Amazon HQ2 ma na celu pokazanie, że technologia może wzmocnić miasta. Teraz jest na wstrzymaniu

0
151

Po dramacie konkurencja, która postawiła amerykańskie miasta przeciwko sobie, lata kwestionowanych planów i twierdzenia o niezachwianym zaangażowaniu pomimo pandemii, Amazon mówi teraz, że jego plan drugiej siedziby, znanej również jako HQ2, jest wstrzymany. Firma poinformowała dzisiaj, że opóźni budowę ponad połowy z milionów stóp kwadratowych powierzchni w kampusie planowanym w Arlington w Wirginii, w tym krętej wieży, która ma stać się wizytówką miasta.

Amazon, który wciąż jest w trakcie zwalniania ponad 18 000 pracowników korporacyjnych, nie wyznaczył nowej daty wznowienia budowy w Arlington, po drugiej stronie rzeki Potomac od Waszyngtonu. Przewodniczący zarządu hrabstwa Arlington, Christian Dorsey, mówi, że hrabstwo dowiedziało się „niedawno” o planowanej przerwie i nie wie, kiedy budowa zostanie wznowiona.

Amazon odmówił również podania harmonogramu wznowienia budowy. „Nasza druga siedziba zawsze była projektem wieloletnim i pozostajemy zaangażowani w Arlington w stanie Wirginia i większy region stołeczny” — mówi John Schoettler, wiceprezes Amazon ds. globalnych nieruchomości i obiektów.

Amazon zobowiązał się wykorzystać projekt, którego pierwsza faza już dominuje w dzielnicy Crystal City, w której się znajduje, aby ostatecznie sprowadzić do Wirginii co najmniej 25 000 wysoko opłacanych pracowników. Arlington i inne miasta, w tym Atlanta w stanie Georgia i Austin w Teksasie, rywalizowały o zwycięstwo w projekcie, częściowo w celu zabezpieczenia transzy elitarnych pracowników i związanych z nimi dochodów podatkowych. Ile osób lub nowych dolarów podatkowych Amazon przyniesie do Arlington i na jakiej osi czasu, nie jest teraz jasne.

Amazon pierwotnie planował zbudować swoją drugą siedzibę w dwóch fazach. Pierwsza obejmowała dwie duże struktury mieszczące około 2 miliony stóp kwadratowych powierzchni biurowej, a druga kolejne trzy budynki biurowe i centralną wieżę zwaną Helix, strukturę przypominającą skrzyżowanie kremowego wiru i emoji kupy.

Pierwsza faza HQ2, znana jako Metropolitan Park, zostanie otwarta zgodnie z harmonogramem w czerwcu tego roku, mówi Amazon. Ale firma nie ma już daty budowy większej drugiej fazy i jej charakterystycznego wiru, z których pierwotnie planowano obejmować około 2,8 miliona stóp kwadratowych więcej powierzchni biurowej i 115 000 stóp kwadratowych na sprzedaż detaliczną.

Teoretycznie ten stosunek mógłby się zmienić. Podczas gdy rzecznik Amazona, Zach Goldsztejn, mówi, że długoterminowe zaangażowanie Amazona pozostaje takie samo, przerwa w budowie da firmie więcej czasu na zbadanie, jak najlepiej wykorzystać jej przestrzeń. W lutym firma ogłosiła, że ​​od 1 maja zakończy elastyczną, całkowicie zdalną politykę pracy i wymaga od pracowników przebywania w biurze przez trzy dni w tygodniu, począwszy od 1 maja. Zmiana reżimu prawdopodobnie zmieni sposób, w jaki pracownicy korzystają z przestrzeni biurowej firmy.

„Nie jest niewiarygodnie zaskakujące, że Amazon robi sobie przerwę przed rozpoczęciem drugiej fazy” – powiedział Dorsey podczas dzisiejszej rozmowy informacyjnej na temat projektu firmy. „Jeśli spojrzeć na świat, jest wiele niepewności co do tego, co nas czeka. Wszyscy z każdego sektora myślą o swoich długoterminowych planach w nowym świetle i niestety nie wszyscy znamy wszystkie odpowiedzi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj