Arlo Pro 5 to nasza ulubiona zewnętrzna kamera do monitoringu

0
80

Powiadomienia szybko docierają do telefonu lub smartwatcha. Bogate alerty na Androida są absolutnie najlepsze, ponieważ otrzymujesz małe zbliżenie osoby i możesz rozwinąć powiadomienie, aby zobaczyć kilka klatek wideo. W przypadku iPhone’a musisz dotknąć i przytrzymać powiadomienie, aby podświetlić temat. To zwykle wystarczy, aby je zidentyfikować i zdecydować, czy musisz kliknąć, aby obejrzeć film. Stuknięcie przenosi Cię bezpośrednio do aplikacji Arlo i niemal natychmiast odtwarza wideo.

Aplikacja Arlo ostatnio się zmieniła, więc skonfigurowanie jej w odpowiedni sposób może zająć trochę czasu. Ogólnie rzecz biorąc, był szybki i niezawodny, konsekwentnie ładując transmisję na żywo w ciągu około czterech sekund. Czasami, na przykład gdy byłem poza domem, podłączony przez sieć komórkową, trwało to trochę dłużej. Możesz także filtrować swój kanał wideo według typu zdarzenia (ruch, ludzie, pojazd, zwierzę, paczka i kilka innych). Możesz też dodawać do ulubionych, udostępniać lub pobierać filmy z chmury.

Po wyjęciu z pudełka dostępne jest wsparcie dla Asystenta Google, Amazon Alexa, IFTTT i Samsung SmartThings. Transmisja na żywo była zwykle szybko ładowana za pomocą polecenia głosowego w moim Nest Hub. Jeśli chcesz korzystać z HomeKit firmy Apple, musisz kupić stację bazową Arlo, a do korzystania z HomeKit Secure Video potrzebny jest domowy hub Apple oraz subskrypcja iCloud+.

Dźwięk jest często słabym punktem kamer bezpieczeństwa, a mikrofony mają tendencję do zniekształcania dźwięku, zwłaszcza jeśli kamera znajduje się w wietrznym miejscu, ale Arlo Pro 5 jest tak dobry, jak słyszałem. Dwukierunkowy dźwięk jest dupleksowy, co umożliwia jednoczesne mówienie i słuchanie. Lag może czasami powodować problemy z rozmowami.

Wady i konkurencja

Dostęp do wszystkich najlepszych funkcji i 30-dniowego przechowywania w chmurze wymaga subskrypcji Arlo Secure, która zaczyna się od 5 USD miesięcznie za pojedynczą kamerę lub 4 USD miesięcznie (48 USD), jeśli płacisz rocznie. Jeśli nie chcesz subskrybować, spójrz na alternatywne kamery. Nie polecałbym Arlo Pro 5 bez subskrypcji Arlo Secure.

Wewnątrz Arlo Pro 5 znajduje się wymienna bateria i można kupić dodatki i stację ładującą, ale są one drogie. Denerwuje mnie, że Arlo używa zastrzeżonego kabla ładującego. Mocuje się magnetycznie do dolnej części aparatu, ale wolałbym port USB-C w samej baterii. Kable mogą zaginąć. Jeśli jesteś podobny do mnie, szukanie odpowiedniego dekodera telewizji kablowej może chwilę potrwać.

Żywotność baterii wydaje się nieco lepsza niż w Pro 4, ale twierdzenie Arlo, że Pro 5 może trwać do ośmiu miesięcy między ładowaniami, jest naciągane. Wszystko zależy od ustawień aparatu i stopnia zajętości wybranego miejsca, ale dla większości osób bardziej realistyczne są trzy do czterech miesięcy.

Jedyną inną kamerą bezpieczeństwa, która działała równie dobrze jak Arlo Pro 5 w moich testach, była Google Nest Cam Outdoor. Jeśli chodzi o bogate powiadomienia, dokładne wykrywanie i minimalną liczbę fałszywych alarmów, nic innego nie może się równać. Kamera Nest ma podobną cenę i wymaga subskrypcji, ale osiąga szczyt w rozdzielczości 1080p, ma węższe pole widzenia i nie może się równać z kolorowym widzeniem nocnym Arlo. Jednym z obszarów, w którym aparat Google wychodzi na wierzch, jest liczba klatek na sekundę: nagrywa wideo z prędkością do 30 klatek na sekundę w porównaniu do 24 w przypadku Arlo. Wyższa liczba klatek na sekundę zmniejsza piksele lub rozmycie szybko poruszających się obiektów.

Jeśli chcesz tego, co najlepsze, możesz rozważyć przeskoczenie do 4K, a jest kilka opcji, w tym Arlo Ultra 2. Ale uwaga: bezprzewodowe kamery 4K wymagają dużej przepustowości i miejsca. Jeśli Twój budżet jest niższy lub wolisz przechowywanie lokalne, możesz znaleźć alternatywy w naszym najlepszym przewodniku po zewnętrznych kamerach bezpieczeństwa. Ale Arlo Pro 5 jest teraz aparatem do pokonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj