Jak w pełni wykorzystać (lub wciągnąć) swojego robota odkurzającego

0
109

Prawdopodobnie najbardziej znanym systemem nawigacji jest iRobot OS, który wykorzystuje kamery do identyfikowania przeszkód, poruszania się po domu i tworzenia spersonalizowanych procedur sprzątania. Należy jednak zauważyć, że samo oprogramowanie nie identyfikuje przeszkód. Firmy nadal wykorzystują ludzi do szkolenia sztucznej inteligencji w swoim oprogramowaniu. Jeśli pozwalanie nieznajomym oglądać obrazy z kamery w robocie, którym można zdalnie sterować i poruszać się po wnętrzu Twojego domu, wydaje się złym pomysłem… tak, nam też wydaje się złym pomysłem.

Firmy takie jak Ecovacs promują kamerę pokładową jako domowe walkie-talkie i upewniają się, że dołączają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa innych firm. Niemniej jednak ryzyko nie wydaje się tego warte. Przede wszystkim wolałbym, żeby nie było zdjęć mojego tyłka do ochrony.

Na szczęście wiele firm nadal korzysta z lidara i innych systemów nawigacyjnych. Jak dotąd odkryłem, że mapowanie laserowe jest nadal stosunkowo szybkie i dokładne, nawet w porównaniu do mapowania stereoskopowego. Sprawdź system nawigacji przed zakupem; na przykład, pomimo nazwy, Shark’s AI Ultra (8/10, WIRED Recommends) działa bardzo dobrze i nie ma wbudowanej kamery.

Wykonaj przebieg mapowania

Dostajesz robota odkurzającego, aby zaoszczędzić czas, więc dlaczego nie możesz go po prostu rozpakować i włączyć? Jednym z powodów, dla których lubię używać robota odkurzającego, jest to, że uczy mnie również sprzątania domu. Zarówno ty, jak i robot odkurzający, potrzeba czasu, aby dowiedzieć się, jakie potencjalne pułapki w twoim domu będą dla wędrownej maszyny.

Jeśli wybrałeś robota odkurzającego z funkcjami mapowania, zazwyczaj daje on możliwość szybkiego uruchomienia mapowania bez czyszczenia. Może się to wydawać marnotrawstwem, ale na dłuższą metę oszczędza czas. Skorzystaj z mapy, aby szybko przejść się po domu i poszukać zwisających sznurowadeł, przewodowych słuchawek lub długich sznurków lub frędzli, które uruchomią najinteligentniejszego robota odkurzającego.

Wiele robotów, takich jak Roborock S6 MaxV, ma zaawansowane zdolności wykrywania obiektów, które pozwolą im zidentyfikować przeszkody, jeśli mieszkasz w domu ze zwierzętami domowymi lub dziećmi, które mogą pozostawić nieprzyjemne niespodzianki na podłodze. Im lepiej Ty i Twój osobisty robot odkurzający poznacie się, tym lepiej.

I włącz światła. Twój robot prawdopodobnie ma czujniki optyczne, które do działania wymagają światła otoczenia. Jeśli stwierdzisz, że odkurzacz często się zacina, nie planuj sprzątania na noc. Spróbuj o 9 rano, tuż po wyjściu do pracy (chyba że pracujesz z domu). Jeśli masz psa, sprzątanie zaraz po wyjściu sprawi, że Twój pupil będzie miał mniej czasu na wypadek na podłodze. Jeśli nadal masz problemy z nawigacją, spróbuj przetrzeć czujniki optyczne miękką ściereczką.

Opróżnij kosz

Tak, niestety, robot, który rutynowo kopie w najbrzydsze zakątki twojego domu, będzie wymagał trochę rutynowej konserwacji. Więcej niż kilka osób skarżyło się mi, że ich robot odkurzający nie działa i po prostu ciągnie brud. Jeśli okaże się, że Twój robot tak robi, oznacza to, że Twój robot prawdopodobnie wymaga rutynowej konserwacji.

Pojemnik na kurz robota odkurzającego jest dość mały. Większość odkurzaczy automatycznych ma pojemnik o pojemności około 0,6 litra. Pojemnik na kurz w moim odkurzaczu Dyson jest dwa razy większy i nadal muszę go opróżniać z pokoju do pokoju. Muszę tutaj zauważyć, że iRobot jest nadal jedynym producentem, który produkuje samoopróżniające się odkurzacze z czujnikiem pojemnika, więc robot wie, że opróżnia się sam, gdy jest pełny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj