Apple Mac Studio to potężniejszy komputer stacjonarny dla kreatywnych profesjonalistów

0
264

Od nowego iPhone SE i iPad Air do potężnego chipsetu M1 Ultra, wiosenne wydarzenie sprzętowe Apple przyniosło odświeżone wersje istniejących gadżetów i procesorów. Ale firma Również wprowadził we wtorek zupełnie nowy sprzęt o nazwie Mac Studio — mały, ale potężny komputer stacjonarny z zasilaniem M1.

Można śmiało powiedzieć, że Mac Studio jest jak Mac Mini na sterydach, z mnóstwem dodatkowych funkcji wewnątrz i na zewnątrz. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do bezgłowego komputera stacjonarnego Apple – ma kształt przypominający sześcian, który ma 3,7 cala wysokości i około 8 cali z każdej strony. Dzięki temu jest wystarczająco kompaktowy, aby umieścić go na biurku lub pod wyświetlaczem. Zawiera również mnóstwo portów, w tym dwa porty USB-C i gniazdo kart SD z przodu, a także cztery porty Thunderbolt, dwa gniazda USB-A, port HDMI, port Ethernet 10 GB i gniazdo słuchawkowe powrót.

Pod maską możesz wybrać jeden z niestandardowych chipów Apple, M1 Max lub najnowszy procesor, M1 Ultra, który również został zaprezentowany dzisiaj. Apple twierdzi, że gdy jest zasilany przez M1 Max, Mac Studio ma do 50 procent wyższą wydajność procesora i ponad trzy razy szybszą grafikę niż Mac Pro z 16-rdzeniowym procesorem Xeon. Tymczasem nowszy M1 Ultra jest do 90 procent szybszy pod względem wydajności procesora niż ten sam Mac Pro i 80 procent szybszy niż najszybsza karta graficzna Mac, zgodnie z twierdzeniami Apple przedstawionymi podczas prezentacji.

Niezależnie od konfiguracji nie powinien się nagrzewać. Podczas odsłonięcia Apple zachwalało projekt termiczny Mac Studio, który zapewnia chłodzenie wewnętrznych komponentów. Składa się z dwustronnych dmuchaw, kanałów przepływu powietrza i tysięcy perforacji z tyłu i na dole obudowy maszyny. Ponieważ ten projekt wymaga mniej pracy wentylatora, aby utrzymać chłód, Mac Studio powinno być ciche, nawet gdy wykonuje bardziej energochłonne zadania.

Mac Studio może łączyć się z dowolnym monitorem, ale Apple zaprojektował również wyświetlacz pasujący do biurka. Nowy Studio Display to 27-calowy monitor o rozdzielczości 5K. Jest również wyposażony w 12-megapikselową kamerę internetową (z funkcją Apple Center Stage, która utrzymuje Cię w kadrze podczas rozmów wideo), sześciogłośnikowy system dźwiękowy, który obsługuje dźwięk przestrzenny i odtwarzanie Dolby Atmos, zestaw trzech mikrofonów i cztery -anulowanie głośników niskotonowych dla niskich tonów audio. Wyświetlacz Studio jest również wyposażony w trzy porty USB-C i port Thunderbolt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj