ChatGPT ma teraz aplikację na iPhone’a

0
79

W marcu, Dziennik Wall Street poinformowało, że Apple odrzucił aktualizację aplikacji e-mail z generatywną sztuczną inteligencją, dopóki programista nie nałożył na aplikację ograniczenia 17+, wyrażając obawy, że narzędzia AI mogą generować nieodpowiednie treści dla dzieci. W App Store aplikacja ChatGPT firmy OpenAI ma ocenę „12+ lat”.

OpenAI nie odpowiedziało na pytania o dodatkowe parametry, które mogło zawierać w swoim modelu iOS, choć przypuszczalnie aplikacja mobilna spełniła wymagania Apple, aby mogła zostać dopuszczona do App Store. Obecnie w sieci ChatGPT odmawia generowania problematycznych treści po wyświetleniu monitu; nie będzie na przykład pisać opowiadań pornograficznych ani opowiadać dowcipów religijnych na podstawie testów WIRED, ale będzie pisać satyry na wojny religijne. Satyra to także kategoria dozwolona w sklepie Apple App Store.

Zapytana, dlaczego aplikacja OpenAI na iOS dla ChatGPT pojawia się sześć miesięcy po uruchomieniu aplikacji internetowej ChatGPT, rzeczniczka Kayla Wood mówi, że była to część firmowego etosu bezpiecznego rozwoju sztucznej inteligencji. „To wraca do całej naszej strategii powolnego i bezpiecznego wprowadzania tych przydatnych narzędzi na świat” – dodaje.

OpenAI wyjaśniło, że jego strategia uczynienia sztucznej inteligencji inteligentniejszą obejmuje również szkolenie algorytmów z wykorzystaniem informacji zwrotnych uzyskanych z dzienników osób korzystających z ChatGPT. Manifestacja bota w systemie iOS może zapewnić nowy, wartościowy strumień zapytań, w tym bardziej konwersacyjny, jeśli funkcja rozpoznawania mowy okaże się popularna.

Aplikacja mobilna może również dostarczać OpenAI zupełnie nowych sygnałów, takich jak dane o lokalizacji. Jednak Apple ograniczył również gromadzenie danych dla aplikacji innych firm w ostatnich latach, poczynając od wprowadzenia iOS 14 i iPadOS 14.5 w 2021 r. Na przykład twórcy aplikacji muszą teraz poprosić Cię o pozwolenie, gdy chcą Cię śledzić na całym świecie aplikacje i usługi należące do innych firm, a użytkownicy iPhone’a mogą ograniczyć śledzenie lokalizacji w aplikacjach.

Nowe kontrole Apple również w większości blokują dostęp do identyfikatora śledzenia reklam telefonu, ograniczając niektóre modele biznesowe oparte na reklamach, w tym Meta. OpenAI nie wyświetla reklam przeciwko ChatGPT (przynajmniej na razie); jest darmowy, premium lub płatny zgodnie z rzeczywistym użyciem, w przypadku generatora obrazów DALL-E.

Firma Apple nie odpowiedziała na zapytanie WIRED dotyczące moderacji treści lub ograniczeń śledzenia danych, które mogą mieć zastosowanie w szczególności do tej nowej kategorii narzędzi AI, takich jak aplikacja ChatGPT na iOS.

Debiut ChatGPT w App Store może nie być mile widziany przez przedsiębiorców, którzy w ostatnich miesiącach sprytnie uruchomili własne aplikacje chatbota. Pojawienie się aplikacji na urządzeniach mobilnych może również pomóc w powstrzymaniu oszustów. Na początku tego tygodnia firma bezpieczeństwa Sophos ostrzegła, że ​​oszustwa ChatGPT pojawiają się w sklepach Google Play i Apple App Store. Nieświadomi konsumenci są zachęcani do pobierania „darmowych” aplikacji, które udają, że oferują dostęp do ChatGPT OpenAI, tylko po to, by później zostać obciążonym opłatami abonamentowymi za fałszywe aplikacje. Teraz, gdy aplikacja OpenAI jest w miksie, może być łatwiej uniknąć niskiej jakości chatbotów o nazwach takich jak „Chat GBT”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj