Jak blokować połączenia spamowe i wiadomości tekstowe

0
312

Życie jest zajęte wystarczy bez marnowania czasu na spamerów, oszustów i telemarketerów. Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu uporczywych kontuzji prawników, oszukańczych specjalistów IT, czy też byłego dzwoniącego po pijanemu, istnieje sposób na zatrzymanie połączeń i wiadomości. Główni operatorzy i producenci telefonów w ostatnich latach poprawili swoją grę z niechcianymi połączeniami i wiadomościami, więc spójrzmy, jak możesz je skutecznie blokować.

Mamy również poradniki, jak unikać spamu za pomocą jednorazowych danych kontaktowych, chronić się przed atakami typu smishing i unikać oszustw typu phishing.

O czym należy pamiętać

Zanim zagłębimy się w opcje blokowania, warto wiedzieć o kilku rzeczach:

  • Jeśli to możliwe, nie odbieraj połączeń z numerów, których nie rozpoznajesz. Dzwoniący, którzy mają coś ważnego do powiedzenia, prawdopodobnie i tak zostawią wiadomość. Niestety nie zadziała to w przypadku osób prowadzących firmy lub zainteresowania, które wiążą się z wieloma połączeniami z nieznanych numerów.
  • Nigdy nie klikaj linku ani załącznika w wiadomości tekstowej będącej spamem, ponieważ może to wywołać złośliwe oprogramowanie. Jeśli to możliwe, unikaj ich całkowitego otwierania.
  • Nigdy nie odpowiadaj na wiadomości tekstowe ze spamem, ponieważ potwierdzi to, że Twój numer jest ważny.
  • Jeśli obawiasz się, że połączenie lub wiadomość może pochodzić od legalnej firmy, spróbuj wpisać numer w preferowanej wyszukiwarce. Chociaż potwierdzenie numeru oszusta może być trudne, łatwo jest zweryfikować prawdziwy. Jeśli nie możesz znaleźć niczego na numerze, bądź ostrożny i zignoruj ​​go. Wyjaśnimy, jak blokować numery, ale ważne jest również zgłaszanie niechcianych połączeń i wiadomości. Jeśli jest to telemarketing, oszustwo lub spam, możesz zgłosić to do FTC tutaj. Możesz również dodać swój numer do rejestru Do Not Call, ale działa to tylko w przypadku połączeń sprzedażowych od renomowanych firm. Niestety wiele organizacji i oszustów to ignoruje. Poniżej omówimy sposób zgłaszania numerów producentom, przewoźnikom i stronom trzecim. Im więcej osób to robi, tym łatwiej jest zidentyfikować i zapobiegawczo blokować lub oznaczać uciążliwe numery.

Jak blokować połączenia i SMS-y na iPhonie

Blokowanie poszczególnych numerów na iPhonie jest łatwe. Oto jak:

  • W aplikacji Telefon dotknij Ostatniea następnie dotknij Informacja obok numeru lub kontaktu, który chcesz zablokować. Przewiń w dół i dotknij Zablokuj tego rozmówcę.
  • W aplikacji FaceTime stuknij ikonę Informacje ikonę obok numeru, kontaktu lub adresu e-mail, który chcesz zablokować, a następnie przewiń w dół, aby dotknąć Zablokuj tego rozmówcę.
  • W aplikacji Wiadomości otwórz rozmowę z kontaktem, który chcesz zablokować, a następnie stuknij kontakt u góry, a następnie stuknij Informacje przycisk, przewiń w dół i dotknij Zablokuj tego rozmówcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj