LinkedIn w końcu zaoferuje sposoby weryfikacji Twojej pracy

0
81

W niekończącym się walki z internetowymi oszustwami polegającymi na podszywaniu się pod inne osoby, profesjonalna platforma mediów społecznościowych LinkedIn ogłosiła dziś zestaw nowych funkcji weryfikacyjnych, które umożliwiają użytkownikom uwierzytelnianie pewnych aspektów ich tożsamości i historii pracy. Co najważniejsze, użytkownicy będą mieli teraz kilka różnych opcji weryfikacji swojej tożsamości i aktualnych ofert pracy na LinkedIn. W ten sposób, jeśli ktoś spróbuje założyć konto LinkedIn naśladowcy, mogą istnieć wyraźne różnice między kontem oszusta a zweryfikowanym profilem.

LinkedIn ułatwia weryfikację na trzy sposoby, z których wszystkie są bezpłatne dla poszczególnych użytkowników. Najprostszą opcją, która została dziś uruchomiona, jest zweryfikowanie obecnego pracodawcy poprzez otrzymanie kodu bezpieczeństwa na służbowy adres e-mail i wprowadzenie go na LinkedIn. Platforma mediów społecznościowych niedawno przeprowadziła pilotaż tej funkcji weryfikacji służbowego adresu e-mail w niewielkiej grupie firm.

Drugą opcją jest zweryfikowanie swojej tożsamości na LinkedIn za pośrednictwem usługi ochrony lotniska Clear. Firma uwierzytelniająca pobierze Twój numer telefonu w Stanach Zjednoczonych i dokument tożsamości wydany przez rząd i użyje tych informacji do zweryfikowania Twojego imienia i nazwiska. Musisz rozważyć, czy chcesz powierzyć swoje dane osobowe stronie trzeciej, takiej jak Clear, ale ta opcja może być szczególnie atrakcyjna, jeśli korzystasz już z usług firmy do weryfikacji podróży, a ona i tak ma Twoje dane w aktach.

Trzecia funkcja weryfikacji pozwala użytkownikom potwierdzić swoje imię i nazwisko oraz aktualnego pracodawcę za pomocą poświadczeń Microsoft Entra Verified ID, platformy identyfikacji miejsca pracy, którą Microsoft uruchomił w zeszłym roku. Ta opcja będzie miała wolniejsze wdrażanie i będzie dostępna pod koniec miesiąca dla pracowników kilkudziesięciu firm pilotażowych, które są już zarejestrowane w Entra.

Gdy dodasz którąkolwiek z tych weryfikacji do swojego konta LinkedIn, w Twoim profilu pojawi się nowe pole Weryfikacja ze szczegółami.

„Dzięki tym wszystkim nowym, darmowym funkcjom pomagamy Ci mieć pewność, że osoby, z którymi się łączysz, oraz treści, na które się natkniesz, są wiarygodne i autentyczne” — napisał na blogu Oscar Rodriguez, wiceprezes LinkedIn ds. zarządzania produktami opublikuj dzisiaj.

Po zauważeniu w czerwcu 2022 r., że firma odnotowała „wzrost oszukańczej działalności” na swojej platformie i w całej sieci, LinkedIn ogłosił w październiku wysiłki mające na celu wykrycie i usunięcie większej liczby fałszywych kont, rozszerzenie weryfikacji i ogólnie „zwiększenie autentyczności” dla swoich bardziej ponad 900 milionów użytkowników. Dzisiejsze zapowiedzi radykalnie poszerzają skalę i zakres tych inicjatyw weryfikacyjnych.

Możliwość weryfikacji elementów tożsamości i zatrudnienia nie powstrzyma atakujących przed generowaniem fikcyjnych postaci, a nawet fałszywych firm w celu „weryfikacji” fałszywych ofert pracy. Ale jeśli weryfikacja pracy zostanie powszechnie przyjęta na LinkedIn, złym aktorom będzie trudniej podszywać się pod legalne konta i tworzyć przekonujące fałszywe osoby.

„Po prostu szukając weryfikacji, członkowie i organizacje mogą mieć większą pewność, że ludzie, z którymi współpracują, są autentyczni, a powiązania służbowe w ich profilach są dokładne” — napisał Microsoft w opublikowanym dzisiaj poście na blogu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj