Amazon Sidewalk to śpiący olbrzym w Twojej okolicy

0
80

Twój dzwonek Ring kamera nie tylko transmituje obraz wideo na żywo z Twojego domu do komputera. Rozszerza również sieć domową na ulicę, udostępniając bezpłatnie część przepustowości Internetu dla każdego.

Możesz być zaskoczony, gdy się tego dowiesz. W rzeczywistości dzieje się to od prawie dwóch lat. W czerwcu 2021 r. Amazon uruchomił program o nazwie Sidewalk, w ramach którego jego kamery Ring i głośniki Echo emitują sygnały bezprzewodowe, do których mogą się przyczepić inne gadżety inteligentnego domu. Pomysł polega na tym, że Sidewalk pomaga Twoim urządzeniom pozostawać w kontakcie z Internetem, nawet jeśli znajdują się daleko od routera. Pomyśl o kamerze Ring na swoim podwórku. Sidewalk zapewnia bardziej stabilne połączenie, umożliwiając łączenie się z innymi kamerami Ring i korzystanie z ich sieci Wi-Fi do komunikacji z Internetem. Chodnik działa również jako środek zabezpieczający przed awarią; jeśli Twoja usługa internetowa ulegnie awarii, dzwonek do drzwi Ring może połączyć się z sygnałem o niskiej przepustowości pochodzącym z głośnika Echo sąsiada i nadal wysyłać Ci powiadomienia.

Od momentu uruchomienia Sidewalk był kompatybilny tylko z niektórymi inteligentnymi urządzeniami domowymi Amazon i urządzeniami od wczesnych partnerów, takich jak Tile. Dziś Amazon Sidewalk otwiera się dla wszystkich programistów. Teraz każdy, kto chce, aby jego gadżet inteligentnego domu działał jako punkt końcowy w publicznej sieci Amazona – umożliwiając mu zarówno dostarczanie sygnału bezprzewodowego, jak i przechwytywanie pobliskiej przepustowości w razie potrzeby – może to zrobić. Firmy partnerskie Texas Instruments, Nordic Semiconductor, Silicon Labs i Quectel wydały zestawy dla programistów, którzy chcą dodać obsługę Sidewalk do urządzeń korzystających z ich platform.

Ten nowy program deweloperski powinien doprowadzić do powstania większej liczby produktów innych firm obsługujących Sidewalk — głośników, kamer, cyfrowych ramek do zdjęć, inteligentnych wag, termostatów, robotów odkurzających, telewizorów i wielu innych. Mogłoby to również dać impuls urządzeniom na ulicy, które nie musiałyby już polegać na danych komórkowych, aby pozostać w kontakcie. Roboty dostawcze mogą korzystać z Sidewalk, aby pozostawać online, gdy kierują się w stronę Twojego domu. Straż pożarna mogłaby monitorować strumienie danych z czujników dymu obsługujących chodniki, zainstalowanych w całym mieście. Niech zakwitnie tysiąc kwiatów.

Błyszczący Linki

Oczywiście sukces tego programu naprawdę zależy od jakości sieci Sidewalk. Byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że zasięg Sidewalk jest naprawdę ogromny. Amazon twierdzi, że 90 procent populacji USA ma dostęp do sygnału Sidewalk. Istnieje ogromna sieć bezprzewodowa, która ukrywała się na widoku, a teraz jest otwarta dla biznesu.

Aby przetestować zasięg w mojej okolicy, Amazon wysłał mi zestaw testowy Sidewalk. To ten sam zestaw testowy, który programiści mogą zamówić dzisiaj, aby sprawdzić siłę sygnału na swoim obszarze. Zestaw to mały breloczek o wielkości pudełka zapałek, który jest oznaczony logo Ring. Naładowałem go, przypiąłem do plecaka i spacerowałem po mieście. Co kilka sekund jego pojedyncza niebieska dioda LED migała, wysyłając sygnał do Amazona, który rejestrował lokalizację breloka i siłę sygnału Sidewalk w tym miejscu. (Zestaw testowy mierzy sygnały danych LoRa lub bezprzewodowe dalekiego zasięgu Semtech. Nie mierzy sygnałów Bluetooth, z których może również korzystać Sidewalk.)

Kilka razy znajomi zauważyli migający brelok i zapytali, co to jest. Powiedziałem im o tym i zaoferowałem szybkie wyjaśnienie Sidewalk. Nie słyszeli o Sidewalk i większość z nich była oszołomiona, gdy dowiedziała się, że ich głośniki Echo i kamery Ring udostępniają fragment sygnału ich sieci domowej na cały świat do użytku publicznego. Zwróciłem uwagę, że Sidewalk jest dość podobny do sieci „Find My” firmy Apple, której być może używali już do geolokalizacji swoich iPhone’ów, AirTags i AirPods. Wyjaśniłem również, że Amazon podejmuje kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa Sidewalk; firma napisała białą księgę opisującą, w jaki sposób wszystkie transfery danych Sidewalk są szyfrowane i jak ogranicza do minimum użycie metadanych identyfikujących. Na koniec wspomniałem, że przepustowość Sidewalk jest ograniczona do 80 Kb / s – około jednej szóstej przepustowości potrzebnej do przesyłania strumieniowego wideo HD – więc twoi sąsiedzi nie mogą używać twojego routera do oglądania anime. Nie mogą nawet się z nim połączyć, chyba że mają urządzenie kompatybilne z Sidewalk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj