8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Elk Live Bridge umożliwia wspólne granie online

Musisz przeczytać

Odtwarzanie muzyki na żywo razem jest jednym z najbardziej oczyszczających doświadczeń, jakie mogą mieć ludzie. Znam ten fakt dogłębnie; jeden refren „Fire” Jimiego Hendrixa z kilkoma fajnymi starszymi dziećmi w piątej klasie i byłem uzależniony. Przez następne dwie dekady granie na perkusji z ludźmi stało się podstawą – nie tylko mojej edukacji i życia zawodowego, ale także mojego zdrowia psychicznego. Kiedy czuję się jak gówno, idę walić z przyjaciółmi, żeby znów poczuć się lepiej.

Potem pandemia: żadnych koncertów do grania, a nie chciałem być w odległości sześciu stóp od nikogo w pomieszczeniu. Jako muzyk, którego instrument zajmuje sporą część przerobionego garażu, byłem szczególnie wkurzony. Ciężko jest taszczyć zestaw perkusyjny do parku na jam session. Elk Bridge, nowy interfejs audio, który pozwala grać z maksymalnie pięcioma osobami naraz w promieniu 620 mil w czasie rzeczywistym, naprawdę utrzymałby moich przyjaciół i mnie bliżej siebie w trudnych chwilach.

Bridge łączy się z routerem, łączy się z muzykiem na drugim końcu i pozwala grać bez opóźnień – o ile znajdują się we wspomnianym 620-milowym kręgu i mają dość szybkie połączenie internetowe. Nie możesz przejechać przez miasto na próbę? Nie ma problemu. Globalna pandemia sprawia, że ​​ludzie obawiają się o swoje życie i nie chcą wychodzić z domu? Hej, przynajmniej nadal możemy jammować.

Czas rozmowy

Zdjęcie: Ełk na żywo

Czy kiedykolwiek próbowałeś odtwarzać muzykę z kimś przez Zoom lub Facebooka? Prawdopodobnie znalazłeś problem. Opóźnienie, czyli opóźnienie między odtworzeniem czegoś a ponownym odtworzeniem go na słuchawkach lub głośnikach, od jakiegoś czasu jest wrogiem nagrywania cyfrowego dźwięku.

To podstawowa fizyka. Przechwycenie dźwięku przez mikrofon zajmuje trochę czasu; aby twój interfejs konwertował fale na sygnał cyfrowy; i komputer, aby go odtworzyć. Uwzględnij szybkość sieci i przetwarzanie komputerowe w celu natychmiastowego ponownego nadawania, a nigdy nie było niedrogiego sposobu na wspólne granie przez Internet na żywo.

Do teraz. Elk Live rozwiązuje ten problem, łącząc każdy z wewnętrznych interfejsów bezpośrednio przez połączenie peer-to-peer i używając zastrzeżonego systemu operacyjnego. Ponieważ interfejsy tak naprawdę nie trafiają do komputera w celu przetworzenia — zamiast tego działają jak samodzielne serwery, które transmitują Twoją muzykę na drugą stronę w czasie rzeczywistym — pozwala to zaoszczędzić wystarczająco dużo czasu, aby móc grać z innymi bez żadnych opóźnień dźwięku.

Dopóki spełniasz kryteria dotyczące odległości i prędkości Internetu (620 mil, plus co najmniej 10 Mb/s w górę/w dół i mniej niż 10 milisekund pingu), usłyszysz drugiego muzyka tak, jakby był w tym samym pomieszczeniu, co naprawdę zmienia zasady gry we wszystko, od treningów po zdalne występy na żywo.

Na żywo

Most Elk (nazwa żółtej cegły, do której podłączasz mikrofony i słuchawki) wygląda głównie jak każdy inny interfejs audio. Z przodu znajdziesz dwa wejścia mikrofonowe/liniowe, gniazdo 3,5 mm i ¼ cala. Z tyłu znajduje się wejście i wyjście MIDI, wejście i wyjście optyczne, wejście zasilania USB-C i port Ethernet do podłączenia go do routera.

W przeciwieństwie do większości interfejsów audio, żadne oprogramowanie usługi Elk Live nie działa na twoim komputerze. Zamiast tego kontrolujesz oprogramowanie za pośrednictwem aplikacji internetowej (co wymaga subskrypcji 15 USD miesięcznie). Podczas gdy mieszasz poziomy i mikser w aplikacji, każdy fragment przetwarzania dźwięku odbywa się w żółtym pudełku i jest przesyłany bezpośrednio do żółtego pudełka innej osoby po drugiej stronie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -