Dlaczego nie polecamy aparatów pierścieniowych

0
89

Większość czasie testowanie produktów jest dość proste. Jeśli router jest lepszy i ma więcej funkcji niż inny w podobnej cenie, dajesz mu lepszy wynik i kontynuujesz swój dzień. Czasami jednak otrzymujemy produkty, które mogą być niebezpieczne dla Ciebie lub ogólnie dla społeczeństwa, co naszym zdaniem ma miejsce w przypadku firmy Ring należącej do Amazon i jej relacji z organami ścigania.

Po skonfigurowaniu kamery pierścieniowej następuje automatyczne zarejestrowanie w usłudze Sąsiedzi. (Możesz przejść do ustawień aplikacji Ring i wyłączyć integrację z kanałem Sąsiadów i powiadomienia, ale ciężar spoczywa na Tobie.) Sąsiedzi, która jest również samodzielną aplikacją, pokazuje kanał aktywności wszystkich pobliskich właścicieli kamer Ring, z postami o znalezionych psach, skradzionych wężach i raportem bezpieczeństwa, który pokazuje, ile wezwań do pomocy — brutalnych lub pokojowych — wykonano w ubiegłym tygodniu. Zapewnia również ujście dla agencji bezpieczeństwa publicznego, takich jak lokalna policja i straż pożarna, do szerokiego rozpowszechniania informacji.

Ale pozwala także właścicielom Ring na wysyłanie do organów ścigania filmów, które przechwycili za pomocą dzwonków wideo Ring i zewnętrznych kamer bezpieczeństwa. Jest to funkcja unikalna dla Ring — nawet Nextdoor usunął funkcję Prześlij na policję w 2020 r., co umożliwiło użytkownikom Nextdoor przekazywanie własnych postów dotyczących bezpieczeństwa lokalnym organom ścigania. Jeżeli przestępstwo zostało popełnione, organy ścigania powinny uzyskać nakaz dostępu do cywilnych nagrań wideo.

Poczekaj minutę

Wielu członków zespołu WIRED Gear rozmawiało przez lata z Ring o tej funkcji. Firma jasno dała do zrozumienia, że ​​tego właśnie chcą klienci, mimo że nie ma dowodów na to, że więcej nagrań z monitoringu wideo zapewnia bezpieczeństwo społeczności. Zamiast tego Sąsiedzi zwiększają możliwość profilowania rasowego. Ułatwia to zarówno prywatnym obywatelom, jak i organom ścigania kierowanie określonych grup w celu podejrzenia popełnienia przestępstwa na podstawie koloru skóry, pochodzenia etnicznego, religii lub kraju pochodzenia.

Martwimy się tym problemem, odkąd firma Ring zaczęła współpracować z policją w celu rozdawania darmowych kamer wideo. Za pośrednictwem Neighbors Public Safety Service (NPSS) w aplikacji organy ścigania mogą tworzyć prośby o pomoc, a sąsiedzi mogą kontaktować się bezpośrednio z właścicielami kamer w celu uzyskania materiału filmowego.

Uważamy, że ta funkcja nie powinna istnieć. Kiedy przeprowadziliśmy wywiad z CEO Nextdoor, Sarah Friar, na temat kroków, jakie firma podjęła w celu ograniczenia profilowania rasowego, Friar zacytowała pracę Jennifer Eberhardt, profesor Stanford, której praca nad psychologicznymi powiązaniami między rasą a przestępczością przyniosła jej grant MacArthur Genius.

Większość prac Eberhardta obraca się wokół punktów decyzyjnych — im bardziej zmuszasz ludzi do zatrzymania się i zastanowienia, zanim podejmą działanie, tym mniej prawdopodobne jest, że zaangażują się w nieświadome uprzedzenia rasowe. Umieszczenie bezproblemowej funkcji bezpośrednio w Sąsiadach znacznie ułatwia właścicielom Pierścienia bombardowanie organów ścigania bezpodstawnymi i prawdopodobnie stronniczymi alarmami.

W tym miejscu należy zauważyć, że organy ścigania nie mają prawa dostępu do Twoich osobistych filmów ani informacji bez Twojej zgody. Organy ścigania muszą powoływać się na aktywne dochodzenie w określonym czasie i zasięgu geograficznym i nie mogą zabiegać o informacje na temat działań zgodnych z prawem, takich jak protesty. Ring również nie ma dostępu do twoich danych wideo, chociaż wcześniej go to nie powstrzymało. Kiedy firma niewłaściwie zezwoliła pracownikom i kontrahentom na nielegalne ankietowanie klientów, Federalna Komisja Handlu uderzyła ją na początku tego roku proponowanym nakazem usunięcia danych z filmów, które pracownicy obejrzeli niezgodnie z prawem, przyznania 5,8 miliona dolarów zwrotu konsumentom i wdrożenia rygorystycznych zasad ochrony prywatności i program bezpieczeństwa.

To nie wszystko

Firma Ring podjęła kroki w celu rozwiania obaw dotyczących jej relacji z organami ścigania. W 2021 roku firma opublikowała wyniki prawie dwuletniego audytu z Policing Project na New York University’s School of Law. Firma Ring wprowadziła zmiany w zasadach, w tym upublicznienie próśb o pomoc, uczynienie NPSS usługą lokalną oraz wprowadzenie nowych wytycznych dla społeczności dotyczących publikowania. Na przykład możesz teraz zgłaszać tylko fakty, a nie uczucia. Nie możesz już publikować nagrań ludzi tylko dlatego, że czujesz się z nimi niekomfortowo.

Jeśli ostatnio logowałeś się do Sąsiadów, być może zauważyłeś te efekty. Kiedy po raz pierwszy testowałem kamerę Ring, sąsiedzi pokazali mi cotygodniowy raport z dwóch tuzinów „incydentów policyjnych”, które miały miejsce na mojej ulicy, co przyspieszyło moje tętno i przekonało mnie, że żyjemy wśród przestępców w zdegenerowanym społeczeństwie. Niedawne spojrzenie pokazało mi, że mój kanał Sąsiadów zawiera teraz 50 procent zaginionych kotów i tylko 50 procent przerażonych ludzi publikujących posty o wystrzałach lub złodziejach. To poprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj