6 ustawień aplikacji Threads, które warto wypróbować

0
107

Wątki, Meta jest nowa Konkurent Twittera wciąż ma ten zapach nowej aplikacji, ponieważ miliony użytkowników zastanawiają się, co publikować na platformie. W tej chwili atmosfera Threads jest bardzo „firmowa impreza prowadzona przez Wendys” i to jest w porządku! Nie jestem tutaj, aby oceniać, gdzie wybierasz udostępnianie memów i przewijanie popołudnia. Publikuj dalej, plakaty. I czaicie się dalej, lurkerzy. Widzę cię.

Mimo to warto przyznać, że Threads gromadzi wiele danych osobowych na Twój temat; Inne aplikacje Meta, takie jak Facebook i Instagram, zbierają podobne ilości danych. Dla każdego, kto nie czuje Threads, istnieje wiele alternatyw, aby uniknąć tej aplikacji społecznościowej.

Wątki wciąż się rodzą, a niektóre ustawienia, których można się spodziewać w sieci społecznościowej, mogą jeszcze nie być dostępne. Aplikacja prawdopodobnie ulegnie zmianie i doda więcej funkcji, gdy Meta powiększa zespół przydzielony do projektu. (Poważnie, gdzie jest mój kanał chronologiczny?) Dla każdego, kto wypróbowuje Threads (Android, Apple) i lepiej zapoznaje się z aplikacją, oto kilka wartościowych ustawień, które pomogą Ci zacząć.

Wycisz każdego, kogo uważasz za irytującego

Główny kanał postów jest wybierany przez algorytm Meta, więc ty i przycisk Wycisz wkrótce zostaniecie przyjaciółmi. Mogą stać się dostępne inne opcje pliku danych, ale oto jak na razie uciszyć marki. Za każdym razem, gdy zobaczysz irytujący post, wycisz konto, dotykając trzech kropek w prawym górnym rogu posta, a następnie wybierz Niemy. Chcesz pójść jeszcze dalej, niszcząc konta ze swojego kanału? The Blok opcja jest również prezentowana dla kont, których nie obserwujesz. W przypadku kont, które już obserwujesz, ale nie chcesz tego robić, przejdź do ich profilu Wątki, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu profilu i wybierz Blok.

Pełną listę osób, które wyciszyłeś w Threads, znajdziesz w swoim Prywatność ustawienia.

Wątki za pośrednictwem Reece’a Rogersa

Kontroluj, kto o Tobie wspomina

Chroń swoje wzmianki! Ty decydujesz, czy inne osoby mogą publikować informacje o Twoim koncie w sposób prowadzący bezpośrednio do Twojego profilu. Otwórz swoją stronę profilu w Threads i wybierz dwie linie u góry. Następnie stuknij Prywatność I Wzmianki. Aplikacja pozwala wybrać między zezwoleniem wszystkim na łączenie się z Twoim kontem, tylko osobom, które obserwujesz, lub w ogóle nikomu.

Zablokuj te odpowiedzi

Kontroluj swoje działanie Threads jeszcze bardziej, wybierając osoby, które będą Twoimi odpowiedziami. Możesz to zrobić na zasadzie post-by-post. Gdy tworzysz nowy post w Threads, stuknij w Każdy może odpowiedzieć w lewym dolnym rogu. Dzięki temu możesz wybrać, czy post jest otwarty na odpowiedzi od wszystkich, od osób, które obserwujesz, czy tylko od kont, które wymieniłeś w poście.

Jeśli Twój profil Threads jest ustawiony jako prywatny, ta opcja powie Twoi zwolennicy Zamiast.

Wątki za pośrednictwem Reece’a Rogersa

Dostosuj przychodzące powiadomienia

Rozpraszają Cię wszystkie powiadomienia z Threads? (Rozumiemy, jesteś popularny!) Ogranicz to, przechodząc do swojego profilu, a następnie dotykając dwóch linii w prawym górnym rogu i Powiadomienia. Tutaj możesz dostosować powiadomienia push pochodzące z Threads. Istnieje możliwość wstrzymania wszystkiego lub zarządzania powiadomieniami na bardziej szczegółowym poziomie.

Zrób sobie przerwę

Granice są kluczowe, a aplikacje społecznościowe zostały zaprojektowane tak, abyś mógł przewijać przez wiele godzin. Spędzasz zbyt dużo czasu na aplikacji Threads? Przejdź do swojego profilu, dotknij dwóch linii w prawym górnym rogu. Następnie wybierz Konto I Zrób sobie przerwę. Tutaj możesz wybrać, przez ile kolejnych minut chcesz przewinąć aplikację, zanim Threads nakłoni Cię do zrobienia czegoś innego przez chwilę.

Bieżące opcje przypomnienia o przerwach są ustawione na 10, 20 lub 30 minut.

Wątki za pośrednictwem Reece’a Rogersa

Dodaj link do swojego profilu

Może jesteś artystą, który chce pochwalić się swoim portfolio? A może chcesz wypromować swoje inne konta w mediach społecznościowych? Bez względu na przyczynę dodanie klikalnego łącza do biografii w Threads jest proste. Po prostu odwiedź swój profil i wybierz Edytuj profil. Dodaj witrynę, którą chcesz dodać do Połączyć sekcję i stuknij Zrobione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj