Jak zatrzymać ładowanie programów podczas uruchamiania systemu Windows

0
73

Dużo aplikacje uruchamiają się podczas uruchamiania komputera z systemem Windows — prawdopodobnie więcej, niż byś chciał. Możesz wyłączyć niektóre z nich w Ustawieniach systemu Windows w sekcji Aplikacje > Uruchomieniei inne w ustawieniach tej konkretnej aplikacji. Jednak nie zawsze: niektóre aplikacje są uparte.

Tutaj wkracza Autoruns. Ta bezpłatna aplikacja jest oferowana przez Sysinternals, spółkę zależną firmy Microsoft. Daje ci kompletną – i mam na myśli kompletną – listę wszystkiego, co uruchamia się podczas uruchamiania systemu Windows. Pozwala także wyłączyć rzeczy od uruchamiania podczas rozruchu. To jest narzędzie, którego szukasz, jeśli jest kilka upartych programów, których nie chcesz odinstalować.

Zatrzymaj uruchamianie aplikacji po zalogowaniu

Autoruns jest dostarczany jako plik ZIP, który można rozpakować i umieścić w dowolnym miejscu. otwarty Autoruns.exe a aplikacja przeskanuje komputer, aby zobaczyć, które aplikacje uruchamiają się podczas rozruchu.

Microsoft za pośrednictwem Justina Pota

Jest tu zaskakująca ilość informacji, ale początkujący powinni kliknąć Zalogować się zakładka, która pokazuje tylko aplikacje, które zostaną uruchomione po zalogowaniu się na konto użytkownika. Aplikacja, której nie chcesz uruchamiać, powinna znajdować się tutaj — odznacz ją, a nie uruchomi się podczas rozruchu.

Na przykład nie używam OneDrive, ale system Windows nalega na uruchamianie go przy każdym uruchomieniu komputera. Odznaczyłem OneDrive, zamknąłem Autoruns i ponownie uruchomiłem komputer. Ikona nigdy się nie pojawiła. Zrobiłem to samo dla Steam i programu uruchamiającego grę Epic. Dla większości ludzi to wszystko, co musisz wiedzieć — odznacz wszystko, czego nie chcesz uruchamiać podczas rozruchu, a tak się nie stanie. Ale kopnijmy trochę głębiej.

Dowiedz się więcej o swoim komputerze

Fajną rzeczą w tym oprogramowaniu jest to, że daje szansę dowiedzenia się, które aplikacje działają w tle twojego komputera i co robią. Aby rozpocząć, polecam naciśnięcie przycisku „Ukryj wpisy systemu Windows” na pasku narzędzi. Po włączeniu tej opcji zobaczysz tylko te rzeczy, które są związane z oprogramowaniem zainstalowanym po skonfigurowaniu systemu Windows.

Możesz zauważyć kodowanie kolorami podczas przeglądania rzeczy. Na komputerze nie można znaleźć niczego zaznaczonego na żółto — zwykle oznacza to, że w pewnym momencie odinstalowałeś aplikację. Wszystko zaznaczone na czerwono nie jest weryfikowane przez firmę Microsoft. Może to stanowić problem, jeśli nie rozpoznajesz aplikacji, ale coś podświetlonego na czerwono niekoniecznie jest złe, jeśli to rozpoznajesz – na przykład 7Zip został dla mnie podświetlony i jest to aplikacja, której używam od wieków bez jakieś problemy. Jeśli ufasz aplikacji, która jest czerwona, prawdopodobnie nie masz się czym martwić.

Na górze tej aplikacji znajduje się wiele zakładek. The Zalogować się zakładka, której kazałem ci używać powyżej, jest dość prosta — pokazuje wszystko, co otwiera się po zalogowaniu się na konto użytkownika — a Wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, pokazując wszystko, co może pokazać ta aplikacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj