Jak rozpoznać fałszywe recenzje na Amazon

0
48

Jako wiodący sklep internetowy w USA, Amazon sprzedaje prawie wszystko. (Jak mówi logo, od A do Z.) Niezależnie od tego, czy kupujesz przez Internet tanią przenośną ładowarkę, ekologiczne środki czystości czy słuchawki dla swoich dzieci, Amazon jest prawdopodobnie Twoim pierwszym przystankiem. A kiedy przychodzi czas na wybór między podobnie wyglądającymi produktami, większość ludzi polega na opiniach użytkowników.

Problem polega na tym, że wiele recenzji Amazon jest fałszywych. Pozbawieni skrupułów lub zdesperowani sprzedawcy płacą za pochlebne recenzje, a niektórzy oferują karty podarunkowe lub darmowe produkty w zamian za pięciogwiazdkowe oceny. Czasami sprzedawcy proszą nawet o fałszywe negatywne recenzje konkurencyjnych produktów. Trudno jest z całą pewnością określić, co jest prawdziwe, ale możesz zmniejszyć ryzyko bycia oszukanym, znając znaki ostrzegawcze. Zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą pomóc.

Zaktualizowano w czerwcu 2023 r.: Dodaliśmy odpowiednie łącza, informacje o programie Vine firmy Amazon oraz sekcję dotyczącą wykorzystania sztucznej inteligencji.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych relacjach, możemy otrzymać prowizję. Pomaga to wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Fałszywe recenzje Amazona

Jeśli robisz zakupy na Amazon, istnieje duża szansa, że ​​zobaczysz fałszywe recenzje. Niedawny raport rządu Wielkiej Brytanii sugeruje, że od 11 do 15 procent recenzji elektroniki użytkowej na platformach handlu elektronicznego jest fałszywych.

Większość jest pozytywna, wychwalając zalety produktu w podejrzanie pochlebnych słowach. Krótkie pięciogwiazdkowe recenzje prawdopodobnie mają na celu oszukanie systemu poprzez zwiększenie rankingu i widoczności produktu. Ale są też bardziej subtelne próby przekonania cię do zakupu, w których opłaceni recenzenci zagłębią się w szczegóły, być może podzielą się zdjęciami, a nawet dołączą oszustwo obok wielu profesjonalistów. Mogą na przykład przyznać produktowi cztery z pięciu gwiazdek, co może być bardzo przekonujące.

Niektórzy sprzedawcy wystawiają płatne negatywne recenzje mające na celu krytykę konkurencyjnych produktów. Zazwyczaj są to jednogwiazdkowe recenzje, które koncentrują się na wadach i często wspominają o innym produkcie, który wypada korzystnie w porównaniu, aby spróbować skierować Cię w jego stronę.

Warto zauważyć, że Amazon nie jest jedyną witryną e-commerce, która ma problem z fałszywymi recenzjami. Walmart, Target i wiele innych ma podobne problemy (Federalna Komisja Handlu powiadomiła ponad 700 firm w 2021 r. i rozważa przepis, który pociągałby za sobą surowe kary cywilne dla naruszających). Większość wskazówek, które tutaj omawiamy, przyda się ogólnie, nie tylko na Amazon.

Jak sprzedawcy Amazon otrzymują fałszywe recenzje

Sprzedawcy chcą zwiększyć sprzedaż, a recenzje mogą to zrobić. Recenzenci chcą zarabiać gotówkę lub darmowe produkty. Dlatego kwitnie podziemny rynek fałszywych recenzji. Istnieją zagraniczne firmy sprzedające bloki pozytywnych recenzji, grupy w mediach społecznościowych, które organizują zespoły recenzentów, oraz firmy, które oferują wszelkiego rodzaju zachęty, aby przekonać prawdziwych nabywców do pozostawienia pozytywnej recenzji. Sprzedawcy zapewniają również zwrot pieniędzy lub inne nagrody, aby przekonać kupujących do usunięcia lub edycji negatywnych recenzji. Odpowiedz Wszystko Magiczny sklep odcinek obejmuje kilka typowych scenariuszy i jest zabawnym słuchaniem na ten temat.

Jak uniknąć fałszywych recenzji

Nie mówimy o przedmiotach z dużymi biletami i głównych markach, gdzie można łatwo znaleźć uzasadnione recenzje w mediach (chociaż podróbki to zupełnie inny problem). Jeśli możemy być tak odważni, możesz znaleźć autentyczne rekomendacje produktów i uczciwe recenzje tutaj w WIRED.

Jednak większość fałszywych recenzji dotyczy niedrogich produktów nieznanych marek, które mają recenzje tylko na Amazon. Choć może nie być możliwe uniknięcie fałszywych recenzji, możesz zmniejszyć ich wpływ na decyzje zakupowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj