11 wskazówek, jak przenieść podpowiedzi ChatGPT na wyższy poziom

0
84

ChatGPT i narzędzia jakby udostępnił sztuczną inteligencję masom. Możemy teraz uzyskać wszelkiego rodzaju odpowiedzi na prawie każdy możliwy temat. Te boty mogą wymyślać sonety, kod, filozofię i nie tylko.

Jednak chociaż możesz po prostu wpisać cokolwiek chcesz w ChatGPT i sprawić, by cię zrozumiał, istnieją sposoby na uzyskanie bardziej interesujących i użytecznych wyników z bota. Ta „szybka inżynieria” staje się odrębną umiejętnością.

Czasami wystarczy dodać kilka dodatkowych słów lub dodatkową linię instrukcji, aby uzyskać odpowiedzi ChatGPT, które są na poziomie wyższym niż to, co widzą wszyscy inni — a poniżej zamieściliśmy kilka przykładów.

Na potrzeby tego przewodnika przetestowaliśmy te monity z GPT-4: Najnowsza wersja ChatGPT w momencie pisania, ale dostępna tylko dla niektórych użytkowników. Jednak powinny działać dobrze również ze starszymi wersjami ChatGPT.

Uzyskaj odpowiedzi w formie tabelarycznej

ChatGPT może udzielić odpowiedzi w formie tabeli, jeśli o to poprosisz. Jest to szczególnie pomocne przy uzyskiwaniu informacji lub kreatywnych pomysłów. Możesz na przykład zestawić w tabeli pomysły na posiłki i składniki, pomysły na gry i sprzęt lub dni tygodnia i ich wymowę w kilku różnych językach.

Korzystając z podpowiedzi i języka naturalnego, ChatGPT może wprowadzać zmiany w rysowanych tabelach, a nawet tworzyć je w standardowym formacie zrozumiałym dla innego programu (takiego jak Microsoft Excel).

Tekst wyjściowy w stylu Twojego ulubionego autora

Przy odrobinie starannej podpowiedzi możesz zmienić ChatGPT z jego raczej nudnego, rzeczowego, domyślnego tonu na coś znacznie bardziej interesującego – na przykład styl twojego ulubionego autora.

Możesz wybrać na przykład palącą prostotę opowieści Ernesta Hemingwaya lub Raymonda Carvera, liryczny rytm sztuki Szekspira lub gęstość powieści Dickensa. Efekty końcowe nie dorównują geniuszowi samych autorów, ale jest to kolejny sposób na bycie bardziej kreatywnym dzięki uzyskanym wynikom.

ChatGPT może generować dane wyjściowe we wszystkich rodzajach stylów.

ChatGPT przez Davida Nielda

Ustaw limity otrzymywanych odpowiedzi

ChatGPT może naprawdę zaimponować, gdy ma ograniczenia do pracy w środku, więc nie wahaj się powiedzieć botowi, aby ograniczył swoje odpowiedzi do określonej liczby słów lub określonej liczby akapitów.

Może to być wszystko, od skondensowania informacji w czterech akapitach w jeden, a nawet proszenia o odpowiedzi słowami składającymi się z maksymalnie siedmiu znaków (dla uproszczenia). Jeśli ChatGPT nie reaguje prawidłowo na Twoje odpowiedzi, możesz to poprawić i spróbuje ponownie.

Pamiętaj o swoich odbiorcach

Innym sposobem na poprawienie sposobu, w jaki ChatGPT odpowiada, jest poinformowanie go, kim są jego odbiorcy. Być może widziałeś filmy, w których złożone tematy są wyjaśniane osobom o różnym poziomie zrozumienia, i działa to w podobny sposób.

Na przykład możesz powiedzieć ChatGPT, że rozmawiasz z grupą 10-latków lub z grupą przedsiębiorców, a ChatGPT odpowiednio zareaguje. Działa dobrze do generowania wielu danych wyjściowych według tego samego motywu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj