Haker, który porwał Twittera Matta Walsha, był po prostu „znudzony”

0
77

Haker, który twierdzi, że zeszłej nocy skompromitował konto na Twitterze prawicowego komentatora Matta Walsha, mówi, że nie miał nic złego na myśli – choć najwyraźniej był w stanie wyegzekwować trochę. Mówi, że celem ataku było wywołanie kontrowersji i zasianie chaosu na Twitterze.

Jeśli tylko o to mu chodziło, no cóż, misja wykonana.

Konto Walsha po raz pierwszy pojawiło się jako zagrożone we wtorek wieczorem po serii postów, które nie pasowały do ​​jego postaci. Obejmowały one dźgnięcia innych konserwatywnych postaci medialnych, w tym kolegi i gospodarza Daily Wire, Bena Shapiro. W tweecie skierowanym do Shapiro haker, występujący pod pseudonimem Doomed, napisał: „Wiesz, co zrobiłeś, jesteś ukrytym homoseksualistą i ukrywasz się za byciem Żydem”.

Inne tweety obejmowały „Joe Rogan jest pedofilem” i „Mogę potwierdzić, że Andrew Tate porwał i zgwałcił te dziewczyny”, odniesienie do byłego brytyjskiego kickboxera i kontrowersyjnego mizogina aresztowanego w Rumunii w zeszłym roku pod zarzutem handlu ludźmi.

Walsh, który prowadzi podcast Daily Wire nazwany jego imieniem, często jest określany jako „internetowy troll”. Wcześniej określał się jako „teokratyczny faszysta”, twierdzi, że uważa anime za „satanistyczne” i naciskał na państwowe egzekucje lekarzy, którzy zapewniają nieletnim opiekę potwierdzającą płeć.

Ze względu na jego wysiłki mające na celu podżeganie do ataków na społeczność LGBTQ w Internecie i mediach, oczernianie osób transpłciowych, w szczególności jako „groomerów”, Walsh spotkał się ostatnio z krytyką za serię powracających uwag, w których odnosi się do dziewcząt w wieku 16 lat jako do „najbardziej płodny”.

„Chcieliśmy zrobić zabawne tweety, ponieważ Matt Walsh lubi„ wyzwalać ”ludzi” – powiedział Doomed, który odmówił podania swojego prawdziwego imienia. „Nie wyrządziliśmy żadnej szkody finansowej, nikomu nie groziliśmy, [nor] nic nie zepsuł”. To było tylko, jak mówi, „kilka głupich słów w mediach społecznościowych”.

Przypięty tweet na profilu Walsha, który został zawieszony kilka godzin po rozpoczęciu włamań, brzmiał: „My Pronouns Are That/N***a”.

Hack został dokonany, mówi Doomed, przy użyciu techniki znanej jako wymiana kart SIM. Atak zazwyczaj polega na tym, że hakerzy nakłaniają operatora komórkowego do zmiany numeru telefonu ofiary na kartę SIM kontrolowaną przez hakerów, a nie na numer w telefonie ofiary. Doomed twierdzi jednak, że telefon Walsha został naruszony z pomocą „osoby poufnej”.

Oprócz jego konta na Twitterze, konta Google i Microsoft Walsha zostały naruszone, co dało Doomedowi nieograniczony dostęp do prywatnych e-maili prawicowego gospodarza.

Jako dowód włamania dostarczono kilka zrzutów ekranu, w tym pozorną kopię formularza podatkowego W2 Walsha, który wymienia jego pracodawcę jako Bentkey Services, LLC, wydawcę Daily Wire. (Rekordy biznesowe wymieniają Shapiro jako dyrektora firmy.) Inne obrazy zawierały bezpośrednią wiadomość na Twitterze od Shapiro z 2017 roku; e-maile między Walshem a konserwatywnym komentatorem Stevenem Crowderem, gospodarzem programu Głośniej z Crowderem podcast z marca 2014 r.; oraz zdjęcie Walsha trzymającego gazetę z listopada 2020 r. – najwyraźniej używane do uwierzytelnienia pewnego rodzaju towarzyszącej wiadomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj