Boston nie boi się generatywnej sztucznej inteligencji

0
103

Po wybuchu ChatGPT na scenie w listopadzie zeszłego roku, niektórzy urzędnicy rządowi ścigali się, aby zakazać jego używania. Włochy zablokowały chatbota. Okręgi szkolne Nowego Jorku, Los Angeles Unified, Seattle i Baltimore zablokowały lub zablokowały dostęp do generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, obawiając się, że ChatGPT, Bard i inne strony generujące treści mogą kusić uczniów do oszukiwania przy zadaniach, wywoływać szalejący plagiat i utrudniać krytykę myślący. W tym tygodniu Kongres USA wysłuchał zeznań Sama Altmana, dyrektora generalnego OpenAI i badacza sztucznej inteligencji Gary’ego Marcusa, zastanawiając się, czy i jak regulować tę technologię.

Jednak w szybkim odwrocie kilka rządów przyjmuje teraz mniej przerażające i bardziej praktyczne podejście do sztucznej inteligencji. Kanclerz New York City Schools, David Banks, ogłosił wczoraj, że Nowy Jork cofa swój zakaz, ponieważ „gwałtowny strach i ryzyko przeoczyły potencjał generatywnej sztucznej inteligencji do wspierania uczniów i nauczycieli, a także rzeczywistość, w której nasi uczniowie uczestniczą i będą pracować świat, w którym kluczowe znaczenie ma zrozumienie generatywnej sztucznej inteligencji”. A wczoraj dyrektor ds. informacji w Bostonie, Santiago Garces, wysłał wytyczne do każdego urzędnika miejskiego zachęcający aby zaczęli używać generatywnej sztucznej inteligencji, aby „zrozumieć swój potencjał”. Miasto włączyło również korzystanie z Google Bard w ramach korzystania z Google Workspace w całym przedsiębiorstwie miasta Boston, aby wszyscy urzędnicy państwowi mieli do niego dostęp.

„Podejście odpowiedzialnego eksperymentowania” przyjęte w Bostonie – pierwsza tego rodzaju polityka w Stanach Zjednoczonych – może, jeśli zostanie wykorzystane jako plan, zrewolucjonizować wykorzystanie sztucznej inteligencji przez sektor publiczny w całym kraju i spowodować całkowitą zmianę w podejściu rządów na każdym szczeblu sztuczna inteligencja. Poprzez promowanie szerszego badania, w jaki sposób sztuczna inteligencja może być wykorzystana do poprawy skuteczności i wydajności rządu oraz poprzez skupienie się na tym, jak wykorzystać sztuczną inteligencję do sprawowania rządów, a nie tylko na tym, jak rządzić sztuczną inteligencją, podejście bostońskie może pomóc zmniejszyć panikę i skupić uwagę na tym, jak wykorzystać Sztuczna inteligencja dla dobra społecznego.

Zarys polityki Bostonu kilka scenariuszy, w których urzędnicy państwowi mogą chcieć wykorzystać sztuczną inteligencję do usprawnienia swojej pracy, a nawet zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące skutecznego szybkiego pisania.

Generatywna sztuczna inteligencja, jak poinformowano urzędników miejskich w wiadomości e-mail, która została wysłana przez dyrektora ds. informatyki do wszystkich urzędników miejskich 18 maja, jest świetnym sposobem na rozpoczęcie pracy nad notatkami, listami i opisami stanowisk oraz może pomóc złagodzić pracę przeciążonej opinii publicznej urzędnicy.

Narzędzia mogą również pomóc urzędnikom publicznym „przetłumaczyć” język urzędowy i prawniczy na zwykły angielski, co może sprawić, że ważne informacje o usługach publicznych będą bardziej dostępne dla mieszkańców. Polityka wyjaśnia, że ​​urzędnicy państwowi mogą wskazać poziom czytania lub odbiorców w monicie, umożliwiając modelowi AI generowanie tekstu odpowiedniego dla uczniów szkół podstawowych lub określonych odbiorców docelowych.

Generatywna sztuczna inteligencja może również pomóc w tłumaczeniu na inne języki, tak aby nieanglojęzyczne populacje miasta miały równy i łatwiejszy dostęp do informacji o politykach i usługach, które ich dotyczą.

Zachęcano również urzędników miejskich do korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji do streszczania długich fragmentów tekstu lub dźwięku w zwięzłe streszczenia, co mogłoby ułatwić urzędnikom państwowym angażowanie się w rozmowy z mieszkańcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj