Dokument rządowy, który wyciekł, pokazuje, że Hiszpania chce zakazać szyfrowania typu end-to-end

0
70

Jakubowska, która dokonała przeglądu dokumentu, mówi, że kilka krajów wydaje się twierdzić, że dadzą policji dostęp do zaszyfrowanych wiadomości i komunikacji ludzi. Na przykład komentarze z Cypru mówią, że „niezbędne” jest, aby organy ścigania miały dostęp do zaszyfrowanej komunikacji w celu prowadzenia dochodzeń w sprawie przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym w Internecie oraz że „wpływ tego rozporządzenia jest znaczący, ponieważ ustanowi precedens dla innych sektorów w przyszłość.” Podobnie urzędnicy na Węgrzech twierdzą, że „potrzebne są nowe metody przechwytywania i dostępu do danych”, aby pomóc organom ścigania.

„Cypr, Węgry i Hiszpania bardzo wyraźnie postrzegają to prawo jako okazję do wejścia do szyfrowania w celu podważenia zaszyfrowanej komunikacji, a dla mnie jest to ogromne” – mówi Jakubowska. „Widzą, że to prawo wykracza daleko poza to, co twierdzi DG home”.

Urzędnicy w Belgii powiedzieli w dokumencie, że wierzą w motto „bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie i pomimo szyfrowania”. Kiedy skontaktował się z WIRED, rzecznik belgijskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych początkowo podzielił się oświadczeniem policji federalnej tego kraju, w którym stwierdził, że jego stanowisko ewoluowało od czasu przedłożenia komentarzy do dokumentu i że Belgia zajmuje stanowisko wraz z innymi „państwami o podobnych poglądach”, ”, że chce osłabienia szyfrowania. Jednak pół godziny później rzecznik próbował wycofać oświadczenie, mówiąc, że kraj odmówił komentarza.

Eksperci ds. bezpieczeństwa od dawna twierdzą, że wszelkie potencjalne backdoory do zaszyfrowanej komunikacji lub sposobów odszyfrowania usług naruszyłyby ogólne bezpieczeństwo szyfrowania. Jeśli funkcjonariusze organów ścigania mają sposób na odszyfrowanie wiadomości, hakerzy kryminalni lub osoby pracujące w imieniu rządów mogą wykorzystać te same możliwości.

Pomimo potencjalnego ataku na szyfrowanie z niektórych krajów, wiele krajów również zdecydowanie popiera szyfrowanie typu end-to-end i zapewniane przez nie zabezpieczenia. Włochy określiły propozycję nowego systemu jako nieproporcjonalną. „Oznaczałoby to powszechną kontrolę nad całą zaszyfrowaną korespondencją przesyłaną przez sieć” – stwierdzili przedstawiciele kraju. Estonia ostrzegła, że ​​jeśli UE nakaże skanowanie zaszyfrowanych wiadomości typu end-to-end, firmy prawdopodobnie albo przeprojektują swoje systemy, aby mogły odszyfrować dane, albo zostaną zamknięte w UE. Triin Oppi, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Estonii, mówi, że stanowisko kraju nie uległo zmianie.

Finlandia wezwała Komisję Europejską do dostarczenia większej ilości informacji na temat technologii, które mogą zwalczać wykorzystywanie seksualne dzieci bez narażania bezpieczeństwa w Internecie i ostrzegła, że ​​propozycja może być sprzeczna z fińską konstytucją.

Przedstawiciele Niemiec – kraju, który zdecydowanie sprzeciwiał się tej propozycji – powiedzieli, że projekt ustawy musi wyraźnie stwierdzać, że nie będą wykorzystywane żadne technologie zakłócające, obchodzące lub modyfikujące szyfrowanie. „Oznacza to, że projekt tekstu musi zostać zmieniony, zanim Niemcy będą mogły go zaakceptować” – powiedział kraj. Państwa członkowskie muszą uzgodnić tekst projektu ustawy, zanim negocjacje będą mogły ruszyć do przodu.

„Odpowiedzi z krajów takich jak Finlandia, Estonia i Niemcy świadczą o pełniejszym zrozumieniu stawek w dyskusjach na temat regulacji CSA”, mówi Pfefferkorn ze Stanford. „Rozporządzenie będzie miało wpływ nie tylko na dochodzenia w sprawie określonego zestawu przestępstw; wpływa to na bezpieczeństwo danych rządów, bezpieczeństwo narodowe oraz prawa do prywatności i ochrony danych ich obywateli, a także na innowacje i rozwój gospodarczy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj