„Elden Ring” nie jest przeznaczony dla wszystkich graczy. Chciałbym, żeby to było

0
282

Pierścień Eldenów jest faworytem gry roku 2022. Recenzenci przymilają się do tego. Jest to tytuł, o którym mówi cała społeczność graczy i w który wszyscy chcą grać. Szum brzmi jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild od nowa, a ta stała się tak ukochana, że ​​stała się jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów. Pierścień Eldenówjednak nigdy nie osiągnie tego statusu – rozgrywka jest po prostu zbyt wyczerpująca, aby spodobać się każdemu graczowi.

FromSoftware, twórca programu Pierścień Eldenówodpowiada za notorycznie trudne gry, a mianowicie Mroczne dusze franczyzowa. Zostały zaprojektowane, aby rzucić wyzwanie graczowi ciągłą śmiercią, czymś, czym ja – jako rodzic z ograniczonym czasem gry – nie jestem zainteresowany. Ale chciałem spróbować Pierścień Eldenów z kilku powodów. Po pierwsze, FromSoftware zajmowało się wcześniej problemami trudności, zauważając, że chociaż nie byłoby poziomów trudności (brak trybu łatwego!), otwarty świat gry nie byłby tak trudny, ponieważ można po prostu uniknąć walki, dopóki nie będziesz gotowy. (Uh, OK.) Po drugie, zaintrygował mnie otoczenie Pierścień Eldenówktóry twórca Hidetaka Miyazaki zbudował wraz z Georgem RR Martinem.

Potem umarłem pięć razy w ciągu 30 minut i poddałem się; frustracja całkowicie negowała jakąkolwiek zabawę. Pierścień Eldenów po prostu nie jest dla mnie – ale chciałbym, żeby tak było.

Chcę poznać ten otwarty świat, który ludzie chwalą, aby poznać jego historię. Nie miałbym też nic przeciwko wyzwaniu. (Tylko dlatego, że lubię tryb łatwy, nie oznacza, że ​​pragnę zero przeciwności.) Ale naleganie FromSoftware na utrzymanie gry prawie niemożliwej dla graczy spoza elity wydaje się nierozsądne. Jest o wiele więcej do Pierścień Eldenów niż umierać cały czas; dlaczego nie pozwolić szerszej publiczności tego doświadczyć?

Pod wieloma względami dyskusja na temat Pierścień Eldenów właściwie nie chodzi o Pierścień Eldenów w ogóle. Chodzi o to, kto może mieć głos w grach i które segmenty graczy są obsługiwane. Chodzi o samo istnienie trybów trudności, które są odrażające dla małej, ale głośnej podgrupy graczy, oraz o toksyczny dyskurs na temat trybu łatwego. Jeśli nie możesz „odgadnąć”, jak mówią, nie powinieneś w ogóle grać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj