Jak ludzie faktycznie zarabiają na kryptowalutach

0
293

Widziałeś wiele reklam Super Bowl związanych z kryptowalutami i być może uważasz je za dziwne, głęboko dystopijne lub po prostu niepokojąco znajome. Niemniej jednak, być może wierzysz, że blockchain ma jeszcze finansowe korzyści, które możesz zebrać i chcesz wskoczyć, lub masz już część swoich pieniędzy uwiązanych w kryptowalutach za pośrednictwem firm takich jak Coinbase i FTX, które reklamowały się podczas wielkiej gry.

Co teraz? Śledzenie wzlotów i upadków Bitcoin, Ethereum i innych monet kryptograficznych oraz aktywny handel tymi wahaniami może być pracą na pełny etat. Zasadniczo handel dzienny. A wskoczenie do NFT, cyfrowych bombek, które można wybijać, kupować lub sprzedawać, wciąż jest dla wielu zniechęcające.

Dla wielu traderów kryptowalut, którzy są w tym na średnio- i długodystansowych, istnieją inne sposoby zarabiania na kryptowalutach, które po prostu znajdują się w twoim portfelu kryptowalut: obstawianie i uprawa zysków w sieciach DeFi. „DeFi” to po prostu termin określający „zdecentralizowane finanse” — prawie wszystkie usługi i narzędzia zbudowane na blockchainie dla walut i inteligentnych kontraktów.

W najprostszym ujęciu, stawianie kryptowaluty i uprawa plonów to prawie to samo: obejmują inwestowanie pieniędzy w kryptowalutę (lub więcej niż jedną na raz) oraz pobieranie odsetek i opłat z transakcji blockchain.

Stakowanie a uprawa plonów

Stakowanie jest proste. Zwykle wiąże się to z posiadaniem kryptowaluty na koncie i umożliwieniem jej pobierania odsetek i opłat, ponieważ te środki są przeznaczone na walidatory blockchain. Gdy walidatory blockchain ułatwiają transakcje, wygenerowane opłaty trafiają częściowo do interesariuszy.

Ten rodzaj wstrzymania odsetek stał się tak popularny, że oferują go główni dealerzy kryptowalut, tacy jak Coinbase. Niektóre tokeny, takie jak bardzo stabilny USDC (powiązany z dolarem amerykańskim), oferują około 0,15% rocznego oprocentowania (nie za bardzo różni się od umieszczania pieniędzy w banku na niskooprocentowanym koncie czekowym), podczas gdy inne waluty cyfrowe mogą zarabiasz 5 lub 6 procent rocznie. Niektóre usługi wymagają obstawiania w celu zablokowania środków na określony czas (co oznacza, że ​​nie możesz wpłacać i wypłacać pieniędzy, kiedy tylko chcesz) i mogą wymagać minimalnej kwoty, aby pobrać odsetki.

Produkcja plonów jest nieco bardziej skomplikowana, ale nie aż tak różna. Rolnicy zyskujący dodają środki do puli płynności, często łącząc w pary więcej niż jeden rodzaj tokena na raz. Na przykład pula płynności, która łączy token Raydium z USDC, może stworzyć połączony token, który może przynieść 54 procent APR (roczna stopa procentowa). Wydaje się to absurdalnie wysokie i robi się dziwniejsze: niektóre nowsze, niezwykle niestabilne tokeny mogą być częścią gospodarstw produkujących plony, które oferują setki procent RRSO i 10 000 do 20 000 RRSO (RRSO jest jak RRSO, ale uwzględnia składanie).

Nagrody, które sumują się 24/7, są zwykle wypłacane w postaci tokenów kryptograficznych, które można zebrać. Zebrane monety można zainwestować z powrotem do puli płynności i dodać do farmy plonów, aby uzyskać większe i szybsze nagrody, lub można je wypłacić i zamienić na gotówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj