Jak korzystać z Google Bard, aby szybciej znajdować obrazy

0
199

Narzędzia AI są tu zostać, pomagając nam przeszukiwać internet lub decydować, w co się ubrać, poprawiać efekty wizualne w filmach, zdobywać lepszą pracę i nie tylko. W miarę upływu czasu narzędzia te będą oczywiście coraz inteligentniejsze i będą udostępniać więcej funkcji — takich jak możliwość przeszukiwania sieci w poszukiwaniu obrazów.

To funkcja, która właśnie została dodana do Google Bard, rywala ChatGPT. Możesz poprosić o zdjęcia bezpośrednio, tak jak to już robisz w standardowej wyszukiwarce Google, a także możesz uzyskać zdjęcia zgodne z tekstem.

W swoim dzienniku aktualizacji Google mówi, że obrazy mogą „ożywiać koncepcje, sprawiać, że rekomendacje są bardziej przekonujące i poprawiać odpowiedzi, gdy prosisz o informacje wizualne”. Innymi słowy, może dodać nieco więcej energii do tekstu napisanego przez Barda, niezależnie od tego, czy wyjaśnia on koncepcje naukowe, czy poleca restauracje.

W chwili pisania tego tekstu tworzenie obrazów nie jest czymś, co ChatGPT jest w stanie zrobić — bot OpenAI jest całkowicie oparty na tekście, chociaż może wyświetlać tekst w różnych formatach, w tym w tabelach.

Obrazy pojawiają się w odpowiedziach

Przynajmniej na razie nie ma przełącznika do włączania i wyłączania obrazów w regularnych wynikach, które generuje Bard, gdy zadasz mu pytanie: bot po prostu dołączy zdjęcia, jeśli uzna, że ​​będą pomocne.

Niektóre z wyszukiwań, które przeprowadziliśmy wraz z załączonymi zdjęciami, dotyczyły rekomendacji barów, wyjaśnienia działania złudzeń optycznych oraz zapytania o pierwszy działający samolot.

Niektóre wyniki Bard są teraz dostarczane z obrazami.

Google za pośrednictwem Davida Nielda

Kiedy poprosiliśmy o wyjaśnienie, czym jest DNA, lub o podsumowanie bitwy pod Hastings, w dorobku Barda nie było żadnych zdjęć. Możesz jednak poprosić o odpowiednią ilustrację lub zdjęcie w swoim zapytaniu, a Google Bard zawsze to zrobi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj