Jak zbudować własny zestaw medyczny

0
72

nie możesz zrobić pewność, że nigdy nie będziesz miał wypadku w domu, w drodze, w biurze lub na świeżym powietrzu. Wszystko, co możesz zrobić, to upewnić się, że jesteś przygotowany. Wiele komercyjnych zestawów medycznych jest nieporęcznych, zawyżonych cen i brakuje im wielu przydatnych narzędzi. Zbuduj swój własny, aby zabrać go ze sobą na kemping i wędrówkę, trzymać pod ręką w bagażniku samochodu lub przechowywać w miejscu pracy lub w domu.

W przypadku wielu z poniższych materiałów kupisz więcej, niż potrzebujesz, aby spakować apteczkę, więc podziel się kosztami z kilkoma innymi przyjaciółmi, budując razem swoje apteczki. Gdy myślisz o gotowości, sprawdź więcej naszych przewodników, w tym Hiking 101, Best Home Emergency Gear i Emergency Car Essentials.

Sprzęt jest dobry, ale wiedza plus sprzęt są lepsze. Zrób sobie szkolenie, abyś wiedział, jak i kiedy używać wszystkiego, co znajduje się w apteczce. Zajęcia z pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej Czerwonego Krzyża są niedrogie i powszechnie dostępne. Pomiń zajęcia online i idź na zajęcia osobiste. Jeśli chcesz bardziej skoncentrowanej na świeżym powietrzu opcji, która dotyczy sytuacji, których nie ma na zwykłych domowych kursach pierwszej pomocy, osobiście polecam zarówno zajęcia pierwszej pomocy NOLS w Wilderness, jak i zajęcia Wilderness First Responder, które można znaleźć lokalnie i są bardzo skutecznymi narzędziami dydaktycznymi.

Specjalna oferta dla czytelników Gear: Zdobądź Roczna subskrypcja do PRZEWODOWY za 5 USD (25 USD zniżki). Obejmuje to nieograniczony dostęp do WIRED.com i naszego magazynu drukowanego (jeśli chcesz). Subskrypcje pomagają finansować pracę, którą wykonujemy każdego dnia.

Jeśli kupisz coś za pomocą linków w naszych relacjach, możemy otrzymać prowizję. Pomaga to wspierać nasze dziennikarstwo. Ucz się więcej.

Leki

Fot. REI

Zorganizuj swój zestaw w trzy torby Zip-Loc wielkości kwarty, z których wszystkie umieścisz w większej torbie Zip-Loc o pojemności galona. Zip-Locs są wodoodporne, lekkie, kompaktowe i tanie. Ponadto możesz zobaczyć, co w nich jest, bez konieczności ich otwierania. W przypadku torby na leki o wielkości kwarty należy dołączyć te elementy.

Przechowuj kilka popularnych leków dostępnych bez recepty w etui na pigułki. Niektóre przydatne uniwersalne mogą obejmować środki przeciwbólowe, leki przeciwbiegunkowe i przeciwhistaminowe, a także wszelkie inne leki, które zwykle przyjmujesz. Owiń obudowę gumką, aby nie otwierała się podczas przechowywania. Zapisz datę ważności każdego leku (znajdującą się na oryginalnym opakowaniu) na samoprzylepnej etykiecie, aby przykleić ją do opakowania. W ten sposób wiesz, kiedy należy je wymienić.

Ten żel przeciwhistaminowy łagodzi ukąszenia owadów gryzących i kłujących. After Bite jest w tubie, więc po prostu odkręć go i wetrzyj w dotknięty obszar. Zapewnia ulgę w bólu od komarów, mrówek ognistych, czarnych much, użądleń pszczół i innych, a także trującego bluszczu. Jeśli masz lub potrzebujesz wstrzykiwacza epinefryny (EpiPen) lub Instant Glucose (30 USD), dodaj je również do torby z lekami.

W sytuacji awaryjnej Twoje stopy prawdopodobnie będą Twoim środkiem transportu. Jeśli wybierasz się na długą wycieczkę na świeżym powietrzu, podczas której możesz zamoczyć stopy, powinieneś być przygotowany na problemy z grzybicą stóp. Niektóre grzyby mogą nie tylko być bardzo bolesne, ale pozostawione bez leczenia mogą stać się przewlekłymi problemami zdrowotnymi, a nawet uszkodzić nerwy. Mała tubka niedrogiego kremu może zaoszczędzić Ci wielu problemów na drodze.

Bandaże

Zdjęcie: 3M ACE

Aby zapewnić najlepsze, zaplanuj najgorsze. Bandaże są przydatne do tamowania krwawienia, opatrywania ran i stabilizacji uszkodzonej części ciała. W zależności od tego, ile zdecydujesz się zabrać ze sobą, być może będziesz musiał samodzielnie zapakować niektóre z nich do większego, galonowego Zip-Loc. Mniejsze przedmioty trzymaj razem w torbie wielkości kwarty, przeznaczonej wyłącznie na sprzęt urazowy.

Bandaże uciskowe zawierają gumkę w materiale, dzięki czemu można je mocno naciągnąć, aby ustabilizować kończyny i zatamować krwawienie. Przynieś jednego 2-calowego asa i jednego 3-calowego asa (14 USD), aby mieć różne rozmiary i kupuj ten rodzaj z rzepem zamiast metalowych klipsów, które są uciążliwe w użyciu. Alternatywnie możesz zastąpić rolkę Cobanu (5 USD) zamiast 2-calowego bandaża Ace. Nie ma rzepu i zamiast tego przylega do siebie.

Służą do wchłaniania krwi i tamowania krwawienia w przypadku ran o średniej i dużej wielkości. Upewnij się, że kupujesz je w różnych rozmiarach i pakowane pojedynczo. Nie pakuj wartości całego pudełka do swojej apteczki; tylko kilka różnych rozmiarów. Trzymaj je w opakowaniach. Trójkątne, lekkie fulary (10 USD) mają również wiele zastosowań, takich jak budowanie zawiesi na połamane ramiona i wsiąkanie krwi. Steri-Strips (6 USD) zamknie rany i skaleczenia, a trochę taśmy medycznej Transpore (5 USD) również przytrzyma gazę.

Oparzenia mogą być niezwykle bolesne, ale te podkładki znacznie zmniejszają ból i utrzymują spalone obszary skóry w czystości. Utrzymywanie wilgoci w spalonych obszarach jest o wiele wygodniejsze niż bandażowanie ich do sucha, a kiedy w końcu będziesz musiał je usunąć, nie przyklei się do spalonego ciała i nie rozerwie go ponownie.

Ten kawałek gazy jest impregnowany środkiem hemostatycznym, który zachęca do szybkiego krzepnięcia, aby zatrzymać obfite krwawienie lepiej niż zwykła gaza. Jeśli zdecydujesz się nosić gazę QuikClot, możesz wymienić jeden z większych kawałków standardowej gazy. Alternatywnie Celox (30 USD) to proszek hemostatyczny, który robi to samo. Oba mogą uratować życie w przypadku zagrażającego życiu, wyjątkowo obfitego krwawienia. Jeśli polujesz lub przebywasz w pobliżu broni palnej, gdzie przypadkowe strzały mogą spowodować głębokie rany kanałowe, wybierz zestaw Celox (27 USD), który zawiera tłok, który umożliwia wstrzyknięcie proszku Celox głęboko w kanał rany.

Higiena

Zatrzymanie krwawienia to tylko jeden z elementów leczenia ran. Robienie tego w higieniczny sposób nie tylko zapewnia pacjentowi sukces poprzez zminimalizowanie szans na późniejszą infekcję, ale także chroni ciebie, opiekuna, przed zarażeniem się chorobami od pacjenta.

Powinieneś je założyć przed opatrzeniem ran innych osób, jeśli masz czas. Nie chcesz zarazić się żadnymi patogenami przenoszonymi przez krew podczas opieki nad pacjentem. Rękawiczki lateksowe nie są obecnie używane tak często, ponieważ wiele osób ma alergie na lateks, więc zamiast tego kupuj rękawiczki nitrylowe, aby trzymać płyny ustrojowe innych ludzi z dala od twoich rąk.

Te samoprzylepne przezroczyste opatrunki na rany są przydatne do utrzymywania wodoodporności ran przez wiele dni. Kiedy od urazu do ewakuacji mogą minąć dni, będziesz musiał utrzymywać ranę i bandażować suche, więc nałożenie na nią Tegadermu jest niezawodnym sposobem na zrobienie tego. Są one potrzebne na wyprawy w teren, ale nie wtedy, gdy będziesz bliżej cywilizacji. Spakuj kilka; praktycznie nic nie ważą.

Użyj sterylnej wody z butelki, aby przepłukać rany strzykawką przed ich opatrzeniem. Nie szoruj otwartych ran! Nie ma znaczenia, czy otrzymasz model prosty, czy zakrzywiony, o ile jest to model o pojemności 10 cm3 lub 12 cm3.

Potrzebujesz ich, aby zapobiec infekcji rany. Każda paczka zawiera trzy rodzaje miejscowego antybiotyku przeznaczonego do stosowania na rany po ich przepłukaniu. Chociaż są krytyczne w apteczkach backcountry, powinieneś trzymać je w każdej apteczce, nawet w domu. Lepiej nałożyć maść antybiotykową podczas opatrywania rany, niż przypominać sobie, żeby spróbować kupić ją w sklepie później, gdy infekcja zacznie się pojawiać.

Różnorodny

Zdjęcie: Band-Aid

Jest jeszcze kilka innych drobiazgów, które powinny znaleźć się w trzeciej torbie Zip-Loc. Nie pasują one do żadnej konkretnej kategorii, ale to nie czyni ich mniej użytecznymi ani niezbędnymi. Do tej torby umieść pęsetę i agrafkę do wykopywania drzazg. Jeśli planujesz używać swojego zestawu w dziczy lub w miejscu pracy, dodaj też kilka patyczków do lodów na palce.

To najlepszy zabieg na pęcherze, jaki kiedykolwiek stosowałem. Odkryłem, że Moleskin (4 USD) jest mniej skuteczny niż Hydro Seal na kostkach, ale może być przydatny w przypadku bardziej niezręcznie umieszczonych lub ukształtowanych części ciała, takich jak palce u stóp.

Nie chcesz utopić ani spalić kleszczy. Podczas gdy oni Wola odczepią się, najpierw zwymiotują na twoją skórę i potencjalnie przeniosą paskudne zarazki. Chociaż jest to oczywiste w przypadku wycieczek w głąb kraju, trzymaj jedną we wszystkich apteczkach. Nawet w domu możesz wejść do środka po koszeniu trawnika lub spacerze z psem i odkryć, że masz paskudnego robaka przyczepionego do skóry.

Urazy zębów mogą być niezwykle bolesne. Zapytaj każdego, kto kiedykolwiek był u dentysty, o coś więcej niż rutynowe czyszczenie. Orajel bezpiecznie uśmierza ból. Kiedy możesz być więcej niż kilka godzin z dala od opieki medycznej, rozważ przyniesienie wosku dentystycznego (6 USD). Terminowe nałożenie wosku dentystycznego w celu ponownego wszczepienia zęba w zębodół może go uratować, nie wspominając już o ochronie wrażliwych zakończeń nerwowych przed zranieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj