„Horizon Forbidden West” dobrze otwiera światy

0
268

Szczerze mówiąc, tam nie jest niczym bardziej ekscytującym ani zniechęcającym niż gra wideo z otwartym światem. Odpal jedną, a szybko staniesz w obliczu wystarczającej ilości nieruchomości, aby stracić godziny swojego życia na szczęśliwe odkrywanie lub otchłań, w której możesz się frustrująco zagubić i znudzić. Mapa świata może być przyjacielem lub wrogiem, ale często na początku trudno jest powiedzieć, które światy gry będą przyjazne i kuszące, a które nie będą zabawne.

Horyzont Zakazany Zachód to pierwsza, gra, która niesamowicie dobrze radzi sobie z koncepcją otwartego świata. Do tej pory spędziłem w grze około 75 godzin i chociaż jakiś czas temu ukończyłem główną historię, nadal nie mogę się doczekać spędzenia czasu w jej cudownie stworzonym świecie. Kontynuacja Igrzysk Partyzanckich po Horyzont Zero Świt to rodzaj gry, która pozostaje na torach przez pierwsze pięć do dziesięciu godzin, wciągając cię w narrację, zanim pozwolisz ci eksplorować. Tworzy strukturę i poczucie celów rozgrywki — idealne wprowadzenie do gry zbudowanej wokół szeroko otwartych przestrzeni.

Ten rodzaj akcji stoi w jaskrawym kontraście z grą z otwartym światem, taką jak Wiedźmin 3, który, choć ekspansywny, jest również po prostu zbyt przytłaczający. Kilka dni po rozpoczęciu gry rzuciłem kontroler z frustracji, gdy dotarłem do ogromnego miasta i zdałem sobie sprawę, że to zajmie godziny przemierzać wszystkie jego ulice, rozmawiać ze wszystkimi NPC i kończyć zadania. Wciąż podobała mi się gra, ale nie udało mi się zwabić mnie w drogę Horyzont Zakazany Zachód zrobili.

Łatwo założyć, że zostałem wciągnięty przez Horyzont Zakazany Zachód i nie Wiedźmin 3 bo kochałem Zero świtu a moją jedyną ekspozycją na uniwersum Wiedźmina przed grą był serial Henry’ego Cavilla na Netflix. Myślę, że tak nie jest. Nawet gdybyśmy porównywali Zero świtu oraz Wiedźmin 3nadal prowadzilibyśmy tę samą dyskusję, ponieważ nawet gdy świat Horizon był zupełnie nowy, jego uporządkowany styl przyciągał mnie w sposób, który Wiedźmin 3bardziej zdziczała rozgrywka nie.

Wiedźmin 3 ma na celu zachęcenie cię do eksploracji, zanim zajmiesz się głównymi zadaniami fabularnymi, do tego stopnia, że ​​zostaniesz ukarany, jeśli nie zbadasz w pełni obszaru przed przejściem dalej. (Jeśli twój obecny poziom jest wyższy niż poziom questów, otrzymujesz minimalne lub żadne punkty doświadczenia za wykonywanie questów. Pozwól, że powiem ci, jak frustrujące może być to, gdy jesteś osobą, która lubi być stale zawyżonym poziomem, więc nie umierać cały czas i dowiadujesz się tego dopiero po 15 godzinach gry.) Wiem, że niektórzy ludzie rozwijają się w grach zbudowanych w ten sposób, w których nie ma prawdziwych reguł ani ograniczeń, a możliwości są nieograniczone; Nie jestem jednym z nich.

Dla mnie to wyczerpujące. Wchodzenie do gry, w której czuję, że mam bardzo mało struktury lub wskazówek, a po prostu oczekuje się, że będę odkrywać i natykać się na rzeczy do zrobienia bez wcześniejszego inwestowania w świat, jest przytłaczające. Z Horyzont Zakazany Zachód, kiedy byłem naprawdę zanurzony i pokochałem każdą sekundę rozgrywki, zacząłem rozkoszować się odkrywaniem każdego zakamarka mapy. Naprawdę podobało mi się cofanie i możliwość poruszania się tak, jak chciałem. Kiedy zacząłem czuć się bezcelowy, mogłem po prostu iść naprzód z główną historią, ale nie czułem się zmuszony do skupiania się na niczym szczególnym.

Nie ma dobrego ani złego sposobu na robienie otwartych światów. Oba te podejścia są ważne i działają dla różnych rodzajów graczy. Ale czasami ludzie kładą zbyt duży nacisk na cud otwartego świata i swobodę poruszania się w dowolnym miejscu. Kiedy zaczyna to wydawać się obowiązkiem, to wcale nie jest wolność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj