Jedwabna piżama Lunya jest idealna dla spoconych śpiochów

0
19

Jak wielu wybrednych śpiochów, Mam szczególną zagadkę nocną. Śpię gorąco – jakbym się obudził – pocił się – w środku nocy – gorąco – ale muszę też wtulić się głęboko w łóżko, żeby rzeczywiście zasnąć. Kilka razy w ciągu nocy wystawiam stopę spod kołdry, kusząc zarówno duchy, jak i zimne dreszcze, ale te chwile ulgi są krótkotrwałe.

Biorąc pod uwagę ten bałagan, zwykle śpię w T-shircie lub starym podkoszulku. Wszystko z dłuższymi rękawami przyprawia mnie o duszenie, co jest niefortunne. Niczego nie pragnę bardziej niż bycia prawdziwą, dorosłą kobietą, która robi takie rzeczy, jak noszenie dopasowanej piżamy, szczotkowanie włosów przed snem i smarowanie rąk balsamem przed pójściem spać.

Piżama Lunyi w całej swej jedwabistej okazałości wędrowała za mną po internecie przez miesiące. W końcu uległem. Teraz muszę przyznać, że jedwabny komplet Lunyi, który można prać, pozwala mi być nocną gwiazdą moich snów.

Ciepłe Ciała

Co roku na Boże Narodzenie odpakowuję parę piżam od Świętego Mikołaja, moich dziadków lub mamy. Zawsze były urocze, zawsze praktyczne… i zawsze za ciepłe. Za każdym razem, gdy otwierałem Instagram, widziałem piżamy Lunyi, ale czy naprawdę były warte prawie 200 $?

Odpowiedź brzmiała: być może. Deborah Young, ekspertka od tekstyliów z wieloletnim doświadczeniem, sugeruje, że osoby śpiące w gorącym łóżku powinny preferować bardziej chłonne tkaniny. Jedwab jest mniej gęsty niż standardowa piżama z bawełny lub sztucznego jedwabiu i może zatrzymać więcej niż 30 procent swojej wagi wilgoci. Odprowadza całą wilgoć z naszych miotających się, obracających się ciał.

Wiem, że nie tylko ja się duszę. Nauka może być niejednoznaczna, ale badania pokazują, że od 10 do 41 procent ludzi zgłasza nocne poty. Przyczyn tego jest wiele, od leków, które przyjmujesz, po sposób, w jaki metabolizujesz posiłki. Ale tak naprawdę byłam podekscytowana tym, że w końcu będę mogła nosić śliczną piżamę bez takiej walki.

Jedwabiście gładki

Foto: Lunya

Po wyjęciu z opakowania uwielbiałem ich dotyk. Wydawało się, że leśne wróżki delikatnie udrapowały tkaninę — było wystarczająco dużo, by cieszyć się miękką, maślaną konsystencją, ale nie za dużo. Tył koszulki i boki szortów mają rozcięcia, dzięki którym moje nogi mogą się poruszać w nocy, a plecy mają szansę na złapanie chłodniejszego powietrza, gdy zajdzie taka potrzeba. Ani razu nie obudziłem się i nie musiałem odkręcać nogawki ani odklejać koszuli od brzucha. (Ej, przepraszam.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj