Lenovo Yoga Book 9i to udane połączenie dwóch ekranów

0
123

Pomysł Lenovo na laptop Yoga Book 9i – porzuć klawiaturę i zastąp ją drugim ekranem dotykowym – był już wcześniej robiony, ale nigdy zbyt dobrze. Prawdopodobnie najlepszym jak dotąd przykładem w tym zakresie był HP Omen X 2S, który zawierał miniaturowy wyświetlacz zamontowany nad fizyczną klawiaturą, ale był to zdecydowanie niszowy pomysł przeznaczony do gier i wyceniony na prawie 3000 USD w momencie premiery. Nigdy nie zyskał dużej przyczepności. Teraz kolej Lenovo na podróż tą drogą i może to być najbardziej ambitna i udana odmiana do tej pory.

W Yoga Book 9i „drugi ekran” oznacza pełny ekran. W ogóle nie ma tu klawiatury; dolna połowa laptopa to ekran dotykowy identyczny z górną połową. Weź dwa 13,3-calowe wyświetlacze OLED i umieść je razem z zawiasem pomiędzy nimi i masz pomysł.

Lenovo wykonało ogromną ilość prac inżynieryjnych, aby to zadziałało, i chociaż jest kilka nierównych krawędzi, w większości jest to sukces. Oczywiście możesz używać laptopa tak, jakby to były dwa tablety z systemem Windows lub jeden gigantyczny, umieszczając różne aplikacje na obu ekranach urządzenia i trzymając całość tak, jakby to była jedna z ogromnych kamiennych tablic Mojżesza. Chcesz wykazać się kreatywnością? Możesz nawet ustawić go na stole w formacji odwróconej litery V i pozwolić dwóm dzieciom oglądać różne filmy po obu stronach (chociaż możesz odtwarzać tylko jedną ścieżkę dźwiękową).

Wszystko to może brzmieć fantazyjnie, a nawet niepoważnie, ale Yoga Book 9i jest zaskakująco dobrze przygotowany do wykonywania prawdziwej pracy – i potencjalnie radzi sobie na tym froncie lepiej niż standardowy laptop. Otwórz urządzenie w standardowym trybie laptopa i przesuń ośmioma palcami w górę na dolnym ekranie dotykowym, aby wyświetlić obszar wirtualnej klawiatury i gładzika. Chcesz zrezygnować z gładzika i przenieść klawiaturę bliżej ciała? Po prostu przeciągnij go w dół, a klawiatura przesunie się w twoją stronę, pozostawiając miejsce na różne konfigurowalne widżety w kilku centymetrach wolnej przestrzeni, która została zwolniona.

Opanowanie wszystkich przesunięć i gestów służących do przesuwania rzeczy w Yoga Book 9i — w szczególności przenoszenia okna z jednego ekranu na drugi — wymaga trochę nauki oraz trochę prób i błędów, ale przy praktyce nie jest trudno się w tym połapać z.

Zdjęcie: Lenovo

Yoga Book działa dobrze z klawiaturą z ekranem dotykowym, chociaż, co zrozumiałe, pisałem nieco wolniej niż na klawiaturze mechanicznej, pomimo systemu opartego na dotyku, który zapewnia pewien poziom sprzężenia zwrotnego. Profesjonalnym posunięciem jest uruchomienie zewnętrznej klawiatury i myszy Bluetooth — obie są dołączone do zakupu wraz z rysikiem — i używanie obu ekranów jako wyświetlaczy. Maszynę można podeprzeć dwoma ekranami obok siebie lub jeden na drugim za pomocą dołączonego stojaka na folio, prostego gadżetu, który składa się w klin i jest utrzymywany razem za pomocą magnesów. Wszystko jest wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się na standardowym stoliku lotniczym (bez myszy), co kategorycznie sprawi, że będziesz jedyną osobą korzystającą z dwóch monitorów w autokarze.

Rozsądnie byłoby oczywiście zastanowić się nad resztą specyfikacji 9i, a dane są mieszane. Każdy z dwóch ekranów ma rozdzielczość 2880 x 1800 pikseli i jest olśniewająco jasny — do tego stopnia, że ​​musiałem zmniejszyć jasność, ponieważ bolały mnie oczy przy pełnej mocy. (Jasność można ustawić niezależnie dla każdego ekranu.) Urządzenie ma zaledwie 18 milimetrów grubości i waży 2,8 funta, czyli mniej niż czuje się w dłoni.

Ale pod maską specyfikacje są dość podstawowe. Sok zapewnia procesor Intel Core i7-1355U 13. generacji (1,7 GHz), 16 GB pamięci RAM i dysk SSD 512 GB oraz zintegrowana grafika. Wydajność jest raczej przeciętna we wszystkich dziedzinach: zauważyłem, że wykonywanie prostych zadań, takich jak ponowne obliczanie arkuszy kalkulacyjnych i sprawdzanie gramatyki długich dokumentów, było powolne, chociaż byłem przynajmniej w stanie ukończyć pełny zestaw testów porównawczych, pomimo wielokrotnych ostrzeżeń, że cięższe testy oparte na grafice mogą nie można uruchomić na urządzeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj