Jak sprzedać swoje stare komiksy

0
98

I tak, stary Przewodnik po komiksach Overstreet wciąż jest w obiegu i jest w druku, ale uzyskiwanie informacji o cenach na ich platformie internetowej Overstreet Access kosztuje 3 USD miesięcznie lub więcej.

Będziesz chciał mieć pojęcie o stanie komiksów lub serii, które próbujesz sprzedać, oraz o tym, jak mogą zostać ocenione. Jeśli zostały zapakowane i umieszczone na pokładzie od momentu ich zakupu i nie zostały uszkodzone ani niewłaściwie traktowane, prawdopodobnie są w dobrym, bardzo dobrym lub prawie idealnym stanie, jeśli zostały uważnie przeczytane. Jeśli podejrzewasz, że komiks jest wartościowy, upewnij się, że jest to pierwszy wydruk. Kiedy popularne komiksy wyprzedają się, są redystrybuowane jako drugie, trzecie wydanie i tak dalej. Pierwszy druk będzie o wiele bardziej wartościowy niż kolejne, które czasem wyróżniają się różnymi okładkami. Blok tekstu z prawami autorskimi na wewnętrznej stronie tytułowej zwykle informuje o posiadanym druku.

I to prowadzi nas do czasami kontrowersyjnej sztuki profesjonalnego oceniania. Certyfikowana firma gwarancyjna lub CGC, jak jest znana, przypisze komiksowi ocenę numeryczną za opłatą. Jeśli widziałeś komiksy zamknięte w plastiku z dużą oceną liczbową w lewym górnym rogu, prawdopodobnie zostały one wykonane przez CGC. CGC oferuje roczne członkostwo w wysokości 25 USD, a następnie pobiera 20 USD lub więcej za ocenianie komiksu, w zależności od jego wartości, tego, czy chcesz go umieścić w plastikowym pudełku i jak szybko chcesz go ocenić. Może to zająć tygodnie lub miesiące, wliczając w to czas wysyłki tam i z powrotem. Możesz uzyskać oceny komiksów na pokazach komiksów i przez dealera członkowskiego bez niektórych z tych opłat. Alternatywna usługa oceniania, Comic Book Grading Service (CBGS), jest również dostępna jako opcja i wykonuje podobną pracę.

Jeśli masz w swojej kolekcji komiksy, których cena może znacznie przekraczać 100 USD, ocena może być warta czasu i kosztów; Komiksy ocenione przez CGC są zwykle sprzedawane po znacznie wyższych cenach niż te same komiksy, które nie zostały profesjonalnie sprawdzone.

Jak i gdzie sprzedawać swoje komiksy

Teraz nadchodzi ważna decyzja: gdzie trafią komiksy, które dałeś dobry dom?

Jeśli zdecydowałeś się sprzedać całą kolekcję lub dużą pulę komiksów, możesz rozważyć wystawienie ich na stronie kolekcjonera komiksów, w serwisie eBay lub na rynkach mediów społecznościowych, takich jak Facebook Marketplace, jeśli chcesz sprzedawać bezpośrednio innemu kolekcjonerowi. Pamiętaj, że jeśli jest to duża kolekcja i nie sprzedajesz lokalnie, możesz skończyć z wygórowanymi kosztami wysyłki i będziesz musiał bardzo ostrożnie je zapakować, aby uniknąć uszkodzeń w drodze. Pamiętaj, aby uwzględnić to w cenie wywoławczej.

Możesz zabrać swoją kolekcję do sklepu z komiksami i zobaczyć, czy nie będą zainteresowani odebraniem ci całej kolekcji lub wyselekcjonowaniem serii i wartościowych wydań. Bardziej prawdopodobne jest zmaksymalizowanie zysków w ten sposób, jeśli już skatalogowałeś i posortowałeś swoje komiksy, aby sprzedawca mógł szybko określić, co jest skłonny zaoferować.

Jeśli jest to kolekcja zawierająca rzadkie przedmioty lub oryginalne komiksy, które Twoim zdaniem są cenniejsze niż sprzedawca detaliczny, możesz spróbować sprzedać je za pośrednictwem domu aukcyjnego, takiego jak Heritage Auctions lub Sotheby’s.

Jeśli jesteś bardziej zainteresowany sprzedażą serii, powiedzmy, że seria Marvel’s Matta Fraction i Davida Aji Sokole Oko lub wszystkie Ikra komiksy, które uwielbiałeś w latach 90., możesz wystawić na aukcjach w serwisie eBay lub w sprzedaży bezpośredniej. Pamiętaj jednak, że popularne komiksy mogą nie być warte tyle, ile byś się spodziewał, i musisz wziąć pod uwagę koszty wysyłki i problemy z pakowaniem.

Ponieważ mogą to być trudne do zastąpienia przedmioty kolekcjonerskie, upewnij się, że korzystasz z opcji śledzenia przesyłki i bezpiecznych płatności we wszelkich kontaktach biznesowych z nieznanymi sprzedawcami lub kolekcjonerami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj