Jestem dyrektorem generalnym Reddit i myślę, że regulacja mediów społecznościowych to tyrania. AITA?

0
76

Dla pierwszego W ciągu 20 minut naszej rozmowy Steve Huffman, dyrektor generalny Reddit, szóstej najczęściej odwiedzanej strony internetowej w USA, robi dobre wrażenie na dyrektorze technicznym lat 20. XX wieku. „Naszą misją”, mówi w pewnym momencie, „jest zapewnienie przynależności do społeczności i wzmocnienia pozycji wszystkim na świecie”.

Ale potem pytam Huffmana o regulacje. Rząd Stanów Zjednoczonych coraz częściej szuka sposobów na powstrzymanie ekstremistycznych treści, wirusowych kłamstw i teorii spiskowych, które przekroczyły cienkie granice między mediami społecznościowymi a mięsną przestrzenią, prowadząc do przemocy i dyskursu politycznego, który jest odmieniony językiem i narracją 4Chan. Sprawa przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych testuje ochronę zapewnianą firmom Big Tech jako platformom, a nie wydawcom. Spółki społecznościowe spotykają się z atakami ze strony politycznej prawicy, która zarzuca im cenzurowanie konserwatywnych poglądów, oraz lewicy, która twierdzi, że robią za mało, aby zapobiec erozji norm demokratycznych.

Huffman, który od jakiegoś czasu jest spięty, pochyla się. „Rząd, elity – cokolwiek chcesz powiedzieć – zawsze obwinią kogoś innego, zanim obwinią siebie” – mówi. Jego opiekun z działu public relations – Reddit ma jednego z nich – wtrąca się, by udzielić trzyminutowego ostrzeżenia przed końcem wywiadu, ale Huffman właśnie przyspiesza. „To jest coś, czego naprawdę się boję. Nie tylko ze względu na firmę, w której pracuję. Ale za demokrację – mówi. „Ironia polega na tym, że ludzie narzekający na śmierć demokracji prawdopodobnie będą zabójcami demokracji, odbierając władzę ludziom i centralizując ją w rządzie”.

Później opowie o rozprzestrzenianiu się „dziur pamięci” i stanach więziennych, swoim przekonaniu, że teorie odrzucane jako dezinformacja często okazują się prawdziwe, a także o tym, jak każda próba kontrolowania przez rząd tego, co jest publikowane w Internecie, jest równoznaczna z autorytaryzmem. Huffman twierdzi, że propozycje rządu USA dotyczące regulacji platform mediów społecznościowych zamknęłyby wolność słowa.

„Dosłownie mówimy o mediach kontrolowanych przez państwo” — mówi. „Nie ma państwa, które kontroluje media myśląc, że nie są szlachetne. Zawsze mówią, że to dla twojego dobra — „Sprawiamy, że wszystko jest bezpieczniejsze” — i prawdopodobnie w to wierzą”. Zatrzymuje się na dłuższą chwilę. „Media kontrolowane przez państwo”, mówi w końcu, „to media kontrolowane przez państwo”.

Cieszę się, że mogę zablokować

Huffman był współzałożycielem Reddita w 2005 roku wraz ze swoim współlokatorem z college’u, Alexisem Ohanianem i Aaronem Swartzem, ikoną wolności w sieci, która zmarła w 2013 roku. Teraz Huffman z rozbawieniem spogląda wstecz na wczesne, niewinne dni serwisu, kiedy pierwsze dwa rozterki założycieli dotyczące moderacji dotyczyły tego, czy użytkownicy byli wolno używać przekleństw ani krytykować Reddita. „Wydają się teraz tak łatwymi decyzjami” — mówi Huffman. „W ciągu tych pierwszych dwóch lat pojawiły się jakieś trzy rasistowskie posty i po prostu je usunąłem”.

Oprócz sporadycznych interwencji założycieli lub moderatorów-wolontariuszy, którzy tworzą i kontrolują subreddity, Reddit pozwalał na prawie wszystko na swojej platformie we wczesnych latach. Było tylko kilka zasad lub zasad, których wszyscy Redditorzy mieli przestrzegać: Doxxing nie był w porządku, a podżeganie do przemocy zostało ostatecznie zakazane. Ale przez większą część następnej dekady Reddit był rzadko spotykaną popularną platformą, która nie wykazywała nawet retorycznego zainteresowania pozbyciem się swoich najciemniejszych miejsc. W 2006 roku założyciele sprzedali witrynę firmie Condé Nast, która jest również właścicielem WIRED, a Huffman odszedł w 2009 roku (Reddit stał się później niezależną firmą, a udziałowcem pozostała firma macierzysta Condé Nast, Advance Publications).

Trudno jest wskazać nadir Reddit, ale zanim Huffman wrócił jako dyrektor generalny w lipcu 2015 r., było to miejsce, w którym biali suprematyści otwarcie używali rasistowskich obelg w nazwach swoich subredditów; Zwolennicy QAnon mieli dobrze prosperujące domy; a mizoginia, homofobia i transfobia były nie tylko powszechne, ale idee, wokół których użytkownicy organizowali duże społeczności. To prawda, te szamba współistniały z ogromnymi subredditami dla graczy Pokémon Go, entuzjastów roślin doniczkowych i ludzi w moralnych rozterkach, pytających w Internecie „Czy jestem dupkiem?” Ale chociaż Reddit nie był całkiem 4Chan, był sąsiadem 4Chan.

Huffman wrócił do Reddita w środku burzy. Poprzednia dyrektor generalna, Ellen Pao, próbowała uporządkować witrynę, ale jej się to nie udało, a jej odejście pomogło zwrócić uwagę mediów głównego nurtu na ponure przestrzenie platformy. W ciągu kilku tygodni od jego powrotu strona zaczęła poddawać kwarantannie najgorsze subreddity, utrudniając ich znalezienie i dodając ostrzeżenia, że ​​zawierają obraźliwe treści. Społeczności, w których powszechne były groźby użycia przemocy, w tym r / gwałcące kobiety, zostały zakazane, ale niektóre duże, jawnie rasistowskie fora, w tym r / coontown, nie. „Treści, które się tam znajdują, są dla wielu obraźliwe, ale nie naruszają naszych obecnych zasad dotyczących banowania” – powiedział Huffman w pytaniu mnie o cokolwiek w tamtym czasie. Miesiąc później zasady ponownie się zmieniły, a r/coontown zostało usunięte z witryny, wraz z kilkoma innymi otwarcie nienawistnymi subredditami.

W następnych latach Reddit stawał się coraz ostrzejszy w działaniach przeciwko społecznościom, które przesuwały granice akceptacji, nawet jeśli oznaczało to podejmowanie decyzji, które były politycznie kontrowersyjne. W 2016 r. Reddit zablokował r/PizzaGate — subreddit oparty na QAnon, który propagował teorię spiskową, według której grupa pedofilów kierowana przez Hilary Clinton przeprowadzała satanistyczne rytuały w piwnicy pizzerii w Waszyngtonie — za naruszenie zasad dotyczących doxxingu.

Następnie, w czerwcu 2019 r., Reddit poddał kwarantannie r/TheDonald, który od momentu powstania, kiedy Donald Trump ogłosił swoją kampanię prezydencką, stał się centralnym punktem dla zwolenników Trumpa, ale także przyciągał teorie spiskowe i treści związane z białą supremacją – w tym poparcie dla zabójstwa muzułmanów w Christchurch , Nowa Zelandia, przez skrajnie prawicowego terrorystę w 2019 r. Moderatorzy zwykle promowali posty wspierające sprawy białej supremacji, w tym na wiecu „Zjednocz prawicę” w 2017 r. w Charlottesville w Wirginii. Subreddit osiągnął szczytową liczbę prawie 800 000 użytkowników, ale został zakazany w 2020 r. (Dokumenty, które wyciekły z rosyjskiej agencji wywiadowczej, pokazały później, że Rosja próbowała zwiększyć liczbę kontrowersyjnych treści na subreddicie Trumpa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj