Który Microsoft Surface jest dla Ciebie najlepszy?

0
32

Naszą jedyną skargą dotyczącą Surface Pro 9 (poza nixowanym gniazdem microSD) była krótsza żywotność baterii niż poprzedni Surface Pro w naszych testach. Microsoft twierdzi, że te same 15,5 godziny baterii z modelem Wi-Fi, podczas gdy wersja 5G wytrzyma 19 godzin. Jesteśmy w trakcie testowania tego ostatniego i wkrótce podzielimy się naszymi przemyśleniami.

Specyfikacje, których należy szukać: Intel Core i5, 8 GB RAM, 256 GB SSD


Najtańszym, najmniejszym członkiem linii Surface jest 10,5-calowy Surface Go 3. Jeśli Twoje potrzeby są minimalne lub wolisz małe komputery, to właśnie powinieneś kupić. Pomimo wolniejszych układów Intela, wykonuje swoją pracę. Temu modelowi trzeciej generacji brakuje całodniowej żywotności baterii swojego poprzednika, ale Windows 11 jest przyjemniejszym ekranem dotykowym.

Ze względu na doskonałą kompatybilność z piórem Surface, Go jest niesamowity do robienia notatek. Z dołączoną osłoną Type Cover jest to zaskakująco dobra, choć niewielka hybryda tabletu i laptopa. Może nie być w stanie walczyć z iPadem Pro pod względem samej mocy obliczeniowej, ale Go 3 jest niedrogi i wystarczająco dobry dla większości studentów lub każdego, kto ma budżet na drugi, przenośny komputer.

Wersja za 400 USD ma atrakcyjną cenę, ale nie jest to dobry wybór, jeśli potrzebujesz Surface Go 3, aby służył jako główny komputer. Jego mniejszy, wolniejszy dysk i ograniczona pamięć RAM mogą sprawić, że wielozadaniowe i wymagające aplikacje będą działać wolniej. Jeśli możesz, zamiast tego uzyskaj konfigurację za 630 USD.

Podobnie jak Surface Pro, Go 3 nie zawiera klawiatury Type Cover ani pióra Surface, więc pamiętaj, aby je odebrać przy zakupie tabletu.

Specyfikacje, których należy szukać: Intel Core i3, 8 GB RAM, 128 GB SSD


Surface Laptop Studio (8/10, WIRED Recommends) to potężny transformator linii Surface. Dzięki sprytnemu zawiasowi otrzymujesz laptop 2 w 1 i tablet, oraz, jeśli się na to zdecydujesz, karta graficzna. To rzadkie połączenie mocy i elastyczności, które sprawia, że ​​jest to atrakcyjny wybór dla kreatywnych profesjonalistów.

Laptop Studio ma największy sens z układem Intel i7, który dodaje oddzielną kartę graficzną GeForce RTX firmy Nvidia. Cena wzrasta do 2100 USD za tę konfigurację, ale jeśli planujesz edytować wideo lub grać w gry, dodatkowa moc graficzna jest warta inwestycji. Każda wersja ma piękny 14-calowy ekran dotykowy z częstotliwością odświeżania 120 Hz, co zapewnia płynne przewijanie. Haptyczny gładzik jest również jednym z najlepszych touchpadów, jakie kiedykolwiek testowaliśmy.

Jedynym kompromisem, na jaki idzie Surface Laptop Studio, jest waga. Podczas gdy tryb tabletu doskonale nadaje się do robienia notatek i szkicowania, 4-funtowy tablet nie jest czymś, co chcesz trzymać długo. Najlepiej działa tablet na blacie lub na kolanach.

Specyfikacje, których należy szukać: Intel Core i7, 16 GB RAM, 256 GB SSD, Nvidia GeForce RTX


To jest okrojone i ośmielę się powiedzieć, ładny mały laptop, który ma się do laptopa Surface tak, jak Surface Go 2 do Surface Pro. Oznacza to, że pseudonim „Go” oznacza, że ​​nacisk kładziony jest na przenośność i cenę, a nie na moc. Surface Laptop Go 2 nie zachwyci Cię w testach porównawczych, ale jest bardzo przenośny i stylowy. A korzystanie z niego to świetna zabawa.

Jest mały i smukły, o czystych liniach i przyjemnej w dotyku solidności — coś, co jest rzadkością w tej cenie. Górna część jest wykonana z aluminium, a dolna z żywicy poliwęglanowej, która jest sztywniejsza i mocniejsza niż typowy plastik do laptopa. Czuje się jak laptop za 1000 USD, ale robi pewne kompromisy, aby utrzymać tak niską cenę, na przykład brak podświetlenia klawiatury. Czas pracy na baterii też mógłby być lepszy. Microsoft twierdzi, że Surface Go 2 może działać do 13,5 godziny, ale średnio zbliżyliśmy się do 7 godzin. Największy jest kiepski ekran, który nie ma nawet rozdzielczości HD (1080p). Oznacza to, że tekst może wyglądać na nieco pikselowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj