„EA Sports FC” właśnie zabiło „FIFA 24”

0
81

w maju br w zeszłym roku EA Sports potwierdziło, że jego 30-letnia współpraca z FIFA, organem zarządzającym piłką nożną, dobiegała końca – co, jeśli grałeś FIFA (gra) od zawsze była wstrząsającą wiadomością.

Wszystko sprowadzało się do pieniędzy. Według The New York Times, FIFA zażądała podwojenia opłaty licencyjnej wynoszącej 150 milionów dolarów, aby umożliwić Electronic Arts dalsze używanie jej nazwy. W międzyczasie EA zaczęło kwestionować, co tak naprawdę dostaje za te pieniądze. „Zasadniczo to, co otrzymujemy od FIFA w roku innym niż Mistrzostwa Świata, to cztery litery z przodu pudełka, w świecie, w którym większość ludzi nawet nie widzi już pudełka, ponieważ kupuje grę cyfrowo” — Andrew Wilson , dyrektor generalny EA, podobno powiedział pracownikom.

Najbardziej utytułowana franczyza piłkarska na świecie przez lata nie miała konkurencji, ale kiedy FIFA zagroziła wypuszczeniem własnej konkurencyjnej gry, przyszłość nagle stała się niepewna dla FIFA gra. Czy EA straci prawa licencyjne i będzie musiało uciekać się do leków generycznych Pro Evozespołów i zawodników w stylu, z Erwinem Hollandem z Manchester Blues strzelającym gole w pierwszej lidze? Czy FIFA naprawdę byłaby w stanie stworzyć własną grę?

Jako jeden z ośmiu ludzi na ziemi, którzy oglądali Zjednoczone pasje, finansowanej przez FIFA hagiografii z Timem Rothem jako zhańbionym byłym prezydentem FIFA Seppem Blatterem i Samem Neillem jako zhańbionym byłym prezydentem FIFA Joao Havelange’em, miałem wątpliwości co do zdolności FIFA do stworzenia udanej gry wideo. W równym stopniu przekupna, jak i biurokratyczna, organizacja wydawała się nie mieć zwinności i kulturowej przenikliwości, by to osiągnąć, nawet jeśli mając 4 miliardy dolarów w banku, z pewnością miała pieniądze.

Cytat ze zhańbionego obecnego prezydenta FIFA, Gianniego Infantino, zdawał się potwierdzać moje podejrzenia. „Nowa gra FIFA —FIFA 25, 26, 27, i tak dalej — zawsze będzie najlepszą e-grą dla każdej dziewczyny lub chłopca, wkrótce będziemy o tym wiedzieć” — powiedział. Przez ostatni rok obserwowałem, przeglądając tablice ogłoszeń „eGame”, szukając ofert pracy związanych z piłką nożną, wbijając się w plotki, że weterani gier sportowych 2K zostali zwerbowani. Nie było żadnych wiadomości.

Ostateczny cios dla nadziei FIFA na stworzenie wiarygodnego rywala dla giganta EA nastąpił na początku tego tygodnia podczas błyszczącej imprezy inauguracyjnej dla EA SportsFC 24który zostanie wydany 29 września. Karuzela kierowników EA Sports w zwykłych koszulkach i białych butach sportowych ogłosiła, że ​​firma zaszyła wyłączne prawa do Premier League, La Liga, Ligi Mistrzów UEFA i prawie każdego innego rywalizacja klubowa zarówno w grze męskiej, jak i żeńskiej.

To pozostawia hipotetyczną grę FIFA w sytuacji pozbawionej gotówki drużyny z niższej ligi: niezdolnej do rywalizacji. Martwy w wodzie. To, czy to dobrze, czy źle, zależy od tego, co myślisz o flagowej serii EA: co roku sprzedaje się setki milionów kopii, ale irytuje fanów, naliczając co roku pełną cenę za przyrostowe ulepszenia rozgrywki i nowe składy, i próbuje wycisnąć więcej gotówki z je z mechaniką skrzynek z łupami w Ultimate Team. (Nie twierdzę, że alternatywa stworzona przez FIFA byłaby lepsza: podejrzewam, że byłaby znacznie gorsza, ale być może większa konkurencja byłaby dobra).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj