7 sposobów na maksymalne wykorzystanie pokładu Elgato Stream

0
92

Co więcej, oprogramowanie zawiera funkcję Hotkey Switch, która przełącza dwa skróty. Naciśnij go raz, wysyła jedno polecenie, naciśnij ponownie i wysyła drugie, naprzemiennie między nimi. Może to być przydatny sposób tworzenia złożonych przełączników, takich jak uruchamianie jednego skryptu, gdy zaczynasz pracę, a drugiego, gdy skończysz.

2. Aktywuj skróty Maca

Własne narzędzie Apple do tworzenia skryptów, Skróty, jest również potężne i jest wbudowane bezpośrednio w system MacOS. Samo w sobie może to być ogromną korzyścią, ale nieoficjalna wtyczka umożliwia aktywację Skrótów bezpośrednio za pomocą przycisku na Twoim Stream Deck.

Ta integracja jest wykonywana przez użytkownika GitHub Sentinelelite i nie jest powiązana z Apple, o czym warto pamiętać. Możesz jednak znaleźć kod tutaj. W moich testach działało całkiem dobrze, uruchamiając kilka istniejących skrótów, które miałem, bez potrzeby używania skrótu klawiaturowego, który nie jest jeszcze używany lub zajmuje miejsce na moim pasku stanu.

3. Połącz się z IFTTT

IFTTT to kolejne potężne narzędzie do automatyzacji, które może służyć jako klej między wieloma usługami. Możesz go używać do wysyłania swoich postów z Instagrama na Twittera bez brzydkich linków, dodawania śledzenia snu do Kalendarza Google lub umieszczania filmów, które lubisz na YouTube, na liście odtwarzania Spotify. A dzięki integracji z Webhooks możesz aktywować dowolną liczbę apletów (jak nazywa je usługa) po prostu odwiedzając link.

Ułatwia to integrację z urządzeniem Stream Deck. Pod nagłówkiem System w aplikacji znajdziesz akcję o nazwie Witryna internetowa. Tutaj możesz wprowadzić dowolny adres URL. Gdy naciśniesz przycisk, do którego przypisałeś tę akcję, ta strona zostanie uruchomiona. W takim przypadku uruchomi aplet IFTTT. Na przykład możesz użyć tego do sterowania oświetleniem inteligentnego domu, przełączenia telefonu w tryb Nie przeszkadzać lub czegokolwiek innego, co może zrobić IFTTT.

4. Kontroluj swoje połączenia Zoom

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz podczas rozmowy Zoom, jest szukanie przycisku wyciszenia. Ta nieoficjalna wtyczka może pomóc rozwiązać ten problem, udostępniając dedykowane przyciski do wyciszania mikrofonu lub wideo, rozpoczynania i zatrzymywania nagrywania, a nawet opuszczania spotkania.

Jeśli prowadzisz spotkanie, dostępne są również opcje wyciszenia wszystkich uczestników rozmowy Zoom naraz lub poproszenia wszystkich o wyłączenie wyciszenia. Te skróty działają nawet wtedy, gdy samo okno Zoom nie jest ostre, więc możesz zachować otwarte arkusze kalkulacyjne lub rozpraszać się przez Twittera, nie tracąc możliwości szybkiego wyłączenia wyciszenia, gdy szef cię wezwie.

5. Czatuj łatwiej w Discord

Jeden z dodatków zbudowanych specjalnie przez Elgato, ta wtyczka Discord daje możliwość szybkiego kontrolowania kilku podstawowych funkcji aplikacji do czatu. Możesz wyciszyć mikrofon lub wyciszyć słuchawki. Dostępne są również opcje szybkiego przechodzenia do zaprogramowanego kanału głosowego lub tekstowego. W pierwszym przypadku naciśnięcie przycisku automatycznie połączy słuchawki i mikrofon z czatem głosowym.

Być może najwygodniejszymi opcjami w tej wtyczce są jednak przyciski Naciśnij i mów oraz Naciśnij, aby wyciszyć. Pozwalają one tymczasowo mówić lub wyciszyć się, przytrzymując jeden z przycisków Stream Deck. Posiadanie pod ręką fizycznego przycisku, do którego można sięgnąć — bez względu na to, które okno jest otwarte — dzięki czemu mogę zabierać głos na czacie, na którym jestem wyciszony, kiedy trzeba, to coś, co sprawiło, że doceniam posiadanie dodatkowego sprzętu na biurku .

6. Zarządzaj swoją muzyką

Większość klawiatur ma obecnie jakieś przyciski multimedialne do odtwarzania, wstrzymywania lub pomijania utworów w aplikacjach muzycznych, ale zazwyczaj są one dość proste. Niektóre integracje Stream Deck mogą być znacznie bardziej rozbudowane. Na przykład nieoficjalna wtyczka Spotify obejmuje podstawy, ale pozwala także usuwać utwory z list odtwarzania, zmieniać urządzenia odtwarzające, dodawać polubienia do utworu, przełączać się w tryb odtwarzania losowego i nie tylko.

Samo Elgato oferuje również wtyczki do Spotify i Apple Music, choć, co ciekawe, tylko na komputerach Mac. Oba mają bardziej podstawową funkcjonalność, ale przynajmniej pozwalają przełączać tryb odtwarzania losowego, a w Apple Music uderzać Miłość w utwory, które lubisz.

7. Śledź swoje godziny pracy

Jeśli jesteś freelancerem, masz ścisłe granice między życiem zawodowym a prywatnym lub po prostu ciekawi Cię, ile czasu naprawdę spędzasz wpatrując się w arkusze kalkulacyjne, dobrym narzędziem do śledzenia czasu jest dobre narzędzie do śledzenia czasu. Jedno bezpłatne narzędzie do tego, Toggl, ma nieoficjalną wtyczkę Stream Deck, która ułatwia uruchamianie i zatrzymywanie trackera.

Aby go skonfigurować, musisz wprowadzić swój klucz API, który możesz uzyskać na stronie preferencji Toggl. Po skonfigurowaniu możesz nacisnąć przycisk, aby rozpocząć śledzenie czasu. Możesz nawet utworzyć wiele przycisków, aby śledzić różne zadania i wysyłać je do różnych obszarów roboczych Toggl. W chwili pisania tego tekstu nadal będziesz musiał korzystać z aplikacji mobilnej lub internetowej Toggle, aby zatrzymać stoper (ponowne naciśnięcie przycisku spowoduje rozpoczęcie nowego wpisu czasowego), ale nadal jest to wygodny sposób na szybkie uruchomienie zegara bez uzyskiwania oderwany od tego, co robisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj