13 szybkich domowych testów na Covid-19 — i gdzie je znaleźć

0
91

Pandemia nie nad. Niezależnie od tego, jak mały jest twój krąg społeczny, nadal jest bardzo możliwe zarażenie się i rozprzestrzenienie Covid-19. Aby temu zapobiec, ważne jest regularne poddawanie się testom (wraz ze szczepieniami i noszeniem maski na twarz N95). W całych Stanach Zjednoczonych istnieją bezpłatne witryny testowe, ale ci, którym brakuje czasu, mogą zamienić długie kolejki na szybkie domowe testy Covid, które mogą dostarczyć wyniki w mniej więcej 15 minut.

Przy setkach opcji trudno jest zdecydować, którą kupić (jeśli są dostępne). Zaokrągliliśmy opcje — w oparciu o autoryzację FDA i dostępność — aby ułatwić wyszukiwanie. Możesz zamówić bezpłatne testy w domu od rządu USA. Członkowie naszego zespołu wykorzystali niektóre, ale nie wszystkie z tych testów.

Zaktualizowano w marcu 2023 r.: Dodaliśmy test domowy CorDx Covid-19 Antigen i pilotażowy test domowy Covid-19. Zawarliśmy również szczegółowe informacje na temat zakończenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego związanego z Covid-19 oraz zaktualizowane daty wygaśnięcia.

Spis treści

Specjalna oferta dla czytelników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja do PRZEWODOWY za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do PRZEWODOWY.com i nasz magazyn drukowany (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych relacjach, możemy otrzymać prowizję. Pomaga to wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

W zeszłym roku administracja Bidena uruchomiła kilka rund szybkich testów domowych w celu dystrybucji w całych Stanach Zjednoczonych. Oto nasz przewodnik dotyczący zamawiania bezpłatnych, szybkich testów na Covid-19. Do każdego zamówienia otrzymasz cztery szybkie testy antygenowe Covid-19.

Od 15 stycznia 2022 r. firmy ubezpieczeniowe (zarówno prywatne, jak i grupowe plany zdrowotne) są zobowiązane do pokrywania ośmiu zatwierdzonych przez FDA dostępnych bez recepty testów Covid-19 na osobę każdego miesiąca. Nie ma ograniczeń, jeśli test jest zlecany lub przeprowadzany przez pracownika służby zdrowia po ocenie klinicznej (w tym u osób, które potrzebują go z powodu choroby podstawowej).

W zależności od sieci preferowanych aptek i sprzedawców Twojego ubezpieczyciela, będziesz mógł zamówić test przez Internet lub bezpłatnie odebrać go osobiście. Jeśli Twój plan ubezpieczeniowy nie oferuje preferowanej sieci, możesz złożyć wniosek wraz z rachunkiem, aby uzyskać zwrot pełnej kwoty z własnej kieszeni. Zamów test poza swoją siecią, a otrzymasz zwrot kosztów do 12 USD za test. Masz elastyczne konto wydatków lub konto oszczędnościowe dla zdrowia? Możesz zdecydować się na zakup szybkich domowych zestawów testowych Covid.

Na początku lutego administracja Bidena ogłosiła, że ​​11 maja 2023 r. zakończy stan zagrożenia zdrowia publicznego i stan zagrożenia zdrowia publicznego związany z Covid-19. Oznacza to, że dostępne bez recepty testy Covid nie będą już pokrywane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe (w tym Medicare). . Jednak prywatne firmy ubezpieczeniowe mogą zdecydować się na dobrowolne pokrycie kosztów, dlatego warto skontaktować się z ubezpieczycielem. Osoby korzystające z Medicaid będą nadal w pełni objęte ubezpieczeniem do 30 września 2024 r., kiedy to zakres będzie się różnić w zależności od stanu.

W międzyczasie zdecydowanie zalecamy zaopatrzenie się w osiem bezpłatnych comiesięcznych testów Covid w domu, dopóki są one nadal objęte ubezpieczeniem (jak wspomniano w powyższej sekcji). A jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie zapomnij odebrać czterech bezpłatnych testów w domu od rządu USA.

Szybkie domowe testy Covid-19, które lubimy

Zestaw szybkiego autotestu Abbott BinaxNow Antigen

Zdjęcie: Abbott

Zestaw BinaxNow firmy Abbot zapewnia wyniki w ciągu 15 minut od pobrania wymazu z nosa i włożenia próbki do dołączonej karty testowej. Następnie możesz użyć aplikacji towarzyszącej Navica, aby samodzielnie zgłosić swoje wyniki. Ci, którzy uzyskają wynik negatywny, otrzymają tymczasową zaszyfrowaną cyfrową przepustkę, którą będą mogli wykorzystać jako oficjalny dowód wyniku testu. Z dwoma testami w każdym pudełku, firma zaleca wykonanie kolejnego nie wcześniej niż 24 godziny, ale nie później niż 48 godzin. Kilku członków zespołu Gear skorzystało z tego testu. Nie możemy zweryfikować jego poziomu dokładności, ale był prosty w użyciu, z jasnymi instrukcjami.

Fotografia: Cel

W przeciwieństwie do prawie każdego innego zestawu testowego, z FlowFlex otrzymujesz tylko jeden test w opakowaniu. Ale w przeciwieństwie do innych, FDA jest na tyle pewna tego, że nie zaleca ponownego testowania się po kilku dniach – chyba że poczujesz, że pojawiają się nowe objawy. Proces jest podobny: przetrzyj nos, zanurz wacik w roztworze i wyciśnij kilka kropli na małą plastikową kartę testową. Po 15 do 30 minutach pojawią się wyniki. Ten test jest dostępny w znacznie bardziej kompaktowym pudełku i jest łatwiejszy do rozpakowania i użycia niż niektóre testy, które wypróbowaliśmy.

Ostrzeżenie: Jeśli kupujesz FlowFlex, upewnij się, że jest w białym pudełku. W styczniu 2022 r FDA przypomniała podrobiona wersja o nazwie Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test (Self-Testing), która nie została dopuszczona do sprzedaży w USA. (Dostarczono go w ciemnoniebieskim pudełku.) Poszukaj testów o nazwie FlowFlex Covid-19 Antigen Rapid Test w białym pudełku. FDA wydała również ostrzeżenie przed kolejnym zestawem oszukańczych wersji rozpowszechnianych w kwietniu 2022 r. Możesz znaleźć dokładne znaki, których należy szukać Tutaj.

W przypadku domowego testu QuickVue wszystko, co musisz zrobić, to przetrzeć oba nozdrza, obrócić wacik w napełnionej probówce z roztworem i zanurzyć pasek testowy na 10 minut. Jeśli wynik jest pozytywny, na pasku pojawią się zarówno niebieska, jak i różowa linia. Jeśli jest ujemny, zobaczysz tylko niebieską linię. Ten zestaw zawiera dwa testy, więc możesz wykonać kolejny w ciągu trzech dni. Użyłem tego testu — jest łatwy do administrowania i zrozumienia.

Test antygenowy Intrivo Diagnostics On/Go

Zdjęcie: Intrivo Diagnostics

Zestaw domowy On/Go jest dostarczany z połączoną aplikacją, która pomaga przeprowadzić Cię przez cały proces. Po utworzeniu konta będziesz używać kasety testowej, fiolki do ekstrakcji, nasadki fiolki i wymazu z nosa dołączonych do opakowania, aby pobrać próbkę. Po 10 minutach zostaniesz poproszony o przesłanie zdjęcia wyniku, a aplikacja potwierdzi, czy jest on pozytywny, negatywny czy nieprawidłowy (w tym momencie możesz spróbować ponownie). Ze wszystkich domowych szybkich testów, które wypróbowałem do tej pory, ten był najłatwiejszy w użyciu. Kroki są na tyle proste, że nie sięgam po instrukcje za każdym razem — czego nie mogę powiedzieć o innych. Standardowa wersja zawiera dwa testy w pudełku, ale można kupić pojedyncze opakowanie za 9 USD.

Zestaw iHealth Covid-19 zawiera wymaz z nosa, roztwór i kartę testową. Po pobraniu próbki i namoczeniu jej w roztworze dodaj trzy krople do karty testowej. W ciągu 15 minut Twój wynik pojawi się na karcie, a następnie możesz przesłać go do aplikacji towarzyszącej. Jeśli wynik testu będzie negatywny, uzyskasz dostęp do przepustki iHealth, która posłuży jako dowód cyfrowy. Kartę testową Covid-19 znajdującą się w saszetce foliowej należy zużyć w ciągu godziny od jej otwarcia.

Ostrzeżenie: W maju 2022 r wydany przez FDA ostrzeżenie przed fałszywymi wersjami zestawów szybkich testów antygenowych iHealth Covid-19, które nie zostały dopuszczone do sprzedaży w USA. Obrazy w instrukcji obsługi dołączonej do niektórych fałszywych wersji różnią się nieznacznie od wersji autentycznej. Zarówno iHealth, jak i FDA są w trakcie znajdowania dodatkowych możliwych do zidentyfikowania znaków, których należy szukać. Osoby mieszkające w Karolinie Południowej, które zakupiły test iHealth Covid-19, powinny również dokładnie sprawdzić numer partii na swoich zestawach. W listopadzie Departament Zdrowia i Kontroli Środowiska Karoliny Południowej ustalił, że ograniczona liczba testów wykonywanych w domu „może mieć nieprawidłowe wyniki z powodu błędu producenta”. Możesz przeczytać więcej Tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj