Czy ktoś naprawdę potrzebował inteligentnego wyświetlacza?

0
96

Zdjęcie: Google

Być może największym potencjałem i największym rozczarowaniem są rozmowy wideo. To powinno być idealne urządzenie do przeprowadzenia szybkiej rozmowy wideo w dobie Zoom, Google Meet i FaceTime, prawda? Działają bez użycia rąk, możesz używać poleceń głosowych, a wiele z nich ma kamery, które mogą powiększać i pomniejszać obraz oraz śledzić Cię, gdy poruszasz się po pokoju. Ale inteligentnym wyświetlaczom nigdy nie udało się ułatwić lub wygodniej używać ich do rozmów zamiast smartfona, tabletu lub komputera.

Wykonywanie połączeń na smartfonie lub tablecie jest już łatwe; dodanie podstawki, która pozwoli Ci cieszyć się innymi korzyściami I wykonuj dowolne połączenia, pozostając bez użycia rąk, wydaje się, że w końcu osiągnęliśmy wygodę, którą inteligentne wyświetlacze obiecują od ponad pół dekady.

Koniec z podpieraniem telefonu, gdy dostępny jest stojak, który utrzyma go poziomo podczas wykonywania połączeń w trybie głośnomówiącym. Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzkę, możesz po prostu podnieść telefon lub tablet i odejść, zamiast czuć się zamkniętym w miejscu, w którym znajduje się urządzenie. (Lub żałować, że nie użyłeś inteligentnego wyświetlacza, kiedy siadasz obok niego, już na swoim iPhonie lub laptopie. To zdecydowanie mi się nie przydarzyło).

Echo Amazonii

Foto: Amazonka

Pomiędzy Google I/O a WWDC Amazon ogłosił również ogłoszenie w świecie inteligentnych wyświetlaczy: dwa nowe wyświetlacze Echo Show 5. Jedna to drobne odświeżenie obecnego modelu, a druga to jego pierwsza wersja dla dzieci. Ogłoszenie sprawiło, że podrapałem się po głowie. Wydawało się, że Amazon kręci kołami, podczas gdy inni gracze poruszają się w bardziej ekscytującym kierunku. Obecnie testuję nowy Echo Show 5 trzeciej generacji i przypomniało mi to o wszystkich ograniczeniach, których inteligentne wyświetlacze nie rozwiązały.

Amazon ma wiele dostępnych wyświetlaczy, od małego Show 5 do dużego, 15-calowego Echo Show 15, który należy zamontować na ścianie. Ostatecznie każdy z nich czuje się jak inny styl makaronu rzucany o ścianę, czekając, aż jeden się przyklei.

Biorąc pod uwagę niechęć Apple do wejścia w przestrzeń z dedykowanym sprzętem oraz połączenie tabletu i stacji dokującej Google jako pierwszej nowej oferty od dwóch lat, wydaje się to potwierdzeniem, że inteligentne wyświetlacze zawsze były niedopracowanym pomysłem. To, czego naprawdę potrzebowaliśmy, to idealna podstawa, która zapewniłaby nam te same funkcje, jednocześnie wykorzystując ekran, który już mamy w rękach. Taki rodzaj prostoty, moi przyjaciele, powinien przypominać inteligentny dom.


Specjalna oferta dla czytników Gear: Uzyskaj WIRED za jedyne 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do WIRED.com, pełny zasięg Gear i biuletyny tylko dla subskrybentów. Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj