Kia EV9 to nowy rodzaj samochodu elektrycznego wewnątrz i na zewnątrz

0
123

Jeśli chodzi o ładowanie, samochód jest zbudowany na platformie Kia E-GMP, która umożliwia superszybkie ładowanie 800-woltowe i ładowanie pojazdu (gdzie można zasilać sprzęt gospodarstwa domowego z akumulatora samochodu, jeśli chcesz). Ponownie, cele EV9 to 6 minut, aby dodać 100 kilometrów zasięgu przy szybkiej ładowarce, w przeciwieństwie do 4,5 minuty, które zajmuje EV6, aby zrobić to samo z ładowarką o mocy 350 kW. Sugerowałoby to pojemność baterii około 100 kWh, ale dokładny rozmiar baterii EV9 zostanie podany jeszcze w tym miesiącu.

Wnętrze EV9 wygląda równie imponująco jak jego nadwozie. Wystarczająco duży dla siedmiu osób, z przodu znajduje się pływająca panoramiczna deska rozdzielcza wykonana z pary 12,3-calowych wyświetlaczy i jednego 5-calowego wyświetlacza rozciągającego się od kierownicy do środka. Jeśli chodzi o rozdzielnice, „fizyczne przyciski są ograniczone do minimum”, co może nie wróży dobrze, ale mamy nadzieję, że myląca dwufunkcyjna konfiguracja EV6 zostanie poprawiona.

Fotele EV9 można obracać, tak aby rzędy były naprzeciw siebie lub umożliwiały łatwy dostęp do kabiny.

Kia

Sprytnie drugi rząd siedzeń można obrócić o 180 stopni, dzięki czemu pasażerowie mogą rozmawiać z osobami siedzącymi w trzecim rzędzie. Pozwala to również na obrócenie siedzenia na zewnątrz, dzięki czemu można łatwo wsiadać i wysiadać z SUV-a. Punkty ładowania, schowki i uchwyty na kubki są obiecane w obfitości.

Nie wspomniano o panelach słonecznych w wersji koncepcyjnej ani o wysuwanej kierownicy, ale EV9 będzie pierwszą Kia, która zaoferuje Automode, technologię autonomicznej jazdy firmy.

Całkowicie elektryczny SUV ma miejsce dla 7 osób.

Kia

Karim Habib, wiceprezes wykonawczy i szef Kia Global Design Center, mówi, że EV9 oferuje „świeżą perspektywę pojazdów elektrycznych w sektorze rodzinnych SUV-ów”. To się dopiero okaże, ale pierwsze wrażenia są z pewnością obiecujące. Jego pojawienie się w tym roku jest również na czasie, ponieważ całkowicie elektryczna oferta Range Rovera pojawi się dopiero w 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj