8.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 września, 2022

Jak korzystać z karty eSIM dla podwójnych numerów telefonów

Musisz przeczytać

Karta eSIM może radykalnie zmienić sposób korzystania ze smartfona. W przeciwieństwie do wymiennych kart SIM, karty eSIM są stałą częścią telefonu i umożliwiają korzystanie z dwóch różnych numerów na tym samym urządzeniu. Możesz użyć karty eSIM, aby dodać łączność komórkową do tabletów, smartwatchy i innych urządzeń.

Nie czuj się źle, jeśli nigdy nie słyszałeś o eSIM. Powstająca technologia była w toku od ponad dekady, ale dopiero kilka lat temu stała się dostępna dla ogółu społeczeństwa. Możliwe, że Steve Jobs chciał, aby pierwszy iPhone wyrzucił fizyczne gniazda kart, a pogłoski mówią, że Apple może w niedalekiej przyszłości wypuścić urządzenie obsługujące tylko eSIM.

Szybka uwaga dotycząca żargonu: wyrażenie „fizyczna karta SIM” często odnosi się do starszej karty, którą wysuwasz z boku telefonu. Chociaż eSIM jest znacznie mniejszy, nie jest to nieistotne. Sformułowanie „wymienna karta SIM” ma więcej sensu w kontraście i podkreśla wbudowaną jakość kart eSIM.

Czy mogę używać karty eSIM w moim telefonie?

Czy ta technologia jest dla Ciebie dostępna? Niestety dla każdego, kto trzyma się antyków, takich jak iPhone 8, karty eSIM są dostępne tylko w nowszych modelach smartfonów. iPhone XR przez iPhone 12 ma wbudowaną jedną kartę eSIM, a modele iPhone 13 mają dwie karty eSIM. Poza Samsung Galaxy S20 FE, najnowsze telefony Samsung są kompatybilne z eSIM. Telefony Google wydane po Pixel 3 działają z eSIM, chyba że korzystasz z Verizon, w którym to przypadku jest to Pixel 4 i nowsze.

W przeciwieństwie do wymiennych kart SIM smartfon musi być odblokowany, aby móc korzystać z eSIM. Consumer Reports opublikował świetny artykuł wyjaśniający, jak odblokować smartfon od głównych operatorów, takich jak AT&T, T-Mobile i Verizon. Każdy operator ma stronę internetową z instrukcjami krok po kroku, jak uruchomić kartę eSIM po odblokowaniu telefonu. Niezależnie od tego, czy korzystasz z AT&T, T-Mobile, Verizon, czy innego operatora, do procesu aktywacji wymagany jest dostęp do Wi-Fi lub komórkowej transmisji danych.

Jak korzystać z dwóch numerów na eSIM?

Oto jak aktywować dwa numery telefonów na tym samym smartfonie. Najpierw upewnij się, że Twoje urządzenie ma dwie karty eSIM lub kombinację jednej karty eSIM i jednej wyjmowanej karty SIM. Następnie musisz mieć aktywną linię pomocniczą i gotową do pracy. Skontaktuj się ze swoim operatorem, a otrzymasz kod QR lub link do zainicjowania aktywacji eSIM. Właściciele iPhone’ów mogą śledzić proces opisany w tym pomocnym filmie ze Wsparcia Apple.

Jeśli jesteś właścicielem tabletu i interesuje Cię łączność komórkowa, Apple iPad (2021, 9. generacji), Apple iPad Air (2022, 5. generacji) i Microsoft Surface Pro 8 są kompatybilne z eSIM i znajdują się na liście najlepszych tabletów WIRED. Niezależnie od tego, czy masz na sobie Samsung Galaxy Watch4, czy Apple Watch Series 7, oba urządzenia zawierają kartę eSIM, którą możesz aktywować.

Smartfon z łącznością eSIM może być używany przez biznesmena, który chce mieć numer służbowy i osobisty powiązany z tym samym urządzeniem. (Chociaż brzmi to jak przepis na nocne katastrofy SMS-owe). Podróżni z zagranicy mogą docenić możliwość szybkiego przeskakiwania między płatnymi usługami podczas przekraczania granic. Filmy, które opisują nową technologię jako „hack podróżny”, stały się wirusowe na TikTok.

Karty eSIM mogą być frustrujące, jeśli jesteś użytkownikiem krawędziowym, który przełącza się między wieloma urządzeniami. Na szczęście dla Ciebie, wciąż dzieli nas jeszcze wiele lat od smartfonów obsługujących tylko eSIM, które będą ekskluzywnymi opcjami dostępnymi do zakupu. Możesz więc bezwstydnie trzymać się tych metalowych patyczków w szufladzie na śmieci. (Jestem.)

Dla większości, którzy rzadko zastanawiają się dwa razy nad swoją kartą SIM po jej zainstalowaniu, przejście na kartę eSIM jest również mądrą decyzją pod względem prywatności. Według strony internetowej Federalnej Komisji Łączności, karty eSIM zapewniają „znaczące korzyści w zakresie bezpieczeństwa”. Korzystanie z eSIM chroni przed niektórymi atakami wymiany karty SIM, które zagrażają Twojemu smartfonowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -spot_img
Najnowsze wiadomości

Niezbędnik przedsiębiorcy. CEIDG tylko w wersji online * Rachunki za energię firmy w domu * Kara umowna w kosztach – nie, a kurs na...

Wniosek o wpisanie firmy w CEIDG tylko online Jeszcze przez 2 lata będzie można na papierze składać wnioski o wpis...
- Reklama -

Więcej podobnych artykułów

- Reklama -