Jak ponownie pokochać technologię

0
71

Widzieliśmy to kiedyś napisano, że oprogramowanie pożera świat. Wydaje nam się, że tak naprawdę wydarzyło się to, że oprogramowanie stworzyło własny świat i zaprosiło nas tam, abyśmy zostali zjedzeni.

W dzisiejszych czasach rozświetlamy inne światy — prawdziwe miejscaa nie duchy spacje wyczarowane przez oprogramowanie. Weź nasz lokalny sklep z narzędziami. Widoki, dźwięki prawdziwych maszyn, zaawansowane narzędzia, które wciąż wydają się być zbudowane, by ekscytować. Wchodzimy przy brzęczącej muzyce duplikatora kluczy. Szukamy rady u ludzi w szatach z wieloma kieszeniami. Czujemy świętą woń naoliwionego metalu, zakurzonego kartonu, odparowanego lakieru, oparów PCW i nieszczelnych worków z nawozem. Wyobrażamy sobie wszystko, co było potrzebne do zbudowania tego świata: tysiąclecia prób i błędów, oceany potu, megatony materii ziemskiej wydobytej, uszlachetnionej i przetworzonej przemysłowo, abyśmy my, ludzie, mogli cieszyć się dostępem do większej liczby odmian samogwintujących śrub pokładowych niż tam są gwiazdami w Galaktyce Andromedy. Co za gatunek, myślimy.

Nasza definicja „sprzętu” wykracza oczywiście poza dział hydrauliczny. Stosujemy to słowo do wszystkiego, co fizyczne leży u podstaw naszej (coraz bardziej niematerialnej) rzeczywistości – do każdego obiektu, który ma moc przekształcania technewiedza o tym, jak coś zrobić, do Logo, jego wypowiedź. Sprzęt porusza ziemię. Sprzęt kształtuje cząsteczki. Sprzęt wysyła elektrony krążące po całym świecie i trafiające w nasze palce. Oprogramowanie wciąż może tworzyć światy same w sobie, a nawet sprawić, że uwierzymy, że liczy się tylko świat bitów. Ale zawsze, w otchłaniach naszej istoty, będziemy pragnąć atomów.

W tym specjalnym pakiecie WIRED zebraliśmy historie, aby odpowiedzieć na to pragnienie – historie, które zaglądają do wnętrza kamer, samochodów, komputerów i ostatecznie chipów, które stanowią podstawę ich wszystkich. Niezależnie od tego, czy te historie dotrą do Ciebie w cząsteczkach atramentu na przetworzonym włóknie drzewnym, w warstwach diod elektroluminescencyjnych na ekranie, czy też w pulsowaniu elektromagnetycznym cewki głośnika, mamy nadzieję, że zakochasz się w pięknie i możliwościach wszystkich urządzeń. jeszcze raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj