Fiasko „Miłość jest ślepa” dowodzi, że Netflix ma wiele do nauczenia się

0
88

Fani usiedli Niedzielny wieczór gotowy do oglądania na żywo Miłość jest ślepa ponownie i dowiedz się, czy ulubieńcy sezonu, Tiffany i Brett, naprawdę są „na zawsze”, jak głosi biografia Netflixa na Twitterze. Ale gigant transmisji strumieniowej ugiął się w swoim wielkim momencie, nie będąc w stanie dostarczyć swoim widzom dramatu w czasie rzeczywistym. Po około 90 minutach Netflix zakończył to, decydując się zamiast tego nagrać spotkanie i wydać je w poniedziałek po południu.

„Wszystkim, którzy nie spali do późna, wstali wcześnie, zrezygnowali z niedzielnego popołudnia… Miłość jest ślepa Live Reunion nie potoczyło się tak, jak planowaliśmy” — powiedział Netflix ćwierkać. „Kręcimy go teraz i umieścimy go na Netflix tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeszcze raz dziękuję i przepraszam.” Netflix nie odpowiedział na prośbę o komentarz na temat przyczyn problemów z transmisją na żywo.

Netflix zakłócił telewizję – która miała całkiem niezłą passę, jeśli chodzi o transmisje na żywo – tylko po to, by niedawno ją przywrócić, przedstawiając swoim abonentom specjalny stand-up na żywo z Chrisem Rockiem w marcu. Przejście do treści na żywo jest powszechnie postrzegane jako impuls do pomocy Netflix w wyróżnieniu się w konkurencyjnej dziedzinie streamerów wideo, zwłaszcza że sieć podjęła niepopularne kroki w celu zwiększenia przychodów, obiecując ograniczenie udostępniania haseł. Jednak programowanie na żywo w streamingu jest trudniejsze niż w przypadku transmisji, a Netflix nie jest pierwszym streamerem, który padł ofiarą technicznych przeszkód – zwłaszcza jeśli chodzi o treści na żądanie.

„Można powiedzieć, że jest tak popularny, że jest porażką po sukcesie” — mówi John Kendall, analityk ds. dostarczania mediów w firmie konsultingowej Omdia. Wyczekiwana zawartość, taka jak hitowy program z okazji zjednoczenia, mocno reklamowana przez Netflix, jest tym, czego sieć potrzebuje, aby się wyróżnić. Ale snafu mogło być spowodowane przez zbyt wiele osób próbujących uzyskać dostęp do programu. „Netflix właśnie napotkał ten problem, ale nie jest pierwszym ani ostatnim” — mówi Kendall.

Podczas gdy telewizja nadawana sprawia, że ​​telewizja na żywo wygląda prosto, streamery pozostają w tyle, ponieważ używają innej techniki. Broadcasting wysyła sygnał od jednego do wielu. Pomyśl o tym, jak o wyjściu tradycyjnego sygnału telewizyjnego lub radiowego, a następnie wielu ludzi włącza się, włączając telewizor i wybierając kanał. Ale przesyłanie strumieniowe to seria emisji pojedynczych — wysyłanie sygnału do pojedynczego urządzenia na żądanie. Stwarza to więcej możliwości, aby coś poszło nie tak, czy to podczas tworzenia treści, jej przesyłania na serwery, czy dostarczania użytkownikom, mówi Kendall. Więcej osób oglądających oznacza, że ​​potrzebna jest większa przepustowość. A jeśli streamerzy nie przewidzą popytu, mogą napotkać problemy.

Kendall mówi, że w szczególności Netflix stoi przed wyzwaniami, ponieważ ma tylko jeden sposób dystrybucji swoich treści: za pośrednictwem aplikacji Netflix na telewizorze, komputerze, telefonie lub tablecie. Konkurenci, tacy jak HBO, mają ludzi, którzy dostrajają się za pośrednictwem aplikacji, ale także tych, którzy korzystają z HBO za pośrednictwem swoich abonamentów kablowych, co różnicuje sposób, w jaki kanał może rozpowszechniać treści w ruchliwych porach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj