądanie i nie można oskarżyć nikogo zaangażowanego o to, że nie dał z siebie wszystkiego na ważny temat.

Dickinsona

Hailee Steinfeld wciela się w buntowniczą młodą Emily Dickinson w półgodzinnym programie twórczyni Aleny Smith. Był częścią oryginalnej oferty Apple TV+ i szybko wyróżnił się dzięki swojej niecodziennej wizji XIX-wiecznego Amherst w stanie Massachusetts. Pierwszy sezon to zestaw ostrych, surrealistycznych winiet, inspirowanych twórczością Dickinsona i śledzących wyimaginowane życie młodej poetki, która buntuje się przeciwko swojemu ojcu, regułom społecznym panującym w mieście i prawie wszystkim innym. Drugi i trzeci sezon są głębsze – badają nie tylko życie poety, ale także role, jakie rasa, płeć, seksualność i klasa odgrywały we wczesnych dniach Ameryki. Jeśli jesteś zwolennikiem Dickinsona, kochasz trochę inteligentnego queerowego dramatu lub po prostu masz upodobanie do nowoczesnej ścieżki dźwiękowej w programie z czasów wojny secesyjnej, to ci się spodoba.

Dla całej ludzkości

Solidny kawałek alternatywnej historii, Dla całej ludzkości zaczyna się od bardzo sprytnej przesłanki: co by było, gdyby Stany Zjednoczone zostały wyprzedzone w wysłaniu człowieka na Księżyc? Jak potoczyłaby się rywalizacja w wyścigu kosmicznym między Amerykanami a Sowietami? Jest to głównie zgrabny, stylowy, ciężki dramat z epoki NASA, ale ponieważ pochodzi on z mózgu Ronalda D. Moore’a, jest kilka wyróżniających się momentów i odcinków, które skupiają uwagę dużej obsady. Z łatwością najlepszy program science-fiction, którego nie oglądasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj