Jak usunąć swoje dane osobowe z wyników wyszukiwania Google

0
71

Google w zeszłym roku rozszerzyliśmy sposoby przesyłania próśb o usunięcie wyników wyszukiwania zawierających dane osobowe. Przed tą zmianą ludzie musieli spełniać bardzo wysoką poprzeczkę, aby uzyskać wyniki z wyczyszczonymi wrażliwymi danymi. Znalezienie danych osobowych w wyszukiwarce Google, takich jak adres domowy lub numer telefonu, może być dość przerażające, ale możesz podjąć działania, aby chronić swoją prywatność.

Oprócz usunięcia danych osobowych Google rozważa prośby o usunięcie zdjęć nieletnich, a także pornografii deepfake i innych treści dla dorosłych. Chociaż usunięcie wyników wyszukiwania z wyszukiwarki Google nie spowoduje usunięcia stron internetowych z internetu, spowoduje to przekierowanie jednego z największych czynników napędzających ruch.

Zawartość Twittera

Treści te można również przeglądać na stronie pochodzi z.

Nie ma jednak gwarancji, że niechciane wyniki wyszukiwania znikną całkowicie. W wyniku Twojej prośby strona internetowa może zostać usunięta ze wszystkich wyszukiwań w Google, tylko wyszukiwań zawierających Twoje imię i nazwisko lub z żadnego z powyższych. Aby uzyskać więcej informacji na temat cyfrowego znikania i usług takich jak DeleteMe, zapoznaj się ze wskazówkami WIRED dotyczącymi usuwania siebie z Internetu.

W momencie ogłoszenia Michelle Chang, globalna szefowa Google ds. polityki wyszukiwania, napisała: „Otwarty dostęp do informacji jest kluczowym celem wyszukiwarki, ale podobnie jest z zapewnieniem ludziom narzędzi, których potrzebują, aby chronić siebie i zachować poufne dane osobowe. informacje prywatne”. Nowe procedury mogą chronić przed złośliwym doxxingiem, a także wyciekami informacji, które są tylko ukrytymi zagrożeniami.

Aby rozpocząć proces usuwania, odwiedź stronę pomocy technicznej tematu, przewiń do połowy i kliknij niebieski Rozpocznij żądanie usunięcia przycisk. Na początku zostaniesz zapytany, czy skontaktowałeś się z właścicielami witryny. Nie jest to konieczne, więc możesz po prostu dotknąć Nie, wolę nie. Gdy Google zapyta, co chcesz usunąć, wybierz: Dane osobowe, takie jak numery identyfikacyjne i dokumenty prywatne.

Następnie możesz określić, jakiego rodzaju dane osobowe mają być wyświetlane w wyszukiwarce Google, na przykład dane kontaktowe lub prawo jazdy. Te kroki dotyczą tylko usuwania wyników z aktywnych witryn internetowych; istnieje osobny formularz do wypełnienia dla stron zapisanych w pamięci podręcznej. Zaznacz pole wskazujące, że zawartość jest aktywna. Następne pytanie dotyczy tego, czy prośba dotyczy doxxingu, który Google definiuje jako „udostępnianie danych kontaktowych w złośliwych, groźnych lub nękających zamiarach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj