Jak uśpić niesfornego malucha

0
96

Zabieram się do oglądania dwójka dzieci, które z małych larw przekształciły się w chodzących, mówiących ludzi, było jednym z największych darów mojego życia. Uwielbiam ich chwiejne kroki i zabawnie wyrażane opinie — z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o porę snu. Mózgi ciekną im uszami, jestem wyczerpany, aw zlewie wciąż pełno brudnych naczyń. Te dzieciaki muszą iść spać.

Każdy rodzic doświadczył tego szczególnego smaku desperacji, niezależnie od tego, czy jest uwięziony w ciemnym łóżku z 3-latkiem z lękiem separacyjnym, czy też gdy maluch pojawia się w szczególnie krwawym momencie w Ostatni z nas prosząc o jeszcze jeden łyk wody. Rozmawiałem z certyfikowanymi konsultantami ds. snu, aby uzyskać porady, jak zmusić dzieci do drzemki.

Majstrować przed snem

Jako konsultant ds. snu i założycielka Baby Sleep Answers, firmy dostarczającej poparte naukowo, dostosowane rozwiązania do spania dla noworodków i małych dzieci, Andrea De La Torre mówi, że zmęczenie malucha jest podyktowane dwoma procesami biologicznymi — jego wewnętrznym rytmem dobowym i ciśnieniem snu. co nazwalibyśmy zmęczeniem.

Rytm okołodobowy to 24-godzinny cykl, który może skłonić malucha do wstawania rano z łóżka, ale zdolność dziecka do tolerowania zmęczenia rośnie wraz z wiekiem. Dlatego niemowlęta dużo drzemią, podczas gdy dorosły może napić się drinka po obiedzie (czasami). Jeśli Twoje dziecko ma problemy z zasypianiem pod koniec dnia, być może będziesz musiał dostosować jego harmonogram dnia, aby dostosować się do jego ciągle zmieniającego się naturalnego rytmu.

„Wiele osób zakłada, że ​​ich dzieci nie śpią, ponieważ nie są zmęczone, i kładą je spać zbyt późno” — mówi konsultantka ds. snu Molly Tartaglia, założycielka firmy MMT Sleep, która zapewnia indywidualne wsparcie i kursy cyfrowe dla rodziców dzieci do lat 7. „Ale wcześniejsza pora snu jest zawsze dobrym pomysłem”. Dobrą zasadą jest dążenie do 10 do 12 godzin snu dla 3- lub 4-latka, więc jeśli Twoje dziecko budzi się o 7 rano, spróbuj położyć je do łóżka około 19:30 lub 20:00.

Jest to również wiek, w którym dzieci zaczynają potrzebować mniej drzemek. Jeśli Twoje dziecko wydaje się zbyt energiczne o 20:00, możesz spróbować wyeliminować drzemki w ciągu dnia lub je skrócić. „Jeśli nadal robią dwie drzemki, ogranicz to do jednej. Jeśli śpią godzinę, spróbuj uciąć sobie 10-minutową drzemkę” – mówi De La Torre. „Niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy, że mogą po prostu zrobić 10-minutową przejażdżkę samochodem po mieście”.

Ustal spójną rutynę

Nic dziwnego, że małe dzieci pragną przewidywalności, kiedy codziennie zmienia się tak wiele obszarów mózgu i ciała. „Twoja rutyna może naprawdę składać się ze wszystkiego, o ile jest wykonywana w kółko, aby Twoje dziecko wiedziało, czego się spodziewać” – mówi Tartaglia. Nawet w wieku 5 i 8 lat moje dzieci mają taką samą rutynę przed snem, jak wtedy, gdy były niemowlętami – kąpiel, książki i pójście do łóżka. Nocna lampka łagodzi też lęki przed ciemnością, a biały szum zagłusza odgłosy mamy rozmawiającej przez telefon z przyjaciółką, gdy ta zbiega po schodach.

Nadrzędnym celem jest to, aby można było położyć malucha do łóżka w taki sam sposób, w jaki kładzie się go do łóżka przedszkolaka lub ucznia szkoły podstawowej — z uściskiem, pocałunkiem na dobranoc i wyjściem za drzwi. Żadnego kołysania do snu, niekończących się nocnych przekąsek ani leżenia godzinami wpatrując się w sufit. W tym celu zazwyczaj chcesz zachować spójność reakcji na przerwy w nocy. „Nie mów raz: „Wracaj do łóżka, wszystko w porządku”, a następnym razem „Chodź ze mną do łóżka” — mówi Tartaglia. „Wysyła mieszane wiadomości do twojego dziecka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj