22 świetne ładowarki bezprzewodowe do tankowania telefonu (lub zegarka)

0
288

Czy mój telefon obsługuje ładowanie bezprzewodowe?

Nie wszystkie telefony obsługują ładowanie bezprzewodowe, ale większość marek ma takie modele, więc najpierw sprawdź swój model telefonu. Zwykle zobaczysz „ładowanie bezprzewodowe Qi” (standard domyślny) lub po prostu „ładowanie bezprzewodowe”, jeśli tak.

Czy ładowarki bezprzewodowe działają, jeśli masz etui na telefon?

Tak, większość ładowarek bezprzewodowych może ładować przez etui, chyba że jest to szczególnie gruba obudowa. Sprawdź listę produktów — zwykle istnieje limit grubości koperty w milimetrach. Telefony mogą się nagrzewać podczas ładowania bezprzewodowego, więc nie martw się, jeśli po podniesieniu telefon jest naprawdę ciepły. Większość smartfonów ma ograniczenia, aby przestać akceptować ładowanie, jeśli zrobią się zbyt gorące.

Tak, kable szybciej naładują telefon

Niektórzy producenci, tacy jak Apple i OnePlus, produkują ładowarki bezprzewodowe, które ładują swoje telefony szybciej niż inne, ale jeśli szukasz szybkości, lepiej trzymać się przewodu. Bezprzewodowe ładowanie najlepiej sprawdza się w przypadku biurek lub szafek nocnych, gdy tak naprawdę nie używasz telefonu lub spieszysz się, aby go naładować.

Co to jest szybkie ładowanie bezprzewodowe?

Powiedzieliśmy to na początku naszego przewodnika, ale zobaczysz „Kompatybilny z iPhone’ami i telefonami z Androidem” pod każdym slajdem, a to oznacza, że ​​ładowarka ma standardową prędkość ładowania 7,5 W dla iPhone’ów lub 10 watów dla telefonów z systemem Android (w tym telefony Samsung Galaxy). Jeśli kombinacja ładowarki lub telefonu ma więcej watów, np. 15, ładuje się szybciej, ale pamiętaj, aby trzymać się wysokiej jakości ładowarek.

Czy ładowanie bezprzewodowe jest bezpieczne?

Nie ma dowodów na to, że jest to szkodliwe. Możesz się martwić, że bateria telefonu może się szybciej degradować przy ładowaniu bezprzewodowym, ale nie ma na to dowodów. Producenci ustalają bezpieczne limity dla baterii do telefonów, określając, ile baterii można naładować i jak daleko może się rozładować. Niezależnie od używanego źródła ładowania, niezależnie od tego, czy podłączasz do zasilacza ściennego, czy korzystasz z bezprzewodowego podkładki ładującej, limitów tych nie można przekroczyć. Nie ma ryzyka przeładowania telefonu, pozostawiając go na ładowarce bezprzewodowej na całą noc.

Jak zachować dobrą kondycję baterii telefonu?

Staraj się jednak utrzymywać baterię w przedziale od 50 do 80 procent, aby uzyskać optymalny stan baterii. Utrzymywanie telefonu w pełni naładowanego lub całkowicie rozładowanego spowoduje jego degradację nieco szybciej, a regularne przełączanie między naładowanym a rozładowanym akumulatorem skróci jego żywotność. Technologia baterii poprawiła się w ostatnich latach, a baterie do telefonów są bardziej niezawodne niż kiedykolwiek. Jeśli zmieniasz telefon co dwa do trzech lat lub nie masz nic przeciwko płaceniu skromnej opłaty za wymianę baterii w tym czasie, nie warto martwić się zbytnio o to, jak często lub kiedy ładujesz telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj