Jak przenieść swoje archiwum Slack na Discord

0
87

Pobierz Slackord2. Jednak zanim go otworzysz, musisz skonfigurować bota Discord — oto link, aby zacząć. Kliknij Nowa aplikacja, nazywając go, jak chcesz. Następnie kliknij Generator adresów URL przycisk pod OAuth2 na lewym pasku bocznym. W obszarze Zakres kliknij Nerw. The Uprawnienia bota pole pojawi się po wykonaniu tej czynności; Kliknij Administrator Tam. Następnie przewiń w dół i skopiuj plik Wygenerowany adres URL u dołu ekranu — będzie potrzebny później.

Teraz udaj się do Nerw sekcja na pasku bocznym. Daj botowi niestandardową nazwę użytkownika i ikonę, jeśli chcesz, a następnie upewnij się, że Publiczny bot I Wymaga przyznania kodu OAuth2 oba są wyłączone, a opcja „Zamiar treści wiadomości” jest włączona. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zapisać zmiany — kliknij Ratować. Teraz przewiń do góry strony i kliknij Zresetuj token przycisk. Skopiuj token.

Na koniec przejdź do skopiowanego wcześniej adresu URL. Zostaniesz zapytany, do którego serwera Discord chcesz dodać bota – wybierz serwer, na który zamierzasz przenieść posty Slack.

Przeprowadź migrację swojego archiwum Slack

Slackord przez Justina Pota

Teraz możesz otworzyć Slackord2 na swoim komputerze. Zostaniesz poproszony o token bota — wklej go. Jeśli wszystko działa, powinieneś otrzymać komunikat „Połączenie z botem jest teraz włączone”, ale nie łącz się jeszcze.

Zamiast tego kliknij Plik > Importuj folder JSON. Przejdź do pobranego wcześniej archiwum Slack i otwórz folder kanału, który chcesz migrować. Proces analizowania może trochę potrwać, w zależności od wielkości archiwum. Jeśli wszystko działa poprawnie, powinieneś zobaczyć stare wiadomości przewijające się przed twoimi oczami. Podczas analizowania przejdź do Discord i utwórz nowy kanał tekstowy o tej samej nazwie.

Po zakończeniu analizowania na Slackord kliknij Ustawienia > Połączenie z botem > Połącz. To się połączy — możesz stwierdzić, że działa, jeśli stworzony przez Ciebie bot jest wyświetlany jako online w Discord. Teraz możesz wpisać „/slackord” na kanale Discord, do którego chcesz zaimportować archiwa swojego kanału. Jeśli wszystko jest skonfigurowane poprawnie, komunikaty zaczną się powoli pojawiać.

Powtórz ten proces — tworząc pusty kanał, otwierając folder JSON i uruchamiając /slackord — dla każdego kanału, który chcesz migrować. Zajmie to trochę czasu, przyznaję, a wyniki nie są idealne. Wszystkie posty są w postaci zwykłego tekstu i nie zobaczysz obok nich awatara. Mimo to jest to przeszukiwalne archiwum wszystkich twoich starych postów na Slacku. Teraz wystarczy powiadomić znajomych, że nadszedł czas na zmianę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj