Jak polityka prywatności Threads wypada w porównaniu z polityką Twittera (i jego rywali)

0
98

Długo oczekiwany Twitter Meta alternatywa jest tutaj i nazywa się Threads. Nowa aplikacja społecznościowa zostaje uruchomiona w czasie, gdy alternatywy, takie jak Bluesky, Mastodon i Spill, walczą o użytkowników niezadowolonych z obsługi Twittera przez Elona Muska, z nowo wprowadzonymi limitami stawek i wzrostem mowy nienawiści.

Meta jest właścicielem Facebooka, Instagrama i WhatsApp, więc próba odtworzenia doświadczenia online podobnego do Twittera prawdopodobnie przyciągnie wielu normalsów, lurkerów i koczowniczych shitposterów. Meta pracuje nad włączeniem Threads jako części internetowego Fediverse, grupy współdzielonych serwerów, na których użytkownicy mogą wchodzić w interakcje na wielu platformach.

Jeśli wahasz się, czy udostępnić swoje dane osobowe firmie, na którą nałożono grzywnę w wysokości miliarda dolarów, jest to zrozumiałe. Jednak dla tych, którzy są ciekawi, oto, co wiemy o polityce prywatności usługi, jakie dane przekazujesz podczas rejestracji i jak porównuje się to z danymi zbieranymi przez inne opcje.

Wątki

Threads (Android, Apple) potencjalnie gromadzi szeroki asortyment danych osobowych, które pozostają z Tobą powiązane, na podstawie informacji dostępnych w Apple App Store, od historii zakupów i adresu fizycznego po historię przeglądania i informacje o stanie zdrowia. „Informacje wrażliwe” są również wymienione jako rodzaj danych zbieranych przez aplikację Threads. Niektóre informacje, które mogą obejmować, to Twoja rasa, orientacja seksualna, stan ciąży i religia, a także dane biometryczne.

Wątki podlegają szerszej polityce prywatności obejmującej inne platformy mediów społecznościowych Meta. Chcesz zobaczyć całość? Możesz przeczytać to dla siebie tutaj. Jest jednak jedno zastrzeżenie. Aplikacja posiada dodatkową politykę prywatności, z którą również warto się zapoznać. Godnym uwagi szczegółem z tego dokumentu jest to, że chociaż możesz dezaktywować swoje konto Threads w dowolnym momencie, musisz usunąć swój Instagram, jeśli w pełni chcesz usunąć swoje konto Threads.

Poniżej znajdują się wszystkie dane zebrane przez Threads, które są wymienione w App Store. Czy masz aplikację Facebook lub Instagram na swoim telefonie? Pamiętaj, że gromadzenie danych przez Meta jest porównywalne z danymi zbieranymi przez te aplikacje na Twój temat.

W przypadku użytkowników Androida Sklep Google Play nie wymaga przekazywania takiej samej ilości obszernych danych, aby wypróbować Threads. Masz większą kontrolę niż użytkownicy Apple, ponieważ możesz szczegółowo przełączać, jakie dane osobowe są udostępniane aplikacjom.

Dane powiązane z Tobą

Reklamy osób trzecich:

 • Zakupy (Historia zakupów)
 • Informacje finansowe (Inne informacje finansowe)
 • Lokalizacja (Dokładna lokalizacja, przybliżona lokalizacja)
 • Informacje kontaktowe (Adres fizyczny, adres e-mail, imię i nazwisko, numer telefonu, inne dane kontaktowe użytkownika)
 • Łączność
 • Treść użytkownika (Zdjęcia lub filmy, zawartość rozgrywki, inna zawartość użytkownika)
 • Historia wyszukiwania
 • Historia przeglądania
 • Identyfikatory (identyfikator użytkownika, identyfikator urządzenia)
 • Dane dotyczące użytkowania (interakcja z produktem, dane reklamowe, inne dane dotyczące użytkowania)
 • Diagnostyka (dane dotyczące awarii, dane dotyczące wydajności, inne dane diagnostyczne)
 • Inne dane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj