Apple steruje aplikacjami opartymi na ChatGPT

0
85

Sztuczna inteligencja incursion trafiło do App Store. BlueMail, aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję do pisania e-maili i zarządzania kalendarzami ludzi, miała wydać aktualizację swojej usługi, która wykorzystywałaby popularny silnik ChatGPT OpenAI. Apple, powołując się na zdolność ChatGPT do wypluwania prawie każdego rodzaju tekstu, jaki można sobie wyobrazić, zablokował aktualizacje BlueMail z obawy, że może generować tekst, który byłby obraźliwy lub nieodpowiedni dla nieletnich.

Apple nie zablokowało całkowicie BlueMail w App Store. Po prostu powstrzymało to twórcę aplikacji przed opublikowaniem aktualizacji bez filtrów ograniczeń treści. Mimo to programista BlueMail zaprotestował przeciwko temu posunięciu, twierdząc, że Apple tłumi wysiłki na rzecz innowacji.

Posunięcie Apple następuje w czasie, gdy branże i instytucje mają do czynienia z szybkimi zmianami, jakie generatywna sztuczna inteligencja wprowadza do narzędzi do tworzenia treści. Niektóre szkoły zakazują ChatGPT, inne ciekawie się w to angażują. Niektóre ekipy dziennikarskie prawie zastępują pracowników sztuczną inteligencją, inne wyznaczają dokładnie przemyślane, przemyślane granice, w jaki sposób angażować się w technologię. Firmy, od magazynów science fiction po kancelarie prawne, przygotowują się na chaos, jaki może zasiać sztuczna inteligencja. Debata na temat tego, jak używać sztucznej inteligencji, prawdopodobnie stanie się jeszcze bardziej kontrowersyjna, ponieważ duże firmy technologiczne i wydawcy biorą udział w podejmowaniu decyzji o tym, gdzie ograniczyć technologię i kto może nią władać.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wiadomości na temat technologii konsumenckich.

Aktualizacja Bingy systemu Windows 11

Mówiąc o generatywnej sztucznej inteligencji, Microsoft dodał nowe funkcje wyszukiwania Bing oparte na sztucznej inteligencji do najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 11.

Bing ogłosił w zeszłym miesiącu, że włącza ChatGPT do swojej wewnętrznej usługi wyszukiwania, rozpoczynając niezbyt zimną wojnę wyszukiwania z Google. Teraz Microsoft wprowadza BingAI bezpośrednio na pasek zadań na komputerach z systemem Windows. Jest to dość oczywiste miejsce do umieszczenia go, zwłaszcza że Microsoft twierdzi, że pasek wyszukiwania jest używany przez ponad pół miliarda ludzi każdego miesiąca.

Inne aktualizacje systemu Windows 11 obejmują ulepszone funkcje ułatwień dostępu i zasilania oraz lepsze możliwości połączeń telefonicznych zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i telefonami iPhone. Ponadto słynne kafelki systemu Windows 8 powróciły w postaci ulepszonych widżetów w menu startowym. Na szczęście są opcjonalne.

Możesz teraz ręcznie pobrać aktualizację systemu Windows 11 lub poczekać, aż zostanie ona zainstalowana automatycznie w nadchodzących miesiącach.

Pixel Watch wykrywa upadek

Google spóźnił się modnie z grą smartwatch. Pixel Watch, wydany w październiku 2022 roku, był kilka lat za zegarkami Apple, Samsung i Garmin, które dominują na rynku. Niezrażony, Google pracuje nad dodawaniem funkcji do swojego gładkiego dysku na nadgarstek. Najnowszym jest wykrywanie upadku, czyli funkcja „Upadłem i nie mogę wstać”. Jeśli urządzenie wykryje, że użytkownik się przewrócił, włączy się alarm i pojawi się ekran, na którym można wskazać, czy jest to fałszywy alarm. Jeśli nie dotkniesz niczego przez minutę, Pixel Watch może automatycznie zadzwonić pod numer 911 i wynegocjować ratunek w Twoim imieniu.

Ten rodzaj technologii jest przydatny w urządzeniu do noszenia, ale jest podatny na fałszywe alarmy. Po tym, jak Apple zaktualizował swój zegarek Apple Watch w zeszłym roku, aby wykrywał awarie i upadki, pojawiły się doniesienia o błędnym wezwaniu personelu ratunkowego do „pomocy” użytkownikom, którzy upadli podczas jazdy na nartach lub w inny sposób bezpiecznie przejechali kolejką górską. Zegarek Pixel nie wykrywa awarii, tylko upadki, a Google twierdzi, że powinien być w stanie odróżnić upadek, którego doświadczasz podczas ćwiczeń, od rzeczywistego, wyniszczającego upadku. Firma twierdzi, że czujniki w Pixel Watch mogą badać „reakcje i instynktowne reakcje” twojego ciała, aby określić, czy rzeczywiście się zraniłeś, czy też upadłeś i jesteś w stanie wyzdrowieć.

Tylko dla Ciebie

Niemal wszędzie, gdzie jesteś online, algorytmy zalecają, co robić dalej. Następny film do obejrzenia, playlista do odsłuchania, osoba do przesunięcia palcem — wszystko to jest sugerowane przez jakąś firmę lub inny silnik rekomendacji oparty na danych. Może to być świetne, gdy pozwala odkryć nowego artystę lub twórcę do naśladowania. Może być mniej wspaniałe, jeśli prowadzi kogoś do ciemnej króliczej nory internetowej lub ląduje twoją gigantyczną firmę przed Kongresem lub Sądem Najwyższym.

Jonathan Stray, starszy naukowiec w Berkeley Center for Human-Compatible AI, który bada systemy rekomendacji online, dołącza do WIRED Laboratorium gadżetów podcast w tym tygodniu, aby porozmawiać o tym, w jaki sposób rzeczy są sugerowane ludziom i jak może to wpłynąć na ich przekonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj